• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
емовлаха - специалист
Чуждия инвеститор утре решава да си измести производството в друга държава и какво прави работника със уменията :?
Младите учат и се развиват, дали ще стане брокер, програмист, търговец и т.н това не е наша работа Другари. Все повече ще се работи онлайн, ако пък толкова ви е мъчно и сте патриоти насочете децата и внуците си в заводите и сервизите !
Чираче - майстор
нед сеп 17, 2023 6:59 pmемовлаха написа:

Младите учат и се развиват, дали ще стане брокер, програмист, търговец и т.н това не е наша работа Другари. Все повече ще се работи онлайн, ако пък толкова ви е мъчно и сте патриоти насочете децата и внуците си в заводите и сервизите !
Има нещо сбъркано в разсъжденията. Всеки нека си работи това, което го влече. Но, където и да работи, трябва да се храни. Кой ще произвежда храната? Брокера, или програмиста? За мен не е нормално производителя на храната да получава примерно 200 лв за месец, а IT специалистите 5000. Или пък хотелиери и ресторантьорите по морето. Безбожни цени. Днес се върнах от Приморско. И, въпреки, че вече почти всички шезлонги и чадъри са прибрани, някаква надута мутра продължава да таксува по 8 лв чадъра и по 8 лв шезлонга. Цацата струва 12 лв за 250 грама. Ден година храни. Отвратен съм.
ESPACE - майстор
нед сеп 17, 2023 7:26 pmЧираче написа:
За мен не е нормално производителя на храната да получава примерно 200 лв за месец, а IT специалистите 5000.
Голямата разлика е, че IT-то ще може да върши работата на оня с ниската заплата. Обратното е невъзможно.
Не е непозната участ на много специалисти от време оно, та до днес.
kr1100 - майстор
чет сеп 14, 2023 9:08 pmChefo77 написа:
Аз що смених Темпрата - трака, пропушва при настъпване - обаче върви и се не чупи. За 6 години съм дал общо 1000 лева за ремонти и поддръжка (без първоначалното обслужване и двата комплекта нови гуми). Широка, ръбата - всичко събира. В един момент просто ми писна...
Че какво и е на бабата / По тркане и пушене разбирам ,че е локомотив. Иначе какво ? е малко кофти,че носачите са цели / не е отделно шарнирен болт, а и страдат от втулки по ноасчите. Пт дуртост им се кспава сервото - мембраната пробива/ при 155 цата имаше 2 вида серво голямо и дебело и по тънко/.АБС а не е проблемен.За електриката е зле положението. Ако си с климатроник първата работа е тъмен дисплей / лоши спойки по светодидите лекува се.. Стартер , алтернатор бели кахъри . Лощо е , ако скоростната кутия е от типа на 155 .Къса се нит и става мазало.
lyubohar - майстор
нед сеп 17, 2023 5:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 17, 2023 3:14 pmlyubohar написа:
...Сегашните млади са възпитани по време на "демокрацията"от нискоинтелигентни граждани и за чеп не стават,както казва колегата по горе...
Така е и не е така.
Сегашните млади, са възпитани от твоите деца!!! Такава е сметката, Любо.
От друга страна, цитирам;
-" Сегашните родители имат нужда от възпитание, наравно с първолаците".
Думи на началната учителка на дъщеря ми.

А де?!!!
Абсолютно права е учителката.
А моите деца съм сигурен,че нямат нужда да ги възпитава друг.
Възпитавани са преди "демокрацията"!Не пият,не пушат,не употребяват други неща!
Имат по няколко образования, владеят по 3-4 езика.Работата им е ценена подобаващо.
Заслуга на семейството и нашите разбирания,на никой друг.
Внука ми е на 8 год.Владее английски сигурно по добре от повечето тук.
Пълен е вече с грамоти и медали!
LazarGanev - "Велик майстор"
нед сеп 17, 2023 7:26 pmЧираче написа:
За мен не е нормално производителя на храната да получава примерно 200 лв за месец, а IT специалистите 5000. Или пък хотелиери и ресторантьорите по морето. Безбожни цени. Днес се върнах от Приморско. И, въпреки, че вече почти всички шезлонги и чадъри са прибрани, някаква надута мутра продължава да таксува по 8 лв чадъра и по 8 лв шезлонга. Цацата струва 12 лв за 250 грама. Ден година храни. Отвратен съм.
Стефане, кой получава 200лв месец? Познавам много семейства, които имат семейна ферма и "произвеждат храна", както ти се изразяваш. Ето един пример - малка семейна ферма - семейство с 2 дъщери и един зет - работят и пеят, правят това, което им харесва, ама дали според тебе взимат по 200лв на месец? Продуктите им се търсят в цяла България, цяла Европа, че и извън нея:
https://hotfarm.eu/za-nas/
Ето още един пример:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... i=89978449
Където и да застане подвижният им магазин, става дълга опашка. Малка семейна ферма. Дали изкарват по-малко от един IT? Но това са хора от село, свикнали да работят. Моето мнение е, че от всяка професия може да се живее добре, може да се печели, но се иска много труд и много знания, иска постоянно да се образоваш, да въвеждаш новостите, иначе изоставаш, както казва Назмито във втория репортаж. Програмистът да не си изкарва парите без труд? :cool:
silent - майстор
Всеки младеж иска под климатика пред компютър върху стол де офис де на съседното кафенце до някоя друга мацка ко може и лафа да върви...8месеца търсим човек за сервизна работа с нелоша заплата в перспектива ако на човека му се работи...ми няма ....един младеж завършващ више се завъртя ма няколко пъти намекна че е вишист и не очаква да върти гаечни ключове и точи масла...
Да някои професии може да са онлайн ма някои трябва да са лайн ....и великия пиклю програмист дето писка че 10часа нямал ток малко да се замисли щото след някоя друга година тези дето сега газят сняг до кръста и се катерят в студа по стълбовете да му пуснат тока няма да ги има....и много такива като тях...
torbalan - Дървен философ
нед сеп 17, 2023 8:43 pmLazarGanev написа:
...
Стефане, кой получава 200лв месец?
...
Е, как кой - председателя на местното ТКЗС, но при условие, че включим нелегалните добавки - крадена нафта, крадено зърно и т.н. :)

Той Стефан още там някъде живее. В ерата на развития цоциализъм. И за него, ако не се бъхтиш цял ден с чук, пила, лопата мотика и т.н. не е работа.
емовлаха - специалист
То 250лв сексуалните станаха :-D Общо взето изкуствения интелект ще управлява бъдещето, той ще упрявлява автомобилите на пътищата, тракторите в полето ако и всичко е на батерия къ ще се краде ток от тиа пустиняци ненам освен от юесби-то ама нафта нема да има :-D Вероятно и децата ще се обучават дистанционно няма да се пише на ръка със химикал. примерно лични данни/егн подпис и банкова сметка и т.н ще е личен кюар код, Като отиде някой на морето и му се дояде цаца мутрата ще си плати данъците за цаца-та :) Та си требе специалисти да ръководят тези неща , и хакери да ги разбиват те са по-платените специалисти :lol:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Автокъща Крис2-Враца и Крис1-Враца са измамници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: