Всички имаме коли, нали ?
Здравейте,
Опитвам се да намеря релето за мигачите на Hyundai I20 модел 2011г, 1.2 бензин, но не мога да го открия за да го сменя. Мигачите започнаха да прекъсват да светят след известно време каране или започват да мигат в неравномерен цикъл, и затова искам да го сменя и да видя дали ще работят отново нормално Прегледах всякакви форуми и нищо не открих. Свалих пласмасовите предпазители под волана, наврях се отдолу и не мога да го локализирам.
Надявам се някой да е сменявал и да може да помоне. Благодаря предварително!
kr1100 - майстор
чет май 25, 2023 4:25 pmbricks написа:
..Опитвам се да намеря релето за мигачите на Hyundai I20 модел 2011г, 1.2 бензин, но не мога да го открия за да го сменя.
Действай :
https://fuseandrelay.com/hyundai/i20.html
zz_stefanov - майстор
При сегашните коли за да ти мигат мигачите неравномерно ту бързо ту нормално се предполага че имаш повредена лампа или цокъл. Направено е електрониката да реагира като някогашните релета.
Обикновено реле няма, мигачите се управляват от контролера на купето, а цъка бъзера на таблото.
Това щото аз реле не видях и при теб, може да не съм догледал. :)


Дано не е нещо по гадно, като цокъл на предпазител или някоя лоша маса.
чет май 25, 2023 6:36 pmzz_stefanov написа:
При сегашните коли за да ти мигат мигачите неравномерно ту бързо ту нормално се предполага че имаш повредена лампа или цокъл. Направено е електрониката да реагира като някогашните релета.
Обикновено реле няма, мигачите се управляват от контролера на купето, а цъка бъзера на таблото.
Това щото аз реле не видях и при теб, може да не съм догледал. :)


Дано не е нещо по гадно, като цокъл на предпазител или някоя лоша маса.
Благодаря за отговора!
Намерих това видео в YouTube, сменят релето на същия Hyundai но с десен волан.


Опитах се да намеря релето горе долу на същото място с ляв волан, но или аз съм сляп и не го виждам, или е поставено на друго място. Третия вариант е както ти казваш, може и да няма реле.
hidrazin - майстор
Прикачен файл:
relay.png
relay.png (72.66 KиБ) Видяна 4255 пъти

:partyman:
чет май 25, 2023 8:44 pmhidrazin написа:
relay.png


:partyman:
Благодаря! Ще се опитам да го локализирам по схемата. :?
zz_stefanov - майстор
Аз се водих по това което знам и че не го намерих в сайта на Крис.
Да не са направили дивотията и при ляв волан то да си е пак от дясно.
Аз съм достатъчно глух, но ако има реле по цъкането трябва да се намери.
чет май 25, 2023 8:59 pmzz_stefanov написа:
Аз се водих по това което знам и че не го намерих в сайта на Крис.
Да не са направили дивотията и при ляв волан то да си е пак от дясно.
Аз съм достатъчно глух, но ако има реле по цъкането трябва да се намери.
Цъкането идва някъде зад волана, около таблото. Утре ще се опитам да го търся и по схемата, която hidrazin постна. :roll:
kr1100 - майстор
bricks - опитай на слух дали се чува от бутона на аварийните . И такава дивотия - общо реле .
Най-накрая го намерих. Намира се зад волана, от дясната страна, под таблото. Сложили са го на много кофти място. Погледнато от долу, някъде между педалите на газта и съединителя, се вижда само болта, с който релето е захванато. Вкарах телефона, направих снимка и го видях. Използвах също схемата, която hidrazin постна, за да се ориентирам. Трудно се достига, защото се работи само с една ръка, но аз успях да го сваля и монтирам обратно. Така че, не е нещо, което не можеш да направиш сам. Благодаря на всички за съветите и помоща! :partyman:

Прикачен файл

1685091662599(1)(1)-min.jpg

Прикачен файл

1685091662589(1).jpg

Тема "Смяна на реле на мигачите - Хюндай" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: