Всички имаме коли, нали ?
Чираче - майстор
Проблема е следния - едната от пластинките, която е свръзката с амалгамата на задното стъкло се е отлепила. Три пъти ходих при един майстор, който се занимава с това. Двата пъти се опитва да запои пластинката, но все я намирах отлепена. Третия път му предложих да запои кабел към амалгамата на стъклото. Отново се отлепи. Днес се опитах аз да запоявам, но безуспешно. Почистих с шкурка амалгамата, и сложих киселина. Но калая бягаше от мястото, и не искаше да се калайдиса. Все едно основата е от алуминий. Ако някой знае как става, нека да сподели опит.
Благодаря!
zz_stefanov - майстор
Имах не особено успешен опит с поялника няколко дена, после с проводимото лепило за няколко месеца. Колата вече замина.
Дано да ти е лесен достъпа.
deltam - специалист
Мажеш с преобразовател на ръжда и тогава калайдисваш.
Чираче - майстор
Не съм сигурен дали основата е от алуминий. Само предположих, тъй като калая бяга и не иска да се калайдисва. Мястото третирах с ортофосфорна киселина.

Ползвал съм за самите нагреватели " KLEJ ELEKTRO-PREZEWODZACY na bazie srebra ", в опаковка от 2 грама със съпротивление 0,01 ома, но вече е много остаряло. След нанасянето не всички надраскани нагреватели заработиха.

Препоръчаното лепило дали ще може да залепи пластинката или калайдисаноя край на кабела?
Lutchezar - майстор
С лепило бих залепил пластината само, и отделно с друго лепило самата пластина към стъклото. Например полиуретаново, с което лепят автостъкла.
Чираче - майстор
съб дек 24, 2022 4:55 pmLutchezar написа:
С лепило бих залепил пластината само, и отделно с друго лепило самата пластина към стъклото. Например полиуретаново, с което лепят автостъкла.
Проблема е в залепването, запояването или закрепването на пластината към нагревателите, където ТРЯБВА ДА ИМА електрическа връзка. С полиуретаново няма да има електрическа връзка.
пишман_майстор - майстор
Тези които се занимават със смяна на стъкла, имат профи лепила и ремонтни комплекти. Отделно ако е много зле работата ( и ако е по-масов кошника ) предлагат смяна на джам със здраво отопление . Понякога в дългосрочен план това е по-доброто решение.
Lutchezar - майстор
съб дек 24, 2022 5:21 pmЧираче написа:
съб дек 24, 2022 4:55 pmLutchezar написа:
С лепило бих залепил пластината само, и отделно с друго лепило самата пластина към стъклото. Например полиуретаново, с което лепят автостъкла.
Проблема е в залепването, запояването или закрепването на пластината към нагревателите, където ТРЯБВА ДА ИМА електрическа връзка. С полиуретаново няма да има електрическа връзка.
Е така де, отдолу с електропроводящото, отгоре с полиуретановото. Скобата нали ще стърчи, тогава мястото на огъване ще е далеч от залепеното с електропроводящото лепило.

Тема "Имам проблем с реотаните на задното стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: