Всички имаме коли, нали ?
Здравейте,
Ще се радвам на малко помощ за свързване на допълнителни светлини.
При мен може би от комфорт модула при отключване на автомобила светва габарита, както и при отваряне на врата. Идеята е допълнителните светлини да светват с габарита и да угасват при включване на къси светлини.

Свързах ги с 5 пиново реле по начина от снимката, но така се активират при включване на габарит и светят постоянно.
Изображение

Та въпроса ми е как да ги свържа за да се включват винаги когато се включи габарита и да се изключват при включване на къси светлини?

Благодаря ви предварително!
kr1100 - майстор
Нов бот май имаме ???


И автомобила е / От комфорт до некомфорт модул има разлика.
iliya_i - майстор
За сведение на бота: кола при която габаритите не светят заедно с късите не съм виждал, и не знам дали според стандартите съществува такава.
Ал_ - специалист
Питане от лаик: след като условието е включени/изключени къси светлини, къде в схемата е плюсът от късите? :yawinkle: Това като за начало. После ще питам за 85 и 87, или 87а
iliya_i - майстор
съб фев 04, 2023 8:18 pmАл_ написа:
Питане от лаик: след като условието е включени/изключени къси светлини, къде в схемата е плюсът от късите?
Не бе, не си разбрал.
Човека е толкова в час с това което прави, та си мисли, че при включване на късите габаритите изгасват.
Дали тези от КАТ престанаха да глобяват за подобни самоделни и неграмотни изпълнения не нам, ама да присаждаш LED на 20 + годишен таралясник.
Всички коли произведени през последните 14-15 години са с фабрично монтирани.
Ал_ - специалист
Благодаря, сега липсата на сигнал от късите в схемата ми се изясни.
А иначе - субаруто няма. А фокусът и мондеото проимаха след слагане на нужното реле в таблото
kr1100 написа:
Нов бот май имаме ???
Ти сериозно ли? Ако знаеше какво е определението за бот, сам щеше да се определиш като такъв.
iliya_i написа:
За сведение на бота: кола при която габаритите не светят заедно с късите не съм виждал, и не знам дали според стандартите съществува такава.
Човека е толкова в час с това което прави, та си мисли, че при включване на късите габаритите изгасват.
Дали тези от КАТ престанаха да глобяват за подобни самоделни и неграмотни изпълнения не нам, ама да присаждаш LED на 20 + годишен таралясник.
Що за повърхностно мислене?! Как реши, че не знам кое кога свети? Къде съм споменал в запитването, че искам габаритите да не светят при включени къси светлини? Къде съм споменал че искам да присаждам LED на 20 + годишен таралясник?
Бот ли си?
Ал_ написа:
Питане от лаик: след като условието е включени/изключени къси светлини, къде в схемата е плюсът от късите? :yawinkle: Това като за начало. После ще питам за 85 и 87, или 87а
Не съм експерт по токовете и възнамерявах да го свържа така: пин 86 маса, пин 85 +12V от къси светлини, пин 30 +12V от габарит, пин 87А към + допълнителни светлини, но ми се искаше да чуя и друго мнение….

По този начин мисля че искането е изпълнено. Допълнителните светлини включват при включен габарит и изключват при включване на къси светлини...
Прав ли съм?
Изображение
preslav - майстор
нед фев 05, 2023 12:01 amDonchaz написа:
Не съм експерт по токовете и възнамерявах да го свържа така: пин 86 маса, пин 85 +12V от къси светлини, пин 30 +12V от габарит, пин 87А към + допълнителни светлини, но ми се искаше да чуя и друго мнение….
По този начин мисля че искането е изпълнено. Допълнителните светлини включват при включен габарит и изключват при включване на къси светлини...
Прав ли съм?
Изображение
Така ще ти гори бушона на габаритите, а ако сложиш по-голям може да повредиш инсталацията - трябва ти още едно реле и отделно захранване (през бушон) за дневните.
yanko78 - специалист
Има готови релета за без пари, които включват и изключват светлини/дневни, ако това е целта. Аз съм сложил такова и дори, при включване на късите, димира дневните.
kozl - майстор
нед фев 05, 2023 6:39 ampreslav написа:
.............................................
+1.
Oбаче какво ще следи за забравени дневни светлини?

Тема "Питане за свързване на допълнителни светлини :?:" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: