• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 58
Всички имаме коли, нали ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Отказах колата.
Надявам се да си намеря джилязна кранта, която ще ме издържи без евтина поддръжка за 500лева
Личната ми история включва ескорт 86, ровър комби дизел, пасат 2 метан, всичките на вторични след мен, фиеста, с която "платих" досегашната си мърлящина :-) толкоз ремонти... и прекрасна корса, която след мен мина хиляди софийски км и бе продадена за повече пари ...
Поне знам какво търся :-) Очаквайте тема за голф или астра :-D :lol: :-D :cool:
miroki - майстор
чет сеп 23, 2021 9:43 amn_a написа:
Надявам се да си намеря джилязна кранта, която ще ме издържи без евтина поддръжка за 500лева
Тази поддръжка за която пишем се прави на 60 000 км.
Почти всяка кола има това задължително условие ролки, ремъци водна помпа, които се сменят на около 60 000 км (за някои 6-7 години каране) и струва на всички около 500лв.
Ако вземете кола с верига, тя се сменя на 120 000 км и струва около 1000 лв. Което е пак сходно.
Това, че някои го пренебрегват не означава, че непременно ще се скъсат, може би за това някои рискуват.
На колите които сте карали вероятно са били скоро сменени, за това не сте имали проблеми.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 23, 2021 10:54 ammiroki написа:
чет сеп 23, 2021 9:43 amn_a написа:
Надявам се да си намеря джилязна кранта, която ще ме издържи без евтина поддръжка за 500лева
Тази поддръжка за която пишем се прави на 60 000 км.
Почти всяка кола има това задължително условие ролки, ремъци водна помпа, които се сменят на около 60 000 км (за някои 6-7 години каране) и струва на всички около 500лв.
Ако вземете кола с верига, тя се сменя на 120 000 км и струва около 1000 лв. Което е пак сходно.
Това, че някои го пренебрегват не означава, че непременно ще се скъсат, може би за това някои рискуват.
На колите които сте карали вероятно са били скоро сменени, за това не сте имали проблеми.
Ми не, не са били сменяни. Даже на първия форд и масло не бях сменяла. Ужасна съм.
stefanjor - специалист
чет сеп 23, 2021 11:04 amn_a написа:
Ми не, не са били сменяни. Даже на първия форд и масло не бях сменяла. Ужасна съм.
Ще си запиша някъде ако продавате кола да не си купувам от Вас :cool:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 23, 2021 11:26 amstefanjor написа:
чет сеп 23, 2021 11:04 amn_a написа:
Ми не, не са били сменяни. Даже на първия форд и масло не бях сменяла. Ужасна съм.
Ще си запиша някъде ако продавате кола да не си купувам от Вас :cool:
Не четеш - много пъти пиша, че след мен колите отиват на скрап :-)
miroki - майстор
Огледай нисан микра, старият модел. С верига. Колкото изкара, толкова.
Уж са железни.
Иначе под сменяни имах предвид от предният собственик (преди покупката от вас). Ако карате 5-6000 км годишно или по-малко, доста коли ще издържат.
kuger - майстор
чет сеп 23, 2021 9:43 amn_a написа:
.....Надявам се да си намеря джилязна кранта, която ще ме издържи без евтина поддръжка за 500лева...............Поне знам какво търся :-) Очаквайте тема за голф или астра :-D :lol: :-D :cool:
Джилязото, ако не му обръщаш внимание и то ръждясва!
Голфа, ако е над тройка нямам мнение, а за Астрата, ами пази я от Зенека :shock: :-D
Съвета ми е - вземи си трактор :-D
kr1100 - майстор
чет сеп 23, 2021 9:43 amn_a написа:
Отказах колата.
Надявам се да си намеря джилязна кранта, която ще ме издържи без евтина поддръжка за 500лева
.... Очаквайте тема за голф или астра :-D :lol: :-D :cool:
Жалко - с Кугер щяхте да си лафате за фр. к..
За 500 лв ще купиш подвижен кенеф - грешка недвижимо имущество.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 26, 2021 7:44 pmkr1100 написа:
Жалко - с Кугер щяхте да си лафате за фр. к..
За 500 лв ще купиш подвижен кенеф - грешка недвижимо имущество.
Не :-) не ща поддръжка за 500... Инак, фиестата я давам за 300 :cool:

Сценикът много ми допадна като обеми ;-) Като порасна, ще си взема
Индианец - специалист
Гледал съм го тоя модел на рено, ама Нисан Алмера Тино по-ми харесва.
За мен това е идеалната кола като функционалност, за поддръжка не знам.
Пп. И тя има тайници май. :mrgreen:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 58

Тема "RENAULT SCENIC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: