Всички имаме коли, нали ?
kr1100 - майстор
нед юни 05, 2022 7:36 pmlyubohar написа:
Ако се спазват предписанията за гуми на производителя на колата единствено може да има разлика в диаметъра при износване.
По предписание : 195/65/15 и 215/60/15 ./по лепенка на капачката на резервоара. Разлика 4мм в диаметъра / 1 %
goran67 - специалист
Здравейте!
Тук има знаещи хора. Скоро попаднах в обектива на КАТ за превишена скорост. За нещастие са ме таксували и по двойната тарифа. Не 100, ами 200 лв за повторно нарушение. Повторно е когато си нарушил в срок от една година.
Но защо така се получава?
Предишното ми нарушение е отпреди 3 години, само че ми е връчено и съм го платил през октомври, миналата година.
Сиреч, гледа се, кога ми е връчено, а не кога съм нарушил правилата.
Ако ще е повторност, би трябвало да бъде гледана датата на предишното нарушение, а не кога е влязла глобата в сила.
Какво мислите по въпроса?
ESPACE - майстор
„Повторно“ е нарушението, извършено в едногодишен срок, от влизането в сила на наказателното постановление, с което на нарушителя е наложено наказание за същото по вид нарушение
Наказателното постановление влиза в сила когато са ви го връчили. Ако не го обжалвате в рамките на 14 дни, а го платите, дължите 70% от сумата.
Не знам дали при повторно нарушение също се ползва отстъпка.
lyubohar - майстор
Цялата работа е да ти вземат парите.Затова не бързат с връчването и не можеш да платиш онлайн!
Както писах преди-ходи се до КАТ,или районното да ти го връчат фиша,или постановлението.
А би трябвало като влезеш в сайта на КАТ и видиш фиш за глоба да има начин онлайн да го платиш веднага.
Да,ама им прави кеф да мародерстват и прибират парите.При всички случаи ти ги вземат.Всяко посещение в КАТ те проверяват за нарушения!
kr1100 - майстор
Споко бре, пари трябват. Какво толкова?
Преди 3 седмици ми писаха фиш за светлини двама мотористи. Бях на светлини - караш без вкл. светлини- как без светлини . Ами двама сме - фиш за 20 лв не подлежи на обжалване и . Ходи се разправяй.
goran67 - специалист
Според моя опит, връчването става по пощата. Ако се заинатиш и не отидеш да си вземеш писмото, ти го връчва кварталния, като те повиква в районното.
И в двата случая може да се плати през нета, но трябва да се изчакат няколко дни да ти изгрее сумичката на е-мвр.
Отстъпка има и при повторяемост. Промоция за следващи снимки, само да не са в рамките на едната година. :weedman:
Hoвoceлckи - майстор
пон юни 27, 2022 8:52 pmkr1100 написа:
Бях на светлини - караш без вкл. светлини- как без светлини . Ами двама сме - фиш за 20 лв не подлежи на обжалване и . Ходи се разправяй.
Въх, звучи ми неистински :shock: Де да имат късмет да ми го спретнат. Ще ги направя задължително веднага телевизионни звезди - фаровете ми светват автоматично с даване на контакт.
lyubohar - майстор
Това за кварталния ми звучи като пожелание.
Тяхната задача е да пушат и пият кафета по цял ден!
Няма логика в сайта на МВР да няма информация за сумите за такива малки глоби.
Остава варианта за тормоз.
В интерес на истината веднаж кварталния ми донесе глоба от общината за кучето на сина ми.
И то защото бях домоуправител и ми имаха телефона.

Тема "Камери на КАТ - на каква скорост са нагласени?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: