Всички имаме коли, нали ?
Петър Радев - помощник
Колата ми е Бмв е46 330i
На бензин няма никакви проблеми,но на газ докато е студен мотора е ок...загрее ли почват да се появяват грешки.Оборотите оадат,почва да тресе мотора,работи неравномерно и работи на 5 цилиндара.Светва и чека...
Chefo77 - майстор
И какво казва диагностиката?
LazarGanev - "Велик майстор"
БМВ на газ? Сигурно е фабрично?
Петър Радев - помощник
съб юни 11, 2022 10:36 pmChefo77 написа:
И какво казва диагностиката?
Дава ми 3 грешки
P0174
System too lean(Bank2)
P0560
System voltage
P1619Code:Manufacturer: BMW, Description: Map Cooling Thermostat Control Circuit Signal Low
Смених всички гофрета от дросела до въздушния филтър,бобините,свещитеи диса клапата...Проблема си остава!
galin56 - специалист
Чакай сега, нещо не се разбира, ти си автомонтьор и искаш идеи, или не си и се пробваш сам без да си автомонтьор. Тези части които си ги изредил си ги сменил ли? Това са части за 500 и кусур лева сменени на хаос, проба-грешка ли? Звучи абсурдно. Иди в някой сервиз за газови да ти направят диагностика и да го оправят. На една от предните ми коли имах проблеми на газ, ходих на 1-2 места и ми ръсеха какви ли не глупости, после отидох при един грамотен майстор, човека си извади и лаптоп , пали, гаси, дава газ, и накрая бръкна под една кора и смени един маркуч. И ми взеха в сервиза 20-30лв някъде, а се мъчих сума ти време преди това. :) Та мисълта ми е отиди си на читав сервиз, не си прави експерименти по форумите.
Петър Радев - помощник
нед юни 12, 2022 2:36 amgalin56 написа:
Чакай сега, нещо не се разбира, ти си автомонтьор и искаш идеи, или не си и се пробваш сам без да си автомонтьор. Тези части които си ги изредил си ги сменил ли? Това са части за 500 и кусур лева сменени на хаос, проба-грешка ли? Звучи абсурдно. Иди в някой сервиз за газови да ти направят диагностика и да го оправят. На една от предните ми коли имах проблеми на газ, ходих на 1-2 места и ми ръсеха какви ли не глупости, после отидох при един грамотен майстор, човека си извади и лаптоп , пали, гаси, дава газ, и накрая бръкна под една кора и смени един маркуч. И ми взеха в сервиза 20-30лв някъде, а се мъчих сума ти време преди това. :) Та мисълта ми е отиди си на читав сервиз, не си прави експерименти по форумите.
Точно (читавите)маѝстори са
проблема!Тези части които смених,бяха за смяна и затова го направих,с надеждата че няма да ми се наложи да ходя по мъките с (читави)
Маистори,но ще се наложи...Тук по форумите чета и пиша с надеждата и друг да е имал същите проблеми и поне да ме насочи мен и газаджията на които ще откарам колата...
ky-kyy - майстор
Ебeм ти и " майстора " , дето ще му пишеш диагноза на автомобила по форумите..... :axe:
Петър Радев - помощник
нед юни 12, 2022 10:14 amky-kyy написа:
Ебeм ти и " майстора " , дето ще му пишеш диагноза на автомобила по форумите..... :axe:
Малко вероятно да има "читав маѝстор "в този форум ли?
ky-kyy - майстор
нед юни 12, 2022 10:20 amПетър Радев написа:

Малко вероятно да има "читав маѝстор "в този форум ли?
Сигурно има, ама кола се прави в сервиза, а не с гадателско кълбо и фърляне на боб.....
Петър Радев - помощник
нед юни 12, 2022 10:23 amky-kyy написа:
нед юни 12, 2022 10:20 amПетър Радев написа:

Малко вероятно да има "читав маѝстор "в този форум ли?
Сигурно има, ама кола се прави в сервиза, а не с гадателско кълбо и фърляне на боб.....
От сервиза ми се обадиха да отида да си взема колата,след като я бях оставил за смяна на бобините и долното гофре дето влиза в дросела.Отивам ,паля колата а тя работи на 5 цилиндара!"Маистора" ми казва ама не си ли я докара така...аз съм строител,не съм автомонтиор и мога да чуя липсата на 1 цилиндар а тоѝ не може....и веднага се почват едни лаптопи едни диагнотики ,грешки триене в края на работния ден и проблема си остава...взех си колата с уговорката в понеделник пак да му я оставя...и реших аз да се пробвам да си намеря проблема,свалям капаците.На 5ти цилиндар кабела на бобината откачена...
Обяснението за несмененото гофре беше пък че е много трудно,кофти място и ми трябвало цял ден!
Аз,които не съм маистор си смених и гофрето и намерих разкачения кабек на бобината точно за 1 час...
Парите не са ми проблем,но искам като оставя колата в сервиз ,след това да си я взема оправена!!!А не след (не лекия)ми работен ден ,аз да со оправям колата.Незнам,на сервизи ли не случвам или просто всеки гледа да те претрупа и да ти земе парите!

Тема "Бмв проблеми на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: