Всички имаме коли, нали ?
emosms - специалист
Като се бърза, случват се такива работи..

Сега се чудя дали да навия резба за по-голям диаметър.
Намерих метчик М9x1.25, обаче никъде не намирам такъв болт....
Направо М10 не ми се ще.

Някакви идеи откъде да намеря такъв болт? В евроболт, сайта, не видях, нито никъде.
Или други начин за поправка (освен изравяне на такава скоба от морга)
preslav - майстор
чет мар 04, 2021 3:04 pmemosms написа:
Като се бърза, случват се такива работи..

Сега се чудя дали да навия резба за по-голям диаметър.
Намерих метчик М9x1.25, обаче никъде не намирам такъв болт....
Направо М10 не ми се ще.

Някакви идеи откъде да намеря такъв болт? В евроболт, сайта, не видях, нито никъде.
Или други начин за поправка (освен изравяне на такава скоба от морга)
Кадърен стругар, който да ти изработи болт. Болтът уплътнява с конуса си, а не по резбата т.е. трябва ти болт със съответния конус, който да използваш като тапа - не е нужно болтът да е пробит в средата и в страни (както е оригиналния). Обезвъздушаването после се прави със сваляне на апарата, прибиране на буталата, развиване от маркуча докато протече спирачната течност и отново завиване на маркуча. Схемата работи.
emosms - специалист
Не за маркуча, болта който държи самия спирачен апарат (по точно скобата за накладките).

Болта всъщност е 10, и не намирам 11. Май ще трябва да се разпробие на 12.
Развалена е резбата в скобата (женската) , болта си е ок.
krasi92 - майстор
Е това можеше да го кажеш в началото а и марка можеше да споделиш. Можеш да намериш всякъкви метчици и флашки да нарежеш резба но ако позволява детаила ползваий стандартни щото е по евтино. Там не е ли малко закалено.
preslav - майстор
пет мар 05, 2021 10:21 amemosms написа:
Не за маркуча, болта който държи самия спирачен апарат (по точно скобата за накладките).

Болта всъщност е 10, и не намирам 11. Май ще трябва да се разпробие на 12.
Развалена е резбата в скобата (женската) , болта си е ок.
Болтът мисля е специален, по-точно стоманата е с определени якостни качества - по-добре според мен е да се намери или изработи втулка с вътрешна резба 10 и външна резба (не знам каква). Преди години съм виждал такива втулки за репариране на отвори в блоковете на двигателите. Нещо такова ти трябва https://gami.bg/cat/208/%D0%98%D0%BD%D1 ... &view=list
angelfilev - специалист
пет мар 05, 2021 6:42 pmpreslav написа:
пет мар 05, 2021 10:21 amemosms написа:
Не за маркуча, болта който държи самия спирачен апарат (по точно скобата за накладките).

Болта всъщност е 10, и не намирам 11. Май ще трябва да се разпробие на 12.
Развалена е резбата в скобата (женската) , болта си е ок.
Болтът мисля е специален, по-точно стоманата е с определени якостни качества - по-добре според мен е да се намери или изработи втулка с вътрешна резба 10 и външна резба (не знам каква). Преди години съм виждал такива втулки за репариране на отвори в блоковете на двигателите. Нещо такова ти трябва https://gami.bg/cat/208/%D0%98%D0%BD%D1 ... &view=list
Точно това е правилното решение. За резба М10 метчикът е М12х1,5. Нужни са още приспособление за монтаж на пружинката и още едно за отчупване на началото на пружинката.
При известен опит може да се мине и без тези приспособления.
Ако има интерес мога да направя снимка утре.
lyubohar - майстор
Тези пружинки ги ползват за загряващите свещи на дизели например.Скоро така поправиха на сина колата.Хич им нямам доверие.Не знам каква е колата и не знам какъв е повредения елемент,но не може ли да се смени елемента с някой здрав втора употреба?Все пак това са спирачки.

Тема "повредена резба на спирачен апарат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: