Всички имаме коли, нали ?
preslav - майстор
Съдейки по личния си опит, няма основателна причина да се вярва на гръмките реклами.
Подведох се и аз, четох, гледах клипове, налях присадка за спиране на теча от радиатора - резултатът е, течът намля, но не спря, в замяна на това се запуши радиаторчето на парното. В крайна сметка, вместо да сменя радиатор за 170 лв. смених два радиатора, антифриз + купчина главоболия за 480 лв.
Споделям, не се оплаквам - ако си имате карес на колите, ползвайте XADO.
iliya_i - майстор
Не е до марката. Всички тези боклуци, от всички марки така правят.
kr1100 - майстор
пет яну 28, 2022 5:30 pmpreslav написа:
Съдейки по личния си опит, няма основателна причина да се вярва на гръмките реклами.
Подведох се и аз, четох, гледах клипове, налях присадка за спиране на теча от радиатора - резултатът е, течът намля, но не спря, в замяна на това се запуши радиаторчето на парното. В крайна сметка, вместо да сменя радиатор за 170 лв. смених два радиатора, антифриз + купчина главоболия за 480 лв.
Споделям, не се оплаквам - ако си имате карес на колите, ползвайте XADO.
Какво е това златно радиаторче за парно за 170 лв ? :?
Да беше се обадил - имам отсъпки в някои фирми.
А пък смяна на радиаторче за парно е песен.
Индианец - специалист
Има едно К2, от два пъти доливане(на 2 различни места май) не успя да запуши радиатора на парното.
По бензиностанциите Круиз го има, към 5 лева беше.
radius - майстор
Аз на стария Ситрон бях сипал червен пипер (лют :lol: ) и запуши сълзене на големия радиатор. Но може и случайност да е било.
MamaMy - майстор
пет яну 28, 2022 9:09 pmkr1100 написа:
... А пък смяна на радиаторче за парно е песен.
Песен, но любовна при която ти си от любената страна :lol:
пет яну 28, 2022 9:48 pmradius написа:
Аз на стария Ситрон бях сипал червен пипер (лют :lol: ) и запуши сълзене на големия радиатор. Но може и случайност да е било.
Всички стари шофьорски трикове работят гарантирано. И боза и суровите яйца и червения пипер са изпитани и работещи средства. Едно време е нямало бензиностанции на всеки километър и е нямало от къде да се купи стоп лейк.
preslav - майстор
Аз само да предупредя всички колебаещи се като мен какво следва от "дребните селски хитрини".
Големият радиатор си беше за смяна, ама си викам дай да отложа с малко бракуването му, може пък нано технологиите да са напреднали. Конкретно XADO са с много агресивна ракламна кампания, явно яко плащат на "професионалистите" за да им хвалят продуктите - добре, че не се "хвърлих" и маслото да сменям с тяхно.
Иначе който иска да експериментира с добавките и преправките за масла и горива.
kr1100 - майстор
съб яну 29, 2022 12:34 amMamaMy написа:
пет яну 28, 2022 9:09 pmkr1100 написа:
... А пък смяна на радиаторче за парно е песен.
Песен, но любовна при която ти си от любената страна :lol:
Какво му е сложното ? Разглобяваш и после сглобяваш обратно.За 4 дни си готов с работа по 1,5 -2 часа на ден.
Разкостяваш, закачаш километража с тел да не се мести, вързваш му 2 та куплунга и си караш така полуразглобен до другия ден. Имам тема.
Най-големия зор ми беше докато намеря 3 те болта покрити с алуминиевия щит в двигателното дето държат кутията с радиаторчетата :mrgreen: Слагай си NRF - 00053550 за цели 52 лв. Малко по-тънко е оргиналното , но грее много яко, че се налага да пускам задното да вее, а предното намалено на мин.

А старите способи за запушване не са вече подходящи. Радиаторчетата са с много тесни / тънки на диаметър серпантини.

Тема "XADO присадки и подправки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: