Всички имаме коли, нали ?
infomar
Преди няколко дена минах покрай една камера на КАТ при ограничение 60 км, аз бях с 63 км.
Дали може да си отпера някоя глоба за превишаване на скоростта, или камерите са нагласени по принцип с няколко километра отгоре спрямо която засичат в момента?
Това което го пише в статията дали е вярно?
https://razgradnews.net/2019/02/08/stan ... za-skorost
lyubohar - майстор
Това дето засичат само над 25км. в час не е вярно.Един ден на внука като го вземах от училище му се пишкаше
и на едно място с 3 ленти в едната посока изпреварих кола.А и беше и престрояване.Хоп-камера.
Да съм бил 65-68км.в час.(в града са май 50км.).Като изпреварваш не гледаш километража.
Като се прибрах проверих в нета дали имам нещо-нямаше.
На другия ден обаче имаше.Глоба.Нищо не казват-колко е,къде трябва да се плати.
Иначе има сайтове за проверка,но само,че имаш.
Трябва да се ходи в КАТ,или в близкото районно да ти връчат фиша.
Нарочно е направено така,за да тормозят хората.Също така,като отидох в КАТ за готовата книжка на дъщеря ми първо ме провериха мен.Имал съм фиш и докато не го платих не ми дадоха книжката и!
Идиотщини!
burkov - специалист
Преди около месец платих глоба за 18 км/ч над позволената в населено място. Платих при връчването и сумата беше 35 лева.
Ограничение 50, бул. Пейо Яворов. Има и стационарна камера, но често и цивлни коли с камери. Там под 80 обикновенно почти никой не кара.
Chefo77 - майстор
Толеранс 3 км/ч, минимално превишение - 10 км/ч, т.е. над 63 пишат. Под 10 км/ч превишение нямат точка, по която да те санкционират ... или поне доскоро нямаше.
35-те лева са всъщност 50, хванал си двуседмичния срок с 30 % отстъпка.
radius - майстор
Ако е имало 60, значи до 70 не могат да те глобят, щото просто глобите почват за превишение 10-20км/ч. Освен, ако няма някоя скорошна джендърска поправка.
tarlyo - специалист
Не е до поправка, а до вид радар. Лазерните (триногите) ги нагласят с толеранс 3км/ч. Пише го на фиша.
radius - майстор
Т.е. ако е 60 разрешено, ще те глобят от 73 нагоре.
velas - специалист
пон май 16, 2022 1:01 pminfomar написа:
.... аз бях с 63 км.
Ти как разбра, че си с 63 км/ч?...
zz_stefanov - майстор
Старите камери са ме снимали с превишение според уреда 31 км/ч над разрешеното, а на фиша бяха смъкнали колкото е неточноста на уреда и така попаднах в по долната категория глоба за превишение 28 км/ч.
infomar
пон май 16, 2022 6:52 pmvelas написа:
пон май 16, 2022 1:01 pminfomar написа:
.... аз бях с 63 км.
Ти как разбра, че си с 63 км/ч?...
Като видях камерата си погледнах километража и видях, че скоростта ми е около 63 км, при ограничение 60.
Сега се загледах в последните изменения и гледам, че глобите започва от ПРЕВИШАВАНЕ на разрешената скорост с 10 км/час. Следователно под 10 км, не би трябвало да глобяват.
Размери на възможната глоба за превишена скорост
В зависимост от това дали нарушението е извършено в рамките на населеното място или извън него, както и в зависимост от това с колко км/ч е надвишена максимално разрешената скорост.

Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населеното място, се наказва, както следва:
1. за превишаване с 10 км/ч – с глоба 20 лв.;
2. за превишаване от 11 до 20 км/ч – с глоба 50 лв.;
3. за превишаване от 21 до 30 км/ч – с глоба 100 лв.;
4. за превишаване от 31 до 40 км/ч – с глоба 400 лв.;
5. за превишаване над 40 км/ч – с глоба 600 лв.;
6. за превишаване над 50 км/ч – с глоба 700 лв. и три месеца лишаване от право да управлява МПС, като за всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв.
Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:
1. за превишаване с 10 км/ч – с глоба 20 лв.;
2. за превишаване от 11 до 20 км/ч – с глоба 50 лв.;
3. за превишаване от 21 до 30 км/ч – с глоба 100 лв.;
4. за превишаване от 31 до 40 км/ч – с глоба 300 лв.;
5. за превишаване от 41 до 50 км/ч – с глоба 400 лв.;
6. за превишаване над 50 км/ч – с глоба 600 лв., като за всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв.

Прикачен файл:
001.jpg

Тема "Камери на КАТ - на каква скорост са нагласени?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: