• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
infomar
Не знам има ли подобна тема, но спорехме с един приятел и не можахме да стигнем до единомислие?
Аз съм малко традиционалист и предпочитам ръчните скорости. Дава ми повече свобода да реагирам спрямо конкретна ситуация.
Lutchezar - майстор
В градско при голям трафик с много задръствания и пълзене 1ва-2ра-спирачка по няколко километра след няколко часа левият ти крак не е твой. Слизаш и куцаш...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lutchezar го е казал, удобството на автоматичната... Аме не е кефско :-)
infomar
- Kaк изглеждат нещата относно поддържане, повреди, цена, ремонт? Съизмерими ли са?
- може ли в аварийна ситуация да се превключи на по-ниска скорост веднага, ако изключи спирачната система по някаква причина.
- какво става ако двигателя изключи по време на път?
- може ли с този автомобил ( с авт. скор.) да се тегли друг?
- А може ли той да се тегли от друг автомобил, ако не му работи двигателя?
- при студено време трябва ли да се чака да загрее маслото в авт. скор. кутия
- разходът на горияо еднакъв ли е
- има ли проблем в изпреварване, когато искаме да стане бързо?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 07, 2022 1:20 pminfomar написа:
- Kaк изглеждат нещата относно поддържане, повреди, цена, ремонт? Съизмерими ли са?
- може ли в аварийна ситуация да се превключи на по-ниска скорост веднага, ако изключи спирачната система по някаква причина.
- какво става ако двигателя изключи по време на път?
- може ли с този автомобил ( с авт. скор.) да се тегли друг?
- А може ли той да се тегли от друг автомобил, ако не му работи двигателя?
- при студено време трябва ли да се чака да загрее маслото в авт. скор. кутия
:-) :lol: :lol: Тези въпроси са все едно аз си купувам кола :-) На повечето имам отговори, ама ме мързи да пиша
nork - специалист
съб май 07, 2022 1:20 pminfomar написа:
- Kaк изглеждат нещата относно поддържане, повреди, цена, ремонт? Съизмерими ли са?
- може ли в аварийна ситуация да се превключи на по-ниска скорост веднага, ако изключи спирачната система по някаква причина.
- какво става ако двигателя изключи по време на път?
- може ли с този автомобил ( с авт. скор.) да се тегли друг?
- А може ли той да се тегли от друг автомобил, ако не му работи двигателя?
- при студено време трябва ли да се чака да загрее маслото в авт. скор. кутия
- разходът на горияо еднакъв ли е
- има ли проблем в изпреварване, когато искаме да стане бързо?
1 Зависи много от модела
2 Да
3 Като при всеки друг
4 да
5 Не се препоръчва
6 Препоръчва се, но не е огромна драма
7 Не
8 Не
Това е най общо, останалото като кажеш точния модел, че разликата в автоматите е огромна :!:
lyubohar - майстор
Децата имат с автоматични скорости.
Карал съм и двата.
На единия-Волво има проблем при скорост 20-30км, в час.
Чуди се какво става.Дали да спре,или да върви.А някои улици у нас са с ограничение вече 30км.в час.
Иска се сериозно отношение към поддръжката.И тя не е евтина.
Ремонта,или нова-колкото цяла кола(говоря за коли над 10г.).
За изпреварване на магистрала-зависи много от мощноста на автомобила.
За 45год. стаж на ръчни не ми се е случвало левия крак да ми се схване.
Не е желателно да те теглят-стигнеш ли до там си за сервиз.Идва репатрак и те отнасят.
Разликата в цената м/у 2 еднакви автомобила без и със авт.скоростна кутия никак не е за пренебрегване.
Говоря за нова кола(аз купувам само нови).
За разхода вече казаха,че е по голям при авт.скорости.
kr1100 - майстор
съб май 07, 2022 10:48 amLutchezar написа:
В градско при голям трафик с много задръствания и пълзене 1ва-2ра-спирачка по няколко километра след няколко часа левият ти крак не е твой. Слизаш и куцаш...
Някои модели с мултипойнт инжекция след като си тръгнал и понабрал малка скорост колата си пълзи на 1 или 2 ра без да пипаш педала на газта. Само леко , ако се наложи педала на спирачката.
Ако ти се окоти автомата - жална ти майка
За 46 г и малко левия крак не ми се е схващал.
iliya_i - майстор
съб май 07, 2022 10:23 pmkr1100 написа:

За 46 г и малко левия крак не ми се е схващал.
То е защото и кола без хидравлика на волана си карал. Ама сегашните лигльовци не могат да завъртят волана. :-D
Lutchezar - майстор
Служебна кола 98ми набор. Ръчка. И понякога 2-3 часа от едно задръстване в друго. От време на време ме приболяват ставите по принцип, и в такива случаи направо не ми се сяда в колата, но се налага. Ако се случи и сутринта и следобеда става лошо. Добре че беше вирусът та малко се беше кротнало движението.

За много каране из София, в смисъл по цял ден и всеки ден си трябва автомат. Облегчава. За каране за кеф и контрол - ръчни скорости.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Автоматични или ръчни скорости на колата - за и против?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: