Всички имаме коли, нали ?
radius - майстор
По коя точка от закона?
Chefo77 - майстор
вт май 17, 2022 10:16 pmtarlyo написа:
пон май 16, 2022 5:52 pmradius написа:
Т.е. ако е 60 разрешено, ще те глобят от 73 нагоре.
Ще те глобят от 63 нагоре.
От 73 нагоре.
radius - майстор
Е то затова като има 60 и камера и всеки минава с 40, щото за по-сигурно. :yawinkle: :axe:
jekasus - майстор
пон май 16, 2022 2:09 pmlyubohar написа:
Това дето засичат само над 25км. в час не е вярно.Един ден на внука като го вземах от училище му се пишкаше
и на едно място с 3 ленти в едната посока изпреварих кола.А и беше и престрояване.Хоп-камера.
Да съм бил 65-68км.в час.(в града са май 50км.).Като изпреварваш не гледаш километража.
Като се прибрах проверих в нета дали имам нещо-нямаше.
На другия ден обаче имаше.Глоба.Нищо не казват-колко е,къде трябва да се плати.
Иначе има сайтове за проверка,но само,че имаш.
Трябва да се ходи в КАТ,или в близкото районно да ти връчат фиша.
Нарочно е направено така,за да тормозят хората.Също така,като отидох в КАТ за готовата книжка на дъщеря ми първо ме провериха мен.Имал съм фиш и докато не го платих не ми дадоха книжката и!
Идиотщини!
Доколкото разбрах , спряха писмата с глобите, секса, когато те спрат за проверка или отиваш за новата книжка вероятно е невероятен...
Но от другата страна, предполагам, че имаш пълномощно, че да вземеш от КАТ книжката на друг човек, нищо, че е близка роднина. Нормално е да си платиш своето и тогава да си редовен, като представител на друг човек.
Но не е нормално да правиш глоби, и да не знаеш за тях до първата си среща със КАТ.
lyubohar - майстор
Не ми е ясно какво искаш да кажеш колега съфорумник.Разбира се,че имам пълномощно.В КАТ при издаване на нова книжка има такава опция в молбата.И да,не може винаги да се знае кога са те снимали с камера.
velas - специалист
Ако ограничението е 60 км/ч, биха те глобили ако караш с повече от 70 км/ч, РЕАЛНИ!

От КАТ като сложат грешката на радара /би трябвало да е някакъв процент и различен при различнните модели/, или както казват колегите по-горе - около 3 км/ч, стават 73 км/ч, ЗАСЕЧЕНИ ОТ РАДАРА!

Като добавим и повишеното показание на скоростомера на автомобила /5-10%/, стават 76 - 80 км/ч, след която скорост ПО СКОРОСТОМЕР, биха те глобили.

Можеш да си измериш % разминаване на скоростомера си.
Вземаш два нови /съвременни/ телефона, инсталираш им програмка за показване на скорост, включваш им точно местоположение на GPS и мобилна мрежа, излизаш на магистралата и ускоряваш докато телефоните покажат /средно/ 100 км/ч.
Поглеждаш си скоростомера и числото над 100 ти е % отклонение. После по горните сметки можеш да знаеш над каква скорост може да се притесняваш за глоба.

П.П. Телефоните трябва да са на предното табло, че да "виждат" спътниците за GPS-а.
nork - специалист
И нищо общо със северен елен :axe:
При различна скорост отклонението на скоростомера е различно!
Нещо прекалено се вживявате, всички "радари" са заложени с поне 10км над ограничението и при нормално шофиране няма проблеми, сега изключвам "хранилките" :rolleyes: Аз в градски условия съм имал една, две глоби до сега за превишена скорост, всичко останало е било точно от "хранилките" извънградско където я няма знак, я е абсолютно безумно ограничението.
А джигитите ги има навсякъде и спасение няма :rock:
А за връчването на глобите го промениха още преди 2 години, като вече не е задължително да ти връчат глобата, ако не е нещо фрапиращо, а сам си проверяваш в сайта на МВР дали имаш глоби. Там обикновено са фишове и заплащането им в двуседмичен срок е с отстъпка от 30% :idea:
Andri01 - майстор
Да, ама при проверка по № на СУТП и ЕГН ,не винаги излизат. Но като отидеш в МВР - те чакат.
lyubohar - майстор
Поне 20 пъти опитах да си видя фиша в сайта на КАТ,но не става.Излиза надписа:

"Имате невръчени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането, издадени в качеството Ви на физическо лице или законен представител на юридическо лице.
За връчване на НП е необходимо да посетите лично звеното "Пътна полиция" към областната дирекция на МВР по Вашия постоянен адрес. Електронният фиш може да бъде връчен във всяко районно управление на Министерство на вътрешните работи или в звено "Пътна полиция"

Този надпис не се отнася за мен,а за обща информация.
Тормоза е налице!
schuldiner - майстор
В интернет по сутп и егн не излизат всички глоби, ама на техните /КАТ/ таблети излизат. Като имаш работа в КАТ, спираш на първата патрулка и проверяваш за изненади. Не са ми отказвали, дори са любезни и не се заяждат за друго.
Камерите стандартно се нагласят на 10 км/ч над ограничението плюс отклонението им по технически данни. Фишовете обикновено са за 63 км/ч минимум при ограничение 50, макар да съм виждал и за по-малко, а в наказателните постановления директно редуцират засеченото от камерата/радара с някакъв процент грешка, обикновено 5%.
Скоростомерът на колата е само за информация и лъже по различни причини. На едната ми кола твърдо показва минус 10 на реалната скорост, т.е. карам с превишение ако го гледам. Ако сте с различни от оригиналните диаметри на гумите, разликата е в проценти - еднакъв процент при всяка скорост, но различен при смяна на 15 с 16 или 14 с 15.

Тема "Камери на КАТ - на каква скорост са нагласени?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: