• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 58
Всички имаме коли, нали ?
hidrazin - майстор
вт май 30, 2023 10:09 amIndianec 2 написа:
От началото на ноември съм с книжка, ама щом си казал.
Извинения! Моя грешка!
Дълги години да я имаш тая книжка и много безаварийни километри!
:partyman:
kr1100 - майстор
вт май 30, 2023 10:09 amIndianec 2 написа:
От началото на ноември съм с книжка, ама щом си казал.
Гледсй автомобили , а не еднодневки.Вс. след 200/201г е такова - в стил счупи- купи.
Само,че тези преди тези години са на много км вече.
Ак намериш Лагуна 1 - 1,8 моно -Ок, но кутията на възд. ф-р ще е напукана. Рено Сценик 1 1,6 или 2л бензин пак ОК.
Пасат Б4 комби с релинги /1,8моно - ABS, 2л ADY , AGG мултипойнт / пак ОК здрави двигатели не консумиращи масло. AGG е рядка птица. Носят на газ .С ADY съм на почти 284 к км само на газ.
Ако искаш обем за товарене Шаран/Алхамбра 2л бензин.Но имай в предвид ,че , ако си нисък товарене в/у релингите е мъчение.Лягаш 2 ри ред седалки и има много място за товарене. За по секунди махаш задните седалки без ключ и става огромен пикап.
Има и италианки Темпра вагон бензин или JTD. , но са по- трудни за подръжка. От вановете Ланча е бяла лястовица - рядка. Има Фиат. За тях за двигатели бензинови нямам добро мнение.
Indianec 2 - специалист
ср май 31, 2023 7:46 pmkr1100 написа:
вт май 30, 2023 10:09 amIndianec 2 написа:
От началото на ноември съм с книжка, ама щом си казал.
Гледсй автомобили , а не еднодневки.Вс. след 200/201г е такова - в стил счупи- купи.
Само,че тези преди тези години са на много км вече.
Ак намериш Лагуна 1 - 1,8 моно -Ок, но кутията на възд. ф-р ще е напукана. Рено Сценик 1 1,6 или 2л бензин пак ОК.
Пасат Б4 комби с релинги /1,8моно - ABS, 2л ADY , AGG мултипойнт / пак ОК здрави двигатели не консумиращи масло. AGG е рядка птица. Носят на газ .С ADY съм на почти 284 к км само на газ.
Ако искаш обем за товарене Шаран/Алхамбра 2л бензин.Но имай в предвид ,че , ако си нисък товарене в/у релингите е мъчение.Лягаш 2 ри ред седалки и има много място за товарене. За по секунди махаш задните седалки без ключ и става огромен пикап.
Има и италианки Темпра вагон бензин или JTD. , но са по- трудни за подръжка. От вановете Ланча е бяла лястовица - рядка. Има Фиат. За тях за двигатели бензинови нямам добро мнение.
Гледам знаеш бая работи за ваг, та да те питам за испанския Фолксваген ( Сеат)
Изпадна ми едно Толедо 98/99 с газов инжекцион.
Двигателя е 1.6 101 коня, и в голф 3 го слагат ако не се лъжа.
Някакво мнение за двигателя, как е като поддръжка, че на тия къде се бях загледал първо не са за мен-да не чакам като повечето на мама и тате...
kr1100 - майстор
съб юни 03, 2023 11:22 amIndianec 2 написа:
Гледам знаеш бая работи за ваг, та да те питам за испанския Фолксваген ( Сеат)
Изпадна ми едно Толедо 98/99 с газов инжекцион.
Двигателя е 1.6 101 коня, и в голф 3 го слагат ако не се лъжа.
Някакво мнение за двигателя, как е като поддръжка, че на тия къде се бях загледал първо не са за мен-да не чакам като повечето на мама и тате...
Сеат повече гният.
1,6 л 101 к.с. кое двигател е AEK или AFT ??. като цяло този двигател е слаб за това купе.Проблемите са стандартни бобина комутатор/ напукаване от старост, влага., износен палец или щифтове на капачката - по-голямо разстояние и пука комутатора.Кабели на свещи. за напукани и скъани проводници по портите няма да говорим - това е незибежно.
Може сондата да е пътник.
Колко и как е подържана колата е ?
От дизел бягай надалече - таралясник на много километри и много проблеми.
Последна промяна от kr1100 на съб юни 03, 2023 8:59 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Инди,лично аз предпочитам дизелите. Мнения за колите-два пъти повече от шофьорите. :) Един съвет: спазвай си правилника, за пиене не говорим въобще и винаги имай в предвид-не знаеш този на срещата на колко ракии е в момента, даже и да имаш предимство!!!. Успех с новата/стара/ кола и БЕЗОПАСНО шофиране.
hidrazin - майстор
съб юни 03, 2023 11:22 amIndianec 2 написа:
Изпадна ми едно Толедо 98/99 с газов инжекцион.
Някакво мнение за двигателя, как е като поддръжка, че на тия къде се бях загледал първо не са за мен-да не чакам като повечето на мама и тате...
За посочените години к'ва поддръжка, к'ви 5 кинта?
Гледаш само за следните неща:
- да не е много изгнил видимо - демек като затвориш котка, да не избяга до сутринта
- сутринта отдолу под колата на не е изкапало половината ти масло и още толкова антфриз
- да пали. От раз и да не глъхне, прекъсва, пуши...
И НАЙ-ВАЖНОТО - да има НОВИ ГУМИ или поне МНОГО читави, с голям грайфер и на малко години.
ЗАЩО? Ми защото като свършат гумите (които са на цената на колата) колата я караш на вторични и взимаш друга.
Пак с хубави гуми. Толкоз.
:partyman:
kr1100 - майстор
съб юни 03, 2023 9:45 pmhidrazin написа:
.....За посочените години к'ва поддръжка, к'ви 5 кинта?
E какво са му на годините ?
От последните години на здрави автомобили. Блока е чугунен , а не алуминиев с мижаво пойритие от никасил .Като се поизтрие никасила става битер от Варбуг и Трабант откъм разход на масло. Освен това със икономичните скъсени бутала пак масларка.
Поддръжката е повече от евтина 7-8 лв. маслен филтър, въздушен до 12 лв.
За 2л анхренажен ремък 24-27 лв. за алтернатора 7-8 лв. пистов ремък 12-14 лв, обтяжна ролка ангренажен 22-27 лв. Това пари ли са за подръжка ?
hidrazin - майстор
съб юни 03, 2023 10:47 pmkr1100 написа:
E какво са му на годините ?
Ми ЧЕТВЪРТ ВЕК. То хората и жените си не ги използват толкоз време бе. :-D
:partyman:
P.S. Чугунения блок отдавна не е предимство.
P.S.2 От лични наблюдения - имах такава кола с чугуниЙ. :-D
И главата беше от чугун а вала от стомана - сегашните глава Халумин и вал от Чугуний.
(мисля имам останала една такава спукана глава и мога да ти я подаря, ако я вдигнеш с два пръста... :-D )
Та на клетото добиче безоловния бензин му е...а мамата за раз бройки/години. Сярата в бензина, българския боклук дето му викат бензин.
Чугунен блок не мое да се мери с халуминиев + КАЧЕСТВЕН Никасил + читави горива.
Нито като тегло, нито като топлопроводимост, нито като издържливост.
Разбира се с условия - правилни горива, масла и поддръжка.
Ама то важи и за Чугуния... :?
Indianec 2 - специалист
Всеки с възможностите си.
Бях се насочил на една идея по-скъпи (и няколко години по нови) коли, ама не съм готов за такава кола на този етап.
Под поддържа разбирам като се кача в нея да не ме е шубе, че нещо ще даде фира всеки момент. Знам, че пак ще има за правене дреболии постоянно, ама за тия години е нормално, чак роб на колите не съм.
Andri01, Предпочитам газ/бензин, защото карам главно извънградско, а като започна редовна работа скоро пробега ще се увеличи, иначе в момента карам дизел, но не е както трябва с документите(не може да се прехвърли) и го карам на честна дума, а това не ми харесва от самото начало.
schuldiner - майстор
Абе забелязвам, че тези, дето много разбират от коли, все дараци карат :-D Абсолютно важи и за разбирачите от жени... как пък един път не им завидях за избора!
Индианец, гледай Човека! Свестните хора са склонни да продадат старата си кола евтино и без да крият недостатъците, само и само да не я дават на скрап. За тях също е важно да им се покажеш свестен и да се грижиш за колата им.
Ей на, в момента жената пътува от София с "нова" Хонда Сивик. Знам само, че е червена с четири врати газ/бензин. Продавачът е приятел на приятел - друго не ми трябва да знам. За 1500 лв. ще кажеш егати риска. Не сме се пазарили, не сме искали оглед при механик... На тръгване й натоварил 4 лети джанти с 2-годишни зимни гуми :-D Все ще изкара няколко години търкаляне по плажовете...
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 58

Тема "RENAULT SCENIC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: