• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
fbr - майстор
Оставам с убеждението, че производителите напук ни набутват ръчни скорости. Иначе не би могло да бъде. Щом вече няма кола без климатик, защо да има с ръчни скорости.
Lutchezar - майстор
И пепелника вече е екстра и не част от стандартното оборудване, но не виждам всеки пушач да пуска теми по въпроса.
:weedman:
feikot - специалист
пет юни 10, 2022 4:15 pminfomar написа:
Колата като цена на закупуване не е нещо невероятно. Поддръжката е тегава.
Държа да отбележа че производителя не предлага моя модел с ръчна СК. Сигурно има причина.
infomar
пет юни 10, 2022 9:44 pmnork написа:
пет юни 10, 2022 9:01 pminfomar написа:
От цялата дискусия се убедих в следното:
- за да имаш качествена АСК трябва колата ти да е скъпа, защото добрите АСК струват много пари.
Грешка
- кола на втора ръка с качествена АСК е риск, защото не знаеш дали не прави проблеми, а ремонта и е скъпо удоволствие.
Втора Грешка
- колите с АСК имат своите проблеми в определени ситуации Грешка
- колите с качествени АСК не са за хора със средни доходи.Грешка
- горивото поскъпна много и всеки литър в повече не е желателен.Тук всеки си знае него си, не мога да те упрекна

Не отричам, че АСК е нещо по-съвременно, но всяка жаба трябва да си знае гьола и да се простира според парите си.
По тази логика трябва да караш Жигули или Москвич
п.с.
Защо изобщо пускаш тема след като си твърдо предубеден за вида кутия :?:

:drinkers:
Не бях убеден, имах си мои разбирания, но сега вече ме убедихте.
Явно съм бил в дълбока заблуда от специализираните авто-мото издания, където информацията се различава много от тази която дават форумните специалисти.
Грешката явно е моя и сега се коригирам. От мнението на колегата разбирам, че истината е точно обратната на това което съм написал, защото вярното е обратното на грешното

- за да имаш качествена АСК не трябва колата ти да е по-скъпа, защото добрите АСК не струват много пари.

- кола на втора ръка с качествена АСК не е риск, защото те не правят проблеми, а ремонта им не е скъпо удоволствие.

- колите с АСК нямат проблеми в никакви ситуации

- колите с качествени АСК са за хора със средни доходи от 580 лева. Средният доход в България е 7002 лв. годишно.

След като разбрах каква е истината за тях, считам темата за закрита.
Lutchezar - майстор
Една относителна статистика, за съжаление за щатите, няма да си губя времето да търся повече, та 2011 - модели предлагани с ръчни скорости 37%, 2020 - модели предлагани с ръчни скорости 13%. В мрежата се дискутира краят на ръчните скоростни кутии достатъчно, разходът им е същия като на автоматиците, животът също толкова дълъг, поддръжката същата, ръчните скорости вече са 7 на брой, цената им е същата като на автоматичните...
Наричат привържениците на ръчните скорости "Purists", не мога да избера точния превод, а чуждицата не ми харесва.
Личен опит, има ли проблем с каква да е скоростна кутия се сменя с друга, втора употреба, никой не ги ремонтира, не е изгодно.
infomar
Не знам вече на кой да вЕрвам.... на журналистите или тези които казват, че няма никакви проблеми ...
Тези информация е от преди година, не преди 20 години.
Неща, които никога не трябва да правите с автоматична трансмисия | Съвети от AUTODOC
26 янв. 2021 г.



Тук май явно ни заблуждават и са в противоречие с мнението на форумните специалисти. Явно журналята не разбират нищо.
Lutchezar - майстор
Колата от клипа е на 20 години. Тези съвети си ги има в книжката на колата, дори да е модел 1981. Сега нещата за всеки модел са различни.
Същите повреди от същите причини могат да засегнат и ръчните скоростни кутии, само че докато при автоматика това ще причини износване, там скоростната кутия ще се превърне в куп желязо.

Защо ли си загубих време от живота да гледам идиотско клипче и да го коментирам?
Все едно някой да обяснява правилата за дишане
..
nork - специалист
съб юни 11, 2022 2:11 pminfomar написа:
.......
Чукча как така трошиш трета кола?!?!??????
- Е карам си 1ва, 2ра, 3та, 4та и като включа на Rали и тя спира :rolleyes: :? :butthead:
radius - майстор
infomar, ЗАЩО ПУСНА ШИБАНАТА ТЕМА?!
Уж нищо не знаеш и питаш, накрая взе да даваш акъл и да ни убеждаваш колко си прав.
Купи си каквото искаш и можеш, но не питай за съвети, които не искаш.
infomar
съб юни 11, 2022 3:46 pmradius написа:
infomar, ЗАЩО ПУСНА ШИБАНАТА ТЕМА?!
Уж нищо не знаеш и питаш, накрая взе да даваш акъл и да ни убеждаваш колко си прав.
Купи си каквото искаш и можеш, но не питай за съвети, които не искаш.
Вие търпите ли някой да има обратно мнение на вашето?
И стига сте ме лъгали.
Защо ме заблуждавате, че колите с АСВ не са по-скъпи от тези с механична. Дъщеря ми преди 6 месеца си закупиха "Hyndai TUCSON" на изплащане ( те не са на средна работна заплата), и са им го предлагали с АСК с около 2000$ доплащане. Аман от хора които заблуждават. Били на еднаква цена, че дори по-евтини.Е, купиха го с нормална механична.
Бъдете коректни. Събрали сме се тук не да се надлъгваме, а да спорим и отстояваме мнението си, ако мислим, че някой ни заблуждава, щото си е навил на масрафа.
Да, не бях наясно с тези АСК, сега разбрах, че подобно нещо е излишно и е за хора дето не могат да си синхронизират ръцете с краката и препоръчах на приятелите си които искаха да си закупят кола да не е с АСК.
Не разбрах какво и е на "шибаната тема", това е, че някой ви опонира и вие зацикляте, ли?
Всеки тип скоростни кутии си има привърженици и опоненти, но вие не търпите опоненти, вие сте винаги прави. :prayer: Прекланям ви се.

Спирам да пиша по темата, хвалете си прословутите АСК. Всички технически експерти са глупави и не знаят какво пишат в сайтове и вестници.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Автоматични или ръчни скорости на колата - за и против?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: