Всички имаме коли, нали ?
radius - майстор
Това за 10км/ч май го нямаше по-рано...
naB4o - специалист
На 63 километраж си около 57-8 реална скорост. Може да пробваш да си засечеш с GPS. Не би трябвало да те сурвакат. Пак зависи от размер гуми и разликата му спрямо настеройката на километража(скоростомера).
Chefo77 - майстор
пон май 16, 2022 8:21 pmradius написа:
Това за 10км/ч май го нямаше по-рано...
Май да.
Но пак - превишаване с 8 км/ч не е 10, следователно 20-те лева са само ако си карал точно с 63 :)
radius - майстор
Автора каза, че ограничението било 60, т.е. проблемация няма.
velas - специалист
пон май 16, 2022 7:40 pminfomar написа:
Като видях камерата си погледнах километража и видях, че скоростта ми е около 63 км, при ограничение 60.
Видял си показание на скоростомера /не километража/ на автомобила, което няма нищо общо с реалната му скорост /която засичат камерите/. Освен ,както е писал колегата по-горе, не си сложил гуми с по-голям диаметър.
Фабрично скоростомерите показват 5-10% по-висока скорост.

Излишно се филмираш...
infomar
вт май 17, 2022 12:47 pmvelas написа:
пон май 16, 2022 7:40 pminfomar написа:
Като видях камерата си погледнах километража и видях, че скоростта ми е около 63 км, при ограничение 60.
Видял си показание на скоростомера /не километража/ на автомобила, което няма нищо общо с реалната му скорост /която засичат камерите/. Освен ,както е писал колегата по-горе, не си сложил гуми с по-голям диаметър.
Фабрично скоростомерите показват 5-10% по-висока скорост.
Да, точно така.
Благодаря.
Гумите ми са нормални за колата.
Все пак е интересно какъв е толеранса на сегашните камери на КАТ, за да знаем за всеки случай.
kuger - майстор
При мен скоростта по километраж и тая по GPS се различава с около 4 км/час в - за GPS-а. Позволявам си скорост по километраж с горе-долу толкова над. Нямал съм поне до сега проблеми.
Последна промяна от kuger на ср май 18, 2022 8:02 am, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Колометража на автомобила е фабрично настроен да показва в повече от реалната стойност, .....по обясними причини!
kr1100 - майстор
вт май 17, 2022 1:05 pminfomar написа:
вт май 17, 2022 12:47 pmvelas написа:
пон май 16, 2022 7:40 pminfomar написа:
Като видях камерата си погледнах километража и видях, че скоростта ми е около 63 км, при ограничение 60.
Видял си показание на скоростомера /не километража/ на автомобила, което няма нищо общо с реалната му скорост /която засичат камерите/. Освен ,както е писал колегата по-горе, не си сложил гуми с по-голям диаметър.
Фабрично скоростомерите показват 5-10% по-висока скорост.
Да, точно така.
Благодаря.
Гумите ми са нормални за колата.
Все пак е интересно какъв е толеранса на сегашните камери на КАТ, за да знаем за всеки случай.
Стига се стресира. И да получиш глоба чудо голямо. Сега остана и да си докараш инфаркт.
:partyman:
tarlyo - специалист
пон май 16, 2022 5:52 pmradius написа:
Т.е. ако е 60 разрешено, ще те глобят от 73 нагоре.
Ще те глобят от 63 нагоре.

Тема "Камери на КАТ - на каква скорост са нагласени?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: