• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
Всички имаме коли, нали ?
Слагай цаките, Дъртанян!
Тоя си е регистриран с дълги уши и така си минава ГТП.
MamaMy - майстор
Аз съм със снайпера. Даже го зумнах. :?
За това не съм ловец. То нали в гората всичко е диво, та да не взема да гръмна някой див горски депутат.

Прикачен файл

Клипборд01.jpg
Клипборд01.jpg (54.22 KиБ) Видяна 1293 пъти
Ми с дълги уши си е, как го е надарил Шефа.
Тъй го видим, па си мислим най-много да е подстриган нещо.....
MamaMy - майстор
Не съм имал предвид на дължина. То баш това му е чара. С тия уши голям сладур. Стори ми се, че по ръба на ухото е шит.

Прикачен файл

Клипборд02.jpg
Клипборд02.jpg (15.64 KиБ) Видяна 1288 пъти
kr1100 - майстор
вт юни 13, 2023 7:07 pmMamaMy написа:
Що му рязахте ушите? Проблеми ли имаше? Тъкмо се бях почти навил на таков куч.
Как ще му ги режа бре.На 3.10 ще стане на 5 г. / възрастно/.
Не са рязани, а са остригани / тип обезкосмяване. Иначе е голям къдрав космарник. Козината му е завита.
Сега е ОК на плажа - като се върнем няма цяла седмица да се ръси пясък. А и при горските походи до секретния плаж не се залепят тръни / иначе има скубене с спец четката и ръмжене като динозавър. :-D . А и , ако се прилепи кърлеж веднага се вижда.

А много обича да спи така , така ,че си помисли пак за такъв куч :-D
Хайде по- бързо с коментарите, че идва време за нощен поход и за спане. :partyman:

Прикачен файл

lлюбима поза за спане.jpg
MamaMy - майстор
Убавец!Пу да не му е уруки!
Жив и здрав да ти е. :partyman:
За ушите питах защото знам. На един познат френския дог беше получил нещо на ушите и понеже го сърбели, той горкия няма как да ги почеше си въртял и тръскал главата. От плющенето на ушите спукал кръвоносни съдове в едното и беше станало кръгло и дебело. Води го на хирург. Там му го цепнали и го бяха лепили и шили точно по ръба. Две седмици го водеше навсякъде с една фуния на врата и а си тръсне главата, скача и му я хваща. Мъка голяма. Реших да не е и таз порода такваз болнава, че френския дог само по лечебници виси.

ПП
Здраве

Най-често срещаните здравословни проблеми при френски булдог са свързани с плоската му муцуна, което може да доведе до обструкция на дихателните им пътища и затруднено дишане. Следователно трябва да се избягва свръхнапрежението или прегряването. Френските булдози са податливи на кожни инфекции, нарушения на зрението и дисплазия на тазобедрената кост и лактите (ставни заболявания, които може да се окажат болезнени и да доведат до нарушения на двигателната функция), както и на изкривяване на гръбначния стълб.
Активност

В сравнение с други породи Френският булдог не е толкова активен. Достатъчно е да се извежда по един час на ден. Бъдете особено внимателни, когато е горещо навън. Кучето ви може да получи топлинен удар, а заради плоската му муцуна дишането му може да се учести. Затова през лятото е най-добре да го извеждате рано сутрин или късно вечер.

Прикачен файл

Клипборд02.jpg
kr1100 - майстор
След постригване коки си тръска ушите първите дни. Затова не се стрижат 0 номер , а да има космарлък. Има около 6мм косми./
О хич не обичаме френки булдог с име Макс./ не са се спречквали, нападали/ Фиксира се с бинокъл отдалече и започва едно динозавърско ръмжене. :-D . С други булдогчета е ОК играе .
А да трябва да търкам и зъби преди разходката. Поне е лесно. Отвори човка и бръм с чистачката. Поне трае.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юни 13, 2023 10:40 pmkr1100 написа:
...
А да трябва да търкам и зъби преди разходката...
Това защо?
Andri01 - майстор
За почистване на зъбите - DENTASTIX. Ежедневно според килограмите, по 1бр.
П.С.: Ос..ме "Реното" :?
kr1100 - майстор
ср юни 14, 2023 8:21 amAndri01 написа:
За почистване на зъбите - DENTASTIX. Ежедневно според килограмите, по 1бр.
П.С.: Ос..ме "Реното" :?
Паста "Beaphar"+ eл. четка AEG.
Dentastix а не се дъвчи , а се гълта бързо. Предния кокер лека му пръст си хващаше стика м/у предните крака и си го гризеше като солети, бавно. Новия модел е ламя бързо гълтане.
А с стика задните последни зъби не се почистват .
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58

Тема "RENAULT SCENIC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: