• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
Lutchezar - майстор
"The 2022 Hyundai Tucson price starts at $24,950 and goes up to $37,500".
Да се циганиш на тази сума за $2000 при положение че получаваш зверско удобство при висене в градския трафик - ами изобщо не бих се замислил.
Неудачен ти е примерът.
Chefo77 - майстор
Добре де, аз да задам друг въпрос - Кой идиот търси съвет от приятел, който няма никаква представа от темата? Бил препоръчал ръчка - на база на какво си препоръчал? На база клипове в нета и спорове с "форумни специалисти"? Кой пита девственик за секса? Асен Василев не ти ли е звънял да те пита за фискалната политика на държавата? Министърът на енергетиката нещо за АЕЦ-а?
muhala - майстор
Аз 14 години карах кола с ръчни скорости и само от месец 8-степенен автомат.
Удобството на автомата е незаменимо. Освен това АСК превключва в пъти по-бързо отколкото човек може.
nork - специалист
съб юни 11, 2022 5:49 pminfomar написа:
съб юни 11, 2022 3:46 pmradius написа:
infomar, ЗАЩО ПУСНА ШИБАНАТА ТЕМА?!
Уж нищо не знаеш и питаш, накрая взе да даваш акъл и да ни убеждаваш колко си прав.
Купи си каквото искаш и можеш, но не питай за съвети, които не искаш.
Вие търпите ли някой да има обратно мнение на вашето?
И стига сте ме лъгали.
Защо ме заблуждавате, че колите с АСВ не са по-скъпи от тези с механична. Дъщеря ми преди 6 месеца си закупиха "Hyndai TUCSON" на изплащане ( те не са на средна работна заплата), и са им го предлагали с АСК с около 2000$ доплащане. Аман от хора които заблуждават. Били на еднаква цена, че дори по-евтини.Е, купиха го с нормална механична.
Бъдете коректни. Събрали сме се тук не да се надлъгваме, а да спорим и отстояваме мнението си, ако мислим, че някой ни заблуждава, щото си е навил на масрафа.
Да, не бях наясно с тези АСК, сега разбрах, че подобно нещо е излишно и е за хора дето не могат да си синхронизират ръцете с краката и препоръчах на приятелите си които искаха да си закупят кола да не е с АСК.
Не разбрах какво и е на "шибаната тема", това е, че някой ви опонира и вие зацикляте, ли?
Всеки тип скоростни кутии си има привърженици и опоненти, но вие не търпите опоненти, вие сте винаги прави. :prayer: Прекланям ви се.

Спирам да пиша по темата, хвалете си прословутите АСК. Всички технически експерти са глупави и не знаят какво пишат в сайтове и вестници.
За пореден пост скачаш остро и обиждаш :arrow:
Та да ти кажа в същия тон:
Ами вземи си заври на едно тъмно място твоята ръчка и си я карай докато умре :arrow:
Като смениш двумасов маховик ще разбереш най накрая какво ти се говори, за съжаление едва ли ще се случи по препоръка на гаражният мамстор, щот то туй нещо кво е......
Ай гледай си малоумните клипове от " доверените специализирани издания".
И ти пожелавам някой ден наистина да се качиш на добър автомат / но не да се возиш както сам каза/ и да разбереш какво сме ти говорили!
Аман от тънки сметки - ще дадеш шапка пари, па ще се циганиш за 5-10% щот Геле от кръчмата тъй казал :toimonster:
galin56 - специалист
Поредната тема в която някой който е карал само коли с ръчни скорости пише врели некипели. Аз съм на около 35г и имам книжка от 15г. Първите 5 години карах коли с ръчни. Последните 10г карам втора кола с автоматик. Автоматика е несравнимо по-удобен за каране. Брат ми ги ръсеше същите глупости, повозих го, кара няколко пъти, купи си и той автоматик, вече и той не иска ръчни. Приятелката ми същата работа. Предимствата са му: то всъщност недостатъци няма спрямо ръчните, та предимствата са му: По-добро владеене на колата и по-лесно шофиране. Палиш, даваш директ, сама почва да пълзи като дръпнеш крака от спирачките, дори и на голям наклон никога не връща повече от 5см назад. :-D Една булка така преди няколко години щеше да ме удари в Созопол. Спрял съм на 2 метра от нея на наклон на стоп, и момата като реши да тръгва, върна 1,5 метра назад, угаси колата, абе изтръпнах направо, а аз само дадох леко газ и айде. Никога не давиш кола да угасне при тръгване, след като тръгнеш буквално те "боли фара" колата на коя скорост е. Нито се усеща на коя скорост е, нито ми пука, единствено ако искам поглеждам в дисплея и там я пише. Изпреварването си е абсолютно същото, натискаш лекичко газта може и да не върне скорост, натискаш малко по силно върща 1 скорост надолу, натискаш педала на газта до долу(кикдаун) връща 2 скорости надолу и буквално все едно някой те рита отзад, но това не е заради кутията а заради двигателя, предния бе 140 коня, сегашния е тройка дизел, 240 коня. Парите за ремонт... ми честно да си кажа не съм компетентен, за 10г не ми се е чупила кутия, брат ми има проблеми, разглабяха му я, не му взеха хиляди, няколкостотин лева бе дал за разглабянето, колко точно не знам. Ма то ако се гледат само парите и на ладите им е много евтина поддръжката па никой ги не кара вече. :) Така, че ръчните са отживелица, в Америка даже вече се предлагат само по поръчка, на запад също автоматика е с голям превез. Само тука още се ръсят глупости от сорта, че с ръчни си му е по-удобно и имал по-голям контрол. Контрола е смешно, с автоматик по-добре контролираш вървенето и тръгването на колата, за удобството.... все едно да ми каже някой, че да се качи пеша му е по-лесно от колкото с асансьора. :-D
montoya - майстор
съб юни 11, 2022 2:26 pmLutchezar написа:
Колата от клипа е на 20 години. Тези съвети си ги има в книжката на колата, дори да е модел 1981. Сега нещата за всеки модел са различни.
Същите повреди от същите причини могат да засегнат и ръчните скоростни кутии, само че докато при автоматика това ще причини износване, там скоростната кутия ще се превърне в куп желязо.

Защо ли си загубих време от живота да гледам идиотско клипче и да го коментирам?
Все едно някой да обяснява правилата за дишане
..
Ми като цяло в това клипче няма нищо повече от написаното тук в темата. Не лашкай колата от директна на задна, ми няма как да стане просто, защото между тях е неутрална. Спирай преди смяна на посоката, това важи и за ръчните кутии, включване на задна в движение напред не влия на нито една кутия добре.
feikot - специалист
Доста се чудих дали да пиша с оглед кой е автора и май съжалих... Мненията му от темите за газа и тук затвърдиха психосъстоянието му.
silent - майстор
След единствения автомат който съм имал Пасат с който не се харесахме никога си казах че автомат повече няма да карам....ядове капризи ремонти не свикнах с лага ....дори следващата ми кола от магазина си я купих ръчка нищо че е нова и нищо че би била с ДСГ автомат....не съжалявам нито за миг....въпрос на предпочитания....
Chefo77 - майстор
Ако беше я взел с DSG или беше се дори само повозил в някое BMW с 8-степенен автомат на ZF, никога нямаше да си помислиш да се върнеш на ръчка при нова кола...
silent - майстор
вт юли 26, 2022 8:28 pmChefo77 написа:
Ако беше я взел с DSG или беше се дори само повозил в някое BMW с 8-степенен автомат на ZF, никога нямаше да си помислиш да се върнеш на ръчка при нова кола...
Карал съм и други автомати ....Рейндж роувър, Амарок, Куга. ...все нови коли на под100к.....не е моето....затова не бих спорил за такива тъпотии нито бих убеждавал някого в моята правота...мен ме кефи ръчка...не ме плашат баирите...задръстванията градското и искам всичко да е под мой контрол...и не ми окапват краката....лиглювци.. :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13

Тема "Автоматични или ръчни скорости на колата - за и против?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: