Всички имаме коли, нали ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юни 12, 2022 10:54 amПетър Радев написа:
..на сервизи ли не случвам или...
Паметта ми вече не държи, да изброя сервизите (и майсторите) при които вече не стъпвам. Мисля, би било добро, да споменеш тук сервиза "с откаченото кабелче"
Успех с решаването на проблема
naB4o - специалист
Щом нямаш проблем на бензин, а само на газ, проблемът следва да е в газовата система. Аз бих почнал по следния ред.
1. филтрите на газовото да се сменят или поне проверят ако не са сервизирани последната година. Имах такъв случай, задръстен фиштър от кофти газ, и намален дебит и съответно се давеше.
2. Не знам как е настроена газовата ти, дали да обръща над определена температура или при форсиране на мотора. При мен при по-ниска температура притрисаше, докато загрее.
3. Сменях инжектори, като се подобри малко, и накрая трябваше изпарителя да сменм, ама се отказах и така я продадох колата.
4. Като я закачат с лаптопа, трябва да гледат и настроят параметрите не само в покой, ами и в движение и при натоварване на ДВГ. Зависи от газаджията как е настроил компа да работи.
5. Не съм монтьор, а това е част от случаите ми със старата ми Хонда. Много газаджии отсвирих, понеже искаха да слагат нов инжекцион, а реално бяха дреболии.
Петър Радев - помощник
нед юни 12, 2022 12:19 pmnaB4o написа:
Щом нямаш проблем на бензин, а само на газ, проблемът следва да е в газовата система. Аз бих почнал по следния ред.
1. филтрите на газовото да се сменят или поне проверят ако не са сервизирани последната година. Имах такъв случай, задръстен фиштър от кофти газ, и намален дебит и съответно се давеше.
2. Не знам как е настроена газовата ти, дали да обръща над определена температура или при форсиране на мотора. При мен при по-ниска температура притрисаше, докато загрее.
3. Сменях инжектори, като се подобри малко, и накрая трябваше изпарителя да сменм, ама се отказах и така я продадох колата.
4. Като я закачат с лаптопа, трябва да гледат и настроят параметрите не само в покой, ами и в движение и при натоварване на ДВГ. Зависи от газаджията как е настроил компа да работи.
5. Не съм монтьор, а това е част от случаите ми със старата ми Хонда. Много газаджии отсвирих, понеже искаха да слагат нов инжекцион, а реално бяха дреболии.
Да да,всички са така...по лесно е да се смени с ново ,от колкото да се затормозят и да се опитат да намерят реално какъв е проблема.Пък даѝ боже случаѝно са са уцелили болката на колата...Филтрите са сменени преди половин година,но не мисля че е и от тях...Когато напълня бутилката колата няма проблеми.Проблемите почват когато има малко газ,примерно 10 литра и е загрял двигателя...
Петър Радев - помощник
нед юни 12, 2022 11:03 amn_a написа:
нед юни 12, 2022 10:54 amПетър Радев написа:
..на сервизи ли не случвам или...
Паметта ми вече не държи, да изброя сервизите (и майсторите) при които вече не стъпвам. Мисля, би било добро, да споменеш тук сервиза "с откаченото кабелче"
Успех с решаването на проблема
Момчето се притесни,каза
ми че е бързал да я довърши...Човешко е да се греши,но ако ми се повтори случая с кабелчето ще кажа кои е сервиза...Имаме добри маѝстори но трябва да влагаш и сарце в работата си,а не да бързаш и да претрупаш повече коли.
ESPACE - майстор
нед юни 12, 2022 2:07 pmПетър Радев написа:
Проблемите почват когато има малко газ,примерно 10 литра и е загрял двигателя...
Явно започват, когато пада налягането в бутилката. На колко години е този ГИ? Филтъра за течна фаза чистен ли е? Тръбата медна ли е?
Забелязал ли си проблема да е по изразен при студено време например?
Петър Радев - помощник
нед юни 12, 2022 4:30 pmESPACE написа:
нед юни 12, 2022 2:07 pmПетър Радев написа:
Проблемите почват когато има малко газ,примерно 10 литра и е загрял двигателя...
Явно започват, когато пада налягането в бутилката. На колко години е този ГИ? Филтъра за течна фаза чистен ли е? Тръбата медна ли е?
Забелязал ли си проблема да е по изразен при студено време например?
Ами не,студено или топло няма значение.Тръбата е медна да а филтара е сменен преди половин година.Утре ще ида до един газаджия,дано ме вмести и да я закачим да видим какво ще покаже...
Съмнявам се в евросондата,четох някаде че имала една коска която зацикляла понякога от боклуците в газта.
ESPACE - майстор
Това ако ми се случи на мен даже и няма да разбера. Гледам винаги да имам поне половин бутилка пълна.
kr1100 - майстор
нед юни 12, 2022 4:58 pmПетър Радев написа:
...Съмнявам се в евросондата,четох някаде че имала една коска която зацикляла понякога от боклуците в газта.
ел. магнитен клапан е и си грее. При контакт и работещ двигател е постоянно под напрежение.
И правилно. До миналия септември / смених бутилка и сложих евросонда/. нямах проблеми.
След това започнаха при опит за рязко ускорение - забиване , а е слаб двигател.
Разкарах евросондата и си монтирах сондата от старата бутилка.
Не знам какъв ти е редуктора , но в някои има филтър за газта. Ако не е сменян може да е задръстен.
Пиши от кой град си ,че някой да те насочи към надежден газаджия от града ти.

П.П. 7М8 ADY 115 к.с.
Последна промяна от kr1100 на нед юни 12, 2022 6:49 pm, променено общо 2 пъти.
Петър Радев - помощник
нед юни 12, 2022 6:41 pmkr1100 написа:
нед юни 12, 2022 4:58 pmПетър Радев написа:
...Съмнявам се в евросондата,четох някаде че имала една коска която зацикляла понякога от боклуците в газта.
И правилно. До минали септември / смених бутилка и сложих евросонда/. нямах проблеми.
След това започнаха при опит за рязко ускорение - забиване , а е слаб двигател.
Разкарах евросондата и си монтирах сондата от старата бутилка.
На каква кола?
Петър Радев - помощник
нед юни 12, 2022 6:41 pmkr1100 написа:
нед юни 12, 2022 4:58 pmПетър Радев написа:
...Съмнявам се в евросондата,четох някаде че имала една коска която зацикляла понякога от боклуците в газта.
От Благоевград съм.Ходих до един сервиз ,само с газови се занимават ,погледна я днес и каза да му я оставя на 22ри...и така,стискам палци да решат проблема и ще пиша тук какво е станало..

ел. магнитен клапан е и си грее. При контакт и работещ двигател е постоянно под напрежение.
И правилно. До миналия септември / смених бутилка и сложих евросонда/. нямах проблеми.
След това започнаха при опит за рязко ускорение - забиване , а е слаб двигател.
Разкарах евросондата и си монтирах сондата от старата бутилка.
Не знам какъв ти е редуктора , но в някои има филтър за газта. Ако не е сменян може да е задръстен.
Пиши от кой град си ,че някой да те насочи към надежден газаджия от града ти.

П.П. 7М8 ADY 115 к.с.

Тема "Бмв проблеми на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: