Всички имаме коли, нали ?
getzov - напреднал
Правил съм електропроводимо лепило от стрит графит и секундно лепило. Първо се пробва(на някаква подложка) - смесваш, разбъркваш, оставяш да изсъхне и замерваш с омметър, ако не е проводимо увеличаваш графита. Така съм лепил клемата на рено 19.
zz_stefanov - майстор
Не ти ли е проблем бързото втвърдяване и не ти ли загрява самата връзка. То съпротивлението ще намалява с деколтото по добре притиснеш пластината при лепенето.
Мислех си за такова с медни стружки и смола, но ми излезе от дневния ред.
Чираче - майстор
Последното, което ми хрумна, е следното: Намерих една желязна пластинка с размери 110х10х0,5 мм. Към нея запоих кабел със силиконова обвива. Тая пластинка мисля да се опитам да я залепя към пистата с електропроводимо лепило VISBELLA, което ще купя утре. Ако залепването се получи здраво, може да стабилизирам пластинката към амалгамата със силиконово лепило. Малко нестандартна операция....

Какво мислите - дали ще се получи?
Lutchezar - майстор
Има ли шанс стъкло ново или втора употреба да струва колкото материалите?
Понякога цените на стъкла са изненадващи добри.

И не силикон а полиуретан. По-добра адхезия има към стъклото.
ky-kyy - майстор
И аз съм, за смяна на стъклото. С лепене ми се струва аланкат работа. А в момента си е такъв сезона, че отопление на задното стъкло си трябва...
Чираче - майстор
нед дек 25, 2022 4:58 pmky-kyy написа:
И аз съм, за смяна на стъклото. С лепене ми се струва аланкат работа. А в момента си е такъв сезона, че отопление на задното стъкло си трябва...
Абе знам, че смяната с ново е най-добрия начин, но пуста пенсия...... Пък и обичам предизвикателствата. Длъжен съм да опитам. На края може и да го сменя с ново. :?
tarlyo - специалист
Ако колата е хечбек или комби, по-евтино може да излезе цяла врата (същия цвят) със стъклото, отколкото ново стъкло със смяната. Пробвах да лепя на моята кола с електропроводящо лепило и като включих реотаните в един дъжд, стъклото гръмна. Предполагам връзката е загряла прекалено много поради лош контакт и студената вода... Ама доста силно гръмна :-D :-D :-D
chapara - майстор
Туй с лепенйету бошлаф.
Туй с вратата на кобйиту същу, найте ли ка се прехвърлят нащата?
Само жама ти трябва и после фнимавай с мийнйету, само надлъжно и Н2О.
Lutchezar - майстор
Имаше някога самозалепващи се реотани за задно стъкло. Цял комплект. Видях ги покрай реотани за размразяване на чистачки и реотани за волан. Но само съм виждал да се продават някога.
lpoik - специалист
Едно мреме как се караше без реотани! сега глезотйи. А и какви студове имаше. :drinkers:

Тема "Имам проблем с реотаните на задното стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: