Всички имаме коли, нали ?
Здравейте! Може ли някой да ме ориентира кой автомобил би бил най-оптимален вариант като добър баланс между бюджет за поддръжка и надеждност на пътя? Разбирам, че въпросът ми е много обширен, но ще съм благодарна на мнения. Аз например карам Тойота Yaris и съм доволна като здравина и надеждност, но частите й са доста скъпи и в повечето случаи се намират трудно и само оригинални.
Какво ви е мнението за поддръжка на Ауди А3 след 2010 нататък? А за Фолксваген?
Ще бъда изклщчително благодарна на компетентни мнения и съвети. Блгаодаря на всички!
Ал_ - специалист
обширна тема, но накратко...
Кой автомобил е с най-добър баланс спрямо поддръжка и качество?
служебният
burkov - специалист
Трудно ми е да повярвам че на Яриса частите са скъпи и трудни за намиране, да не говорим само за оригинални. Имам две тойоти и това ама никак не е вярно и за двете. Особено за едната, която не е от супер масовите, за разлика от Яриса.

Аудито е масов автомобил, но всичко е въпрос на оборудване и състояние. Всъщност както и всеки един друг модел или марка.
stefanjor - специалист
Тази тема ще счупи рекорда и на "Производители на пелети..." :cool:
Да не съм съвсем офф
Добре ще е поне малко да се категоризират 3-4 варианта:
- малък градски
- комби
- сув
- мини ван
Аз съм привържрник на комби и минивановете.
Карам Opel Zafira и цените от към поддръжа са доста поносими сравнявайки примерно с VW Touran
speka_rs - майстор
Аз съм за най-големия Голф - Шкода Октавия. По-малко екстри, ама и по-малко проблеми.
lyubohar - майстор
Новият.Като споменавате от 2010 нагоре-това значи 10-12годишен.Вероятно над 200000км.За да го приведете в добър технически вид ще изхарчите поне 3000 лв.след покупката.И то ако сте късметлия!Аз карам само нови.И за минута не съм съжалявал.Спестил съм маса пари и нерви.И съм средно статистически българин.Последната ми кола е от 2019г Тойота корола.
kr1100 - майстор
пет мар 17, 2023 4:08 pmstefanjor написа:
...Карам Opel Zafira и цените от към поддръжа са доста поносими сравнявайки примерно с VW Touran
Е не е - направи сравнение на цените с Тигуан :-D Имам съсед махна Тигуана и взе Тоуран.
А миниван е бещо като нищо. Нито ван нито автомобил - измислено недоносче с малко купе.Като ще е ван трябва да е поне 7м , ама отзад лилипути могат да седнат
montoya - майстор
Бензинов форд след 2009 година бец цначение дали с атмосферен или с екобууст мотор, здрави са, а и не са скъпи за поддръжка.
Всяко ауди и фолксваген след 2000 година ще те убие от разходи, нямат общо с народните коли, а и нямат здрав двигател. Щом 1,2 75 к.с разтегна верига на 70 хил км, заеби, за 1,6 1,8 и 2,0 маслоядите не искам да говоря
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 17, 2023 3:11 pmElena_P написа:
Здравейте! Може ли някой да ме ориентира кой автомобил би бил най-оптимален вариант като добър баланс между бюджет за поддръжка и надеждност на пътя? Разбирам, че въпросът ми е много обширен, но ще съм благодарна на мнения. Аз например карам Тойота Yaris и съм доволна като здравина и надеждност, но частите й са доста скъпи и в повечето случаи се намират трудно и само оригинални.
Какво ви е мнението за поддръжка на Ауди А3 след 2010 нататък? А за Фолксваген?
Ще бъда изклщчително благодарна на компетентни мнения и съвети. Блгаодаря на всички!
1. Служебният!
2. Новият
По твоя случай - Тойота се чупи чааак като остарее. Първо правило при купуване на употребявана кола е, да се купува масова, с намираеми и евтини части
radius - майстор
пет мар 17, 2023 9:22 pmkr1100 написа:
пет мар 17, 2023 4:08 pmstefanjor написа:
...Карам Opel Zafira и цените от към поддръжа са доста поносими сравнявайки примерно с VW Touran
Е не е - направи сравнение на цените с Тигуан :-D Имам съсед махна Тигуана и взе Тоуран.
А миниван е бещо като нищо. Нито ван нито автомобил - измислено недоносче с малко купе.Като ще е ван трябва да е поне 7м , ама отзад лилипути могат да седнат
Тая тема вярно има много потенциал, банална до болка, но как да не се обадя като кр1100 ме жегна! Много крайно мнение за минивана, примерно за моите цели е 100 пъти по удобен от всяко едно комби, а е минимум 30см по къс!

Тема "Кой автомобил е с най-добър баланс спрямо поддръжка и качество?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: