• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Здравейте, разполагам с мотор, който съм изоставил и не съм карал от 2015г. Съответно имам неплатени данъци от 16.11.2015 до днес, 503лева дължима сума (от които 105лева лихви).
Моторът е 1994г, бихте ли ме посъветвали какви са ми вариантите ако искам да го бракувам, и мога ли да оспоря дължимата сума?
ZEDYCUS - майстор
Плащаш и бракуваш. Какво да оспорваш, да беше го спрял от движение 2015 година за да не плащаш данък.
шоп - майстор
чет юли 01, 2021 6:53 pmEndgam3 написа:
Здравейте, разполагам с мотор, който съм изоставил и не съм карал от 2015г. Съответно имам неплатени данъци от 16.11.2015 до днес, 503лева дължима сума (от които 105лева лихви).
Моторът е 1994г, бихте ли ме посъветвали какви са ми вариантите ако искам да го бракувам, и мога ли да оспоря дължимата сума?
Не можеш да оспорваш нищо.
Може да пуснеш молба за погасяване по давност на сумите и лихвите по тях, които са над 5 год.
Chefo77 - майстор
чет юли 01, 2021 7:29 pmшоп написа:
чет юли 01, 2021 6:53 pmEndgam3 написа:
Здравейте, разполагам с мотор, който съм изоставил и не съм карал от 2015г. Съответно имам неплатени данъци от 16.11.2015 до днес, 503лева дължима сума (от които 105лева лихви).
Моторът е 1994г, бихте ли ме посъветвали какви са ми вариантите ако искам да го бракувам, и мога ли да оспоря дължимата сума?
Не можеш да оспорваш нищо.
Може да пуснеш молба за погасяване по давност на сумите и лихвите по тях, които са над 5 год.
За държавни вземания го направиха 10 години, за общински 5 ли е?
шоп - майстор
чет юли 01, 2021 10:55 pmChefo77 написа:


За държавни вземания го направиха 10 години, за общински 5 ли е?
Къде мога да прочета определението държавно и общинско вземане?
Има си ДОПК и там всичко си е написано.
Chefo77 - майстор
Извинявам се, 10 години е абсолютната давност, 5 години е ако не си ги потърсят или не предприемат действия по събирането им.
vlax - майстор
Плащаш за последните 5 години,но преди това молба за опрощаване по давност на годините преди последните 5
пет юли 02, 2021 10:09 pmvlax написа:
Плащаш за последните 5 години,но преди това молба за опрощаване по давност на годините преди последните 5
Благодаря!!! В НАП или община се пуска такава декларация?
vlax - майстор
Молбата в общината в информационен център,ако има такъв.
:partyman:
шоп - майстор
пет юли 02, 2021 10:29 pmEndgam3 написа:

Благодаря!!! В НАП или община се пуска такава декларация?
Входира се молба за погасяване по давност. Където си плащаш данъците. Обикновенно месните данъци и такси са в едни сгради с общините. При теб не знам МДТ къде се намира
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет относно неплатен данък МПС" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: