• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 58
Всички имаме коли, нали ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
2000г., 1,6, газ,.... Защо да НЕ го купя?

Изображение
zz_stefanov - майстор
Притежавал съм такъв дизел. Много удобна кола.
Но, изреждам минусите: с тази газ както е направена ти се губи най голямото и предимство - багажбикът, 2000 г е вече доста старо(то от тези по нови от 2003 няма), сертификатът на бутилката кога изтича.
шоп - майстор
ср сеп 22, 2021 4:09 pmn_a написа:
2000г Защо да НЕ го купя?
Защото е пълнолетно!
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе 1500лв къде не си ги дала
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-( 1800... много ли са?
Багажникът така ме устройва, че и на дължина може да се товари, че и отгоре има габажник
Лакът го няма, плас'масите по ръбовете подъвкани, но цветът и ми ходи на перлите
Цялата е в тайници и чекмеджета
Как се разбира възрастта на газовата бутилка?
kr1100 - майстор
ср сеп 22, 2021 4:40 pmn_a написа:
1. ( 1800... много ли са?
- Според мен са много пари. Малък двигател + дърто Ренде. Съдя по моито возило - 1210 еврейци, 2л двигател 7М, купено 2011г април на търг от е-bay.
2.Лакът го няма, плас'масите по ръбовете подъвкани,
- Това е от дъртост и още ще се ронят пластмасите. Лющенето на лака пак е от ЕГН то и силното слънце по нашите земи .
3. Цялата е в тайници и чекмеджета
- Чудо голямо - тенденция от години.
3. Как се разбира възрастта на газовата бутилка?
-ами огледай бутилката - има заварена дебела планка с вдълбани цифри и букви. Трябва да има и паспорт / поне 2011 г. даваха при монтаж на бутилка , сега му викат сертификат. Преди в паспорта нямаше срок /гаранция на производителя , сега има 10г./ Трябва да има и книжка на самата газова .

Газовата каква е - предполагам не е ГИ, а изпарител /може да е от дъртите с вкуум - виж дали от зипарителя отива към смукателния колектор маркуче или е ел. изпарителя.

Явно ще си за нова бутилка към 100лв, ако е тороид още повече- цените им станаха двойни след закончето от миналата година, Така, че си приготви пари за демонтаж и монтаж 60-80 лв. Сигурно нямаш и "еврейщина" монтирана / евросонда/ - ето ти поне още 80-100 лв отгоре.

Имам някакъв смътен спомен / не съм на 100% сигурен - просто смътно/, че имаха проблем със скоростна кутия / ама дали беше 1,6 или 2л двигател - е не помня.

Не се споменава за нещо като сервизна история - може да се очаква съединител за смяна, някой спирачен апарат, накладки, водна помпа, термостат, радиаторче парно.
Ако ще купуваш - проверяваш масло, води .Караш и се ослушваш докато загрее - стрелката стигне 90 гр. Пускаш парно дали е яко или мижаво, спираш на място и да работо за да чуеш дали се включва вентилатора на радиатора. Гасиш , чакаш и гледаш за води с масло. Срещу бордюр се опитваш да потеглиш на 3 та, 2 ра.
Ако я купиш задължително смяна на поне ангренажен ремък
Толкова на преуморена глава.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 22, 2021 5:18 pmkr1100 написа:
3. Как се разбира възрастта на газовата бутилка?
-ами огледай бутилката - има заварена дебела планка с вдълбани цифри и букви. Трябва да има и паспорт / поне 2011 г. даваха при монтаж на бутилка , сега му викат сертификат. Преди в паспорта нямаше срок /гаранция на производителя , сега има 10г./ Трябва да има и книжка на самата газова .
Табелката е от едно Пижо, мога да снимам и на Фъстъчката, нооо не мога да разбера кое е годината...?

Прикачен файл

gazz.jpg
gazz.jpg (88.64 KиБ) Видяна 4670 пъти
zz_stefanov - майстор
Моята е продадох, на хора на които КАТ им беше снело номерата на тяхната, за 650 за да се отърва по бързо от нея. Вече беше натрупала много дребни механични проблеми. Още я карат. Аз обаче тепърва не бих си купил кола в състоянието на което я продадох.
А за бутилката, пак ти повтарям, ако не е там ще откриеш колко удобна кола е. Задните седалки се свалят и се оформя равен под.
Разгледай за други екземпляри. Виждал съм много по запазени от тези.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 22, 2021 5:51 pmzz_stefanov написа:
Моята е продадох, на хора на които КАТ им беше снело номерата на тяхната, за 650 за да се отърва по бързо от нея. Вече беше натрупала много дребни механични проблеми. Още я карат. Аз обаче тепърва не бих си купил кола в състоянието на което я продадох.
А за бутилката, пак ти повтарям, ако не е там ще откриеш колко удобна кола е. Задните седалки се свалят и се оформя равен под.
Разгледай за други екземпляри. Виждал съм много по запазени от тези.
Три от колите ми, които хвърлих на вторични, бяха по-добре от Фиестата. Никога не можах да обясня, що съм я взела. Умопомрачение някакво.
Често, боклукът за едни е съкровище за други...
За газовата бутилка - ако ще я сменям, новата ще е в резервната гума. Все пак, сега, тази, така, ме устройва. Не е напречно и не е отдясно, бива. Статистика - във Варна има повече свестни коли от Русе. Варненци са богати. Достанционно е невъзможно да се избере стара кола. Ако за тази бях ходила в друг град, вече щях да съм я купила... :? :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 58

Тема "RENAULT SCENIC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: