Всички имаме коли, нали ?
Здравейте!

Преди няколко дена когато беше по-студено колата започна да издава един звук, който мога да опиша като "жужене" или "виене", напомняше ми за звука преди да ми се развали съединителя преди 3-4 години, но тогава звука се усилваше с напредване на времето. Звука се чува леко, когато съм на скорост и при подаване на газ се усилва, но не много. На свободна скорост почти не се чува. Така карах 2 дена от работа до вкъщи и обратно (7 минути в едната посока). На 3тия ден звука изчезна (стопли се времето, не знам дали от това, но спря). Със спирането на звука дойде друг проблем, на свободна скорост на място колата започна да вибрира леко, при подаване на газ вибрирането изчезваше. И днес на 4тия ден, сутрин отидох до работата без проблем, но на връщане колата започна да вибрира при подаване на газ някак започваше да губи мощност при подаване на газ започваше да се тресе и да придърпва, стигнах някак до пред блока и паркирах, и едва след като я изгасих усетих миризма в купето на нещо между изгоряло и.. развалени яйца. Дигнах капака, двигателя не миришеше, само в купето. Моля за съвет какво да правя, не знам дали няма да и стане нещо ако опитам да я закарам до сервиз.
Нещо да ме посъветвате да проверя дали не е наред?

Колата е пежо 206 1.1i
geodan - напреднал
Според мен съединител, дали ще идеш до сервиза само господ знае
lyubohar - майстор
Пробва ли да потеглиш на висока предавка.
Ако не изгасне си за съединител.
sstefanov - майстор
Че аз мога да потеглям на трета без никакъв проблем и при здрав съединител.
lyubohar - майстор
Висока предавка значи 4,5,6 скорост.
И ако ти е износен съединителя ще потеглиш друг път.
muhala - майстор
При мен съединителя буксуваше само на 5а предавка. Карам дизел. При около 2500 оборота приплъзваше и отиваше на 3000.
Щом казваш, че има и миризма, може и да е наистина от съединителя.
Може и меката връзка да е скъсана и да вкарва газове в купето.
Закарай я в сервиз и вижте какво е.
iliya_i - майстор
Зареждане на бензин преди 4-5 дни?
Понякога правят големи бози.
Предната ми кола не понасяше А95 от OMV и StarPower. С Shell и Петрол нямаше проблем.
zdravcho - специалист
нед мар 07, 2021 7:47 pmlyubohar написа:
Пробва ли да потеглиш на висока предавка.
Ако не изгасне си за съединител.
Опъваш добре ръчната. Слагаш я на 4та. Държиш двигателя на 2500-3000 оборота. Плавно почваш да отпускаш съединителя. Ако само си промени звука от натоварването без да успееш да я изгасиш при изцяло отпуснат съединител значи е за смяна.
geordgeo - специалист
По така описаните симптоми да не би да не е в ред катализатора в изпускателната система? Защото на мой приятел с рено 19 навремето се случи точно същото и се оказа запушен катализатор, който се беше и поразпаднал...
montoya - майстор
Само от катализатор мирише на развалени яйца. Миризмата на феродо съвсем друга

Тема "Миризма на изгоряло в купето и..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: