• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 58
Всички имаме коли, нали ?
zz_stefanov - майстор
Форда ни е 2009. Маслото не го пипа, поне за сега, въпреки че имах своите 'италиански' притеснения. Предишната Сценик също не пипаше.
От многото служебни от VAG групата съм забелязал, че те са маслоядите. Във всичките си имахме тубичка с масълце и им доливахме. :)
Hoвoceлckи - майстор
пон сеп 27, 2021 7:22 pmESPACE написа:
...
Ти като си с големи финансови възможности, би ли споделил как точно си поддържаш колите, че да не съществува опасност от чупене пружина на макферсона? Наистина ли си сигурен, че на твоя кола това не може да се случи и защо? Даваш ли си сметка, че и с най-поддържаната кола, ако това ти се случи на магистралата, последствията може и да не са фатални, но само ако "си вечерял с Бог"?
n_a, мойта не е художник. Отписвам я, не защото няма ресурс. Взех я с лош външен вид, защото ми трябваше за работа. Сега обстоятелствата са други са други.
kuger - майстор
пон сеп 27, 2021 7:59 pmkr1100 написа:
А всички нови коли след 200-2003 г са кенефи с програмирано стареене и маслояди
Ако съдиш по своята, може :-D
ESPACE - майстор
пон сеп 27, 2021 9:41 pmHoвoceлckи написа:
пон сеп 27, 2021 7:22 pmESPACE написа:
...
Ти като си с големи финансови възможности, би ли споделил как точно си поддържаш колите, че да не съществува опасност от чупене пружина на макферсона? Наистина ли си сигурен, че на твоя кола това не може да се случи и защо? Даваш ли си сметка, че и с най-поддържаната кола, ако това ти се случи на магистралата, последствията може и да не са фатални, но само ако "си вечерял с Бог"?
n_a, мойта не е художник. Отписвам я, не защото няма ресурс. Взех я с лош външен вид, защото ми трябваше за работа. Сега обстоятелствата са други са други.

Ти защо се припознаваш в моя анализ, изобщо не ми е ясно. Какво общо има Макферсън окачването с това което съм написал? Отговарях на предното мнение на n_a.
preslav - майстор
пон сеп 27, 2021 2:26 pmkuger написа:
пп1: Само ме е яд, че не мога да въртя колела, сработва една ..йня :-D
Би трябвало да може
kr1100 - майстор
пон сеп 27, 2021 11:21 pmkuger написа:
пон сеп 27, 2021 7:59 pmkr1100 написа:
А всички нови коли след 200-2003 г са кенефи с програмирано стареене и маслояди
Ако съдиш по своята, може :-D
Моята е доста пълнолетна 1998г . Масло не доливам -от смяна на смяна на 12 к км.
А за новите коли нямах в предвид дизеловите/ то те не са и коли :mrgreen: :-D - затова и масово гиненавиждат зелените/

Имах в предвид новите масовки бензинови с алум. цилиндри и микроскопично покритие от никасил и подобни.
Hoвoceлckи - майстор
вт сеп 28, 2021 3:32 amESPACE написа:
... Отговарях на предното мнение на n_a.
С предното си мнение n_a отговаряше на мен.
За поддържането на автомобила (и не само) може да се спори. Знам за немалко случай на внезапно рухнали добре поддържани автомобили. И обратното - лично са ми попадали тотално занемарени коли, които обаче не са ме оставили никога, никъде. Е, постягал съм това-онова, но не в сервиз. Там обикновено като те почнат ... не оставят нищо несменено :wink:
miroki - майстор
А за колко километра годишен пробег става въпрос.
kuger - майстор
вт сеп 28, 2021 7:58 amkr1100 написа:
Моята е доста пълнолетна 1998г . Масло не доливам -от смяна на смяна на 12 к км.
А за новите коли нямах в предвид дизеловите/ то те не са и коли :mrgreen: :-D - затова и масово гиненавиждат зелените/
И кво се напиняш тогава? Та твоят таралясник мърси повече от моят!
Бере ми 5,1 л. масло, наливам 5 и карам до смяна на 15 000 км.
Впрочем снимал ли си ауспуха и да го покажеш? Аз съм го снимал и не се срамувам да го показвам. Малко газаджии могат да се похвалят с толкова чист ауспух без сажди.
пп: Радвай се, ако ти дадат Еко 2!
Спри да се заяждаш на тема Рено, всеки има право на избор и не ти определяш тоя избор!
kuger - майстор
вт сеп 28, 2021 5:25 ampreslav написа:
пон сеп 27, 2021 2:26 pmkuger написа:
пп1: Само ме е яд, че не мога да въртя колела, сработва една ..йня :-D
Би трябвало да може
Не може, веднага сработва ESP и отнема газта.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 58

Тема "RENAULT SCENIC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: