• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
Avas_co - майстор
Последна инстанция се произнесе. Разотивайте се!
П.П.
Кви са тия глупости, не знам.
Всеки да си кара, каквото му е кеф.
Все едно - кое е по-добро, бензин или дизел?
Всяко нещо си има предимства и недостатъци.
Преди, след премеждия с дърт дизел, не щях и да чуя. В момента карам почти нов френски дизел и съм предоволен.
Карам ръчка, все такива съм карал, следващата кола вероятно ще е автомат. И ми дреме, какво мислил някой шушляк.
На село, може и да е голяма гъзария да си мислиш, че не си от еврогеЮвитии, и да караш ръчка.
В голям град, в задръстванията, автомата е благина, голяма.
И те, така. Всеки сам си преценя, стига да не пречи на другите.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
QW23.jpg

Allison Transmission [6-speed automatic]
+ Cummins [diesel] I6 + HD pickup track
+ шаси тип „стълба“ от студеноформувани
профили. На това му викам сериозна АСК.
=D>
АСК на мъничетата (по-бюджетните cars)
са си направо розови сравнени с нея.
Превключват хубаво докато са нови и не
са на зор. После в един хубав ден
превключчччччччч......., язък.........!
:shock: :cry:
Какво ще я правя? Ще звънна на бай Милко
да (и опердаши един чук) я „рециклира“ с
„aftermarket” части, защото OEM са си цифра,
ако изобщо се произвеждат!
:lol:
„Потребителят“ се главозамая с идеята да
наказва производителите като се самозабрави
в желанието за големи обеми и АСК.
Дори от МВ се включиха във всеобщата истерия
и туриха V6 в Е-класата. Голям цирк. Хубаво, че
върнаха класиката I6 надлъжен (+задно предаване).
:wink:
Lutchezar - майстор
Единствения човек който е имал проблеми с автоматична скоростна кутия около мен реши да си провери стоп машинката със пробна лампа и опука компютъра на скоростната кутия и тя мина в авариен режим. Сигурно някъде на някой му се чупят, но аз нямам такъв познат.
Avas_co - майстор
нед авг 07, 2022 1:23 pmLutchezar написа:
Единствения човек който е имал проблеми с автоматична скоростна кутия около мен реши да си провери стоп машинката със пробна лампа и опука компютъра на скоростната кутия и тя мина в авариен режим. Сигурно някъде на някой му се чупят, но аз нямам такъв познат.
Всяка техника се чупи, по една или друга причина.
Аз съм чупил ръчна кутия, заради един гумен маншон. Съчетание от конструкторско решение и незнание и недоглеждане от моя страна. Това на 6 годишна кола, на истински към 170 000 км.
Както и съм чувал за счупени автомати, на разни курници. Купени на уж 140 000 км, а на поне 500 000.
Та, няма техника, която да не чупи. По една или друга причина.
Lutchezar - майстор
Аз спуках дъното на ръчна скоростна кутия,съответно лепене и накрая блокира, заради неизбежно и редовно минаване през стърчаща шахта по средата на тясна улица...
Но и двата случая не са определящи за избора.
Avas_co - майстор
нед авг 07, 2022 5:45 pmLutchezar написа:
Аз спуках дъното на ръчна скоростна кутия,съответно лепене и накрая блокира, заради неизбежно и редовно минаване през стърчаща шахта по средата на тясна улица...
Но и двата случая не са определящи за избора.
Така е. Това и казвам.
Ама има разни индивиди, които си мислят, че са последна инстанция и ...
schuldiner - майстор
Тук почти всички сме последна инстанция за колите. В смисъл след нас отиват на скрапа...
И някак искаме с 10 бона да вземем икономична на под 100 к км с дъ бест оф дъ бест комплектовка.

ПП Доста се е коментирало за/против дясната дирекция. Допреди 5-6 години нямах проблем да превключвам от една кола на друга - от лява на дясна, от бегачка на ван, от дизел на бензин, от ръчна на автоматик... сега всичко ми е едно досадно... Сигурно е важно кой ще кара колата. Като е жена, че и на възраст, уж автоматикът ще е по-правилният избор. Ама като дадох на майка ми /77/, дет от 30 г. кара 124-ка да пробва автоматик киа някаква и се отказа да шофира повече...
feikot - специалист
пет авг 05, 2022 2:10 pmBLUEPUPIL написа:
пет юни 10, 2022 3:01 pmfeikot написа:
==== Преди 5 години взех ML - 300 к.с. със СК 7G tronic.====
То това ML си е алабамска версия на 4х4
с 3 отворени диференциала. Голям цирк е.
:)


Пробвай ценрален Torsen за асфалт
и три заключващи дифа за offroad.

Без електроника! Добрата стара
механика е безупречна!
:cool:
Пасата си беше с торсен, но нямаше опция за заключване. Както съм описал, ако не беше толкова нисък (само 12 см) и доста дълъг, слага масово джипки в джоба си.
Lisko - майстор
съб авг 06, 2022 9:26 amКиррил написа:
Ръчната скоростна кутия произлиза от щатите, където болшинството трудно превключва с ръчните скорости.
Който има много пари да си купува с автоматични, който има ум в главата, да си ползва ръчните.
Интернета и той оттам дойде. Ползвай гълъби, нали си умен.
gogo7777 - майстор
Първата ми кола, която подкарах в живота си беше с автоматични скорости......оттогава САМО с ръчни..... :drinkers:
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (88.93 KиБ) Видяна 1305 пъти
Харесва ми аз да управлявам колата, а не да седя зад волана като идиот..... :drinkers:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Автоматични или ръчни скорости на колата - за и против?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: