• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
fbr - майстор
Записваме още един заразен.
silent - майстор
тук в тази тема са повече от един.... :-D :-D :-D когато човек упорито отказва да приеме чуждото различно мнение в повечето случаи се оказва, че се съмнява в собствента си правота и има нужда от самоубеждаване и чуждо признание или в краен случай съгласие.... :-D
пишман_майстор - майстор
Имам някакво предубеждение към АСК . Не ги обичам честно казано. Всичките ми коли са с ръчни кутии ( и минали, и сегашни ) . Карал съм различни с автомат, някои са ми допадали, други не толкова, но никога не съм си купувал за мен с АСК . Аз съм си ретро малко, допадат ми простите неща, простите дизели и т.н.
Преди време моята беше в сервиз по гаранция и ми предложиха кола - заместител докато моята се правеше в сервиза. Бе с автоматична, с ДСГ . Признавам , че останах впечатлен ( 2.0тси мотор, куатро и ДСГ ) . Но колата бе под 30к.км , нова дето се казва. Динамично поведение с почти незабележими паузи м/у превключванията.
Хубаво нещо, но докато не се счупи....Ненапразно в САЩ се предлагат супер ограничено с ДСГ , а с друг доказан автомат.
Но на вкус и на цвет товарищей нет.
Ще има пазар и за едните, и за другите.
mrsch66 - специалист
DSG-то не автоматик а две механични кутии събрани в един корпус с роботезирано превключване с два съединителя и двумасов маховик затова е свадба като стане нещо.
Lisko - майстор
ср авг 03, 2022 3:40 pmпишман_майстор написа:
Имам някакво предубеждение към АСК . Не ги обичам честно казано. Всичките ми коли са с ръчни кутии ..
И аз бех тъй преди да ми дадат служебен айфон. Ааа, само за гъзари, ааа пари на вятъра, аааа излишно надценен и т.н. и т.н.
Chefo77 - майстор
ср авг 03, 2022 11:00 pmLisko написа:
ср авг 03, 2022 3:40 pmпишман_майстор написа:
Имам някакво предубеждение към АСК . Не ги обичам честно казано. Всичките ми коли са с ръчни кутии ..
И аз бех тъй преди да ми дадат служебен айфон. Ааа, само за гъзари, ааа пари на вятъра, аааа излишно надценен и т.н. и т.н.
Мамка му, това сякаш аз съм го писал. Само дето служебен никой не ми е давал, сам си го платих :D
Кики - специалист
Абе тъй е, на много хора им е "кисело гроздето" , обаче те предубедени, па и много знаят, била му лагвала DSG кутията, или се била счупила. Кой обаче да му каже че тази кутия, както и роботизираните не са автоматици. Той обаче си знае неговото и пише ли пише небивалици. И се напъва да убеди вся и всьо че автоматиците били смотана работа, няма да се учудя ако някои от пишещите тук изкарат автоматичната кутия буржоазна глупост и лигавщина.
radius - майстор
Аз па с кеф прибрах служебния Айфон в шкафа и не ща да го виждам повече. Просто не ме кефи.
По темата - личните ми коли са с ръчка били, но следващата ще е автоматик, истински, ако не останат само електрички докато си купя :lol: .
Служебни - Голф 6 DSG (малко приритва при смяна, но иначе е ОК) и Тойоти Ярис CVT. Малко като скутерче звучат, но пък си е кеф, особено в града.
Повечето, които искат ръчка да имали контрол върху колата, дали са толкова добри да упражнят този контрол или само си мислят че могат?
Като гледам зимата как се кара, доста хора не си познават автомобилите, какъв контрол, само се возят.
silent - майстор
И какви кутии са ДСГ ....полуавтоматични извънземни... :-D чул си недочул и повтаряш като папагал...
5г съм карал ZF петстепенен типтроник при това по читавата кутия щото ако беше мултитроник(което съм сигурен че на теб нищо не ти говори) вероятно щях да съм се обесил досега....... :-D :-D ....казах не е за мен това че теб те кефи ми ок твой е избора само не ми обяснявай колко ми е на мен кисело гроздето ...ако ДСГ то бях толкова безпроблемни колкото се твърди наляво и надясно бих карал точно такава кутия...но не и хидротансформаторна...шото аз не се сещам за нито едно предимство на хидротрансформаторната кутия....ако някой знае нека сподели...ще ми е интересно...
Последна промяна от silent на чет авг 04, 2022 3:28 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Автоматични или ръчни скорости на колата - за и против?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: