• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
MamaMy - майстор
Ти се изказа като една позната блондинка :lol:
"Аз не искам някоя голяма и скъпа кола. Искам някоя малка с две врати и даже без покрив"
и ми сочи една червена Мазда МХ5

Изображение
Chefo77 - майстор
Мама Му
Май и идея си нямаш колко зле са младите откъм желание и умения... Добре е да дадеш път на младите, но като търсиш човек за работа, имаш обява, но никой от явилите се на интервюто не става за чеп, какви са ти вариантите? Да наемеш активен пенсионер, който върши това, което се иска от него, или позицията да стои вакантна, белким се появи някой, с който да си паснете? Пазарът на труда е търсене и предлагане, когато не се предлага това, което ти върши работа, ...
Целият ни манталитет е сбъркан...
MamaMy - майстор
Тук до някъде си прав. Казвам до някъде защото от младите има и точна противоположност на твоите наблюдения. Проблема вече опира до производителност на труда и заплащане. Нали точно за това казвам че работещият пенсионер не е коректна конкуренция на пазара на труда. Ако дадено работно място стои на борсата дълго значи има причина да няма кандидати. Или работата е непривлекателна или заплащането. Когато се коригира едно от двете и нещата се оправят. Тук се намесва работещия пенсионер и се хваща дори и за нископлатена работа. На него просто са му необходими допълнителни, а не основни средства. Ако него го няма пазара на труда ще е друг. Аз предлагам просто решение. Или работиш или си пенсионер без право да бъдеш наеман. Ако искаш започни частен бизнес. Осигуряваш се като нормално работещ и ти се вдига пенсията. Само, че смелите пенсионери изведнъж размислят, че по-добре питомното отколкото да гонят дивото. На времето нашите баби и дядовци се занимаваха със земеделие и животновъдство много активно. Така си изкарваха доста над пенсиите, но нямаха право да работят и да получават пенсия едновременно. Имаха някакви отстъпки работещите пенсионери, но беше символично.
lyubohar - майстор
Пак неадекватни разсъждения.Младите(за мен децата ми по на 45-40г.)с по няколко висшета се оправят чудесно.
И много на тяхната възраст.Но са възпитани по друго време!!!Сегашните млади са възпитани по време на "демокрацията"от нискоинтелигентни граждани и за чеп не стават,както казва колегата по горе.
По лесно им е да киснат по кафенетата вторачени по телефоните,вместо да работят и да се развиват.
В София има само двама с моята следпенсионерска професия.В България се броят на едната ръка.Кой младок ще извършва тази дейност?!
Значи по време на "комунизма"можеш да работиш законно на колкото можеш места,а сега през "демокрацията"или си пенсионер,или работиш.
Не разбирам как е възможно да се пишат подобни глупости!Въпрос на манталитет,както каза колегата по горе!
MamaMy - майстор
Всичко което пиша го твърдя от опит. Имам клиент климатикаджия на 19 години. Работи като луд момчето. Няма събота, няма неделя. Чете постоянно и когато нещо не му е ясно не спи докато не си го изясни. Много е любознателен и работлив. Не знам кога му остава време, но си купи селска къща и там ходи да прави ремонт, а има и кошери. Гледа пчели и продава био пчелен мед. Парите за къщата ги изкара за 2 години в Норвегия на едно пристанище.
Знам, че на фона на всички други от неговото поколение е като бяла овца в стадо от черни, но не е единствен.
Имам и колега в моята сфера който е на 24-25 години. Същата работа и той. Инициативен, работохолик и чете постоянно. Вместо той да ме пита както беше в началото, сега аз го питам за разни новости. Общото между двамата е, че не са получили нищо на готово. Семействата им ги подкрепят, но нито имат участие в бизнеса им, нито са им дали друго освен правилните първи 7 години.
Ако покрай вас няма такива млади, замислете се каква е обкръжаващата ви среда.
Chefo77 - майстор
нед сеп 17, 2023 3:59 pmMamaMy написа:
Всичко което пиша го твърдя от опит. Имам клиент климатикаджия на 19 години. Работи като луд момчето. Няма събота, няма неделя. Чете постоянно и когато нещо не му е ясно не спи докато не си го изясни. Много е любознателен и работлив. Не знам кога му остава време, но си купи селска къща и там ходи да прави ремонт, а има и кошери. Гледа пчели и продава био пчелен мед. Парите за къщата ги изкара за 2 години в Норвегия на едно пристанище.
Знам, че на фона на всички други от неговото поколение е като бяла овца в стадо от черни, но не е единствен.
Имам и колега в моята сфера който е на 24-25 години. Същата работа и той. Инициативен, работохолик и чете постоянно. Вместо той да ме пита както беше в началото, сега аз го питам за разни новости. Общото между двамата е, че не са получили нищо на готово. Семействата им ги подкрепят, но нито имат участие в бизнеса им, нито са им дали друго освен правилните първи 7 години.
Ако покрай вас няма такива млади, замислете се каква е обкръжаващата ви среда.
Единични случаи. Вадиш ги от общата картинка и ги даваш за пример. Некоректно
Баща ми откакто се е пенсионирал (2001-а), не е спирал да работи. И на трите места, на които е бил (и е към момента), взема по-висока заплата, отколкото колегите му. Дали са го наели заради по-малкото пари, или кучето е заровено другаде?
Истината е, че има много читави млади - факт. Но огромната част, са със съвсем различни разбирания за естеството на работата, която трябва да работят и за заплащането, което трябва да получават. Насреща обаче не предлагат нищо, което да защити тези им искания. Мантрата, която ни проповядваха - учи, за да не работиш - доведе до това да искаш да получаваш само на база документа, който си получил. Новозавършил висшист иска да получава повече от хора с 15 годишен ОПИТ, като предлага единствено младостта си.
Имам доста познати, които страдат от липса на адекватен персонал. В строителството нещата са трагични - не количество, качество няма. Автомонтьори реват. В цеховете реват. Във всички отрасли, в които се произвежда или предлага услуга, свурзана с материален продукт, реват. "Всички" искат да са брокери, онлайн търговци, заети в IT сферата, финансови консултанти без отговорности и т.н.
Така че не пенсионерите са виновни, те просто си допълват мизерните пенсии...
нед сеп 17, 2023 3:14 pmlyubohar написа:
...Сегашните млади са възпитани по време на "демокрацията"от нискоинтелигентни граждани и за чеп не стават,както казва колегата по горе...
Така е и не е така.
Сегашните млади, са възпитани от твоите деца!!! Такава е сметката, Любо.
От друга страна, цитирам;
-" Сегашните родители имат нужда от възпитание, наравно с първолаците".
Думи на началната учителка на дъщеря ми.

А де?!!!
ESPACE - майстор
нед сеп 17, 2023 5:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
От друга страна, цитирам;
-" Сегашните родители имат нужда от възпитание, наравно с първолаците".
Думи на началната учителка на дъщеря ми.
В работата ми има доста млади хора и като възпитание нямам забележки, готини са, кефят ме. Ама хич не им се работи на повечето, знанията им никакви и все с телефоните в ръка. Поне да ги ползваха за нещо полезно, а то все клипчета разни. :)
vlax - майстор
нед сеп 17, 2023 6:31 pmESPACE написа:

В работата ми ...
Каква ти е работата?
:partyman:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Автокъща Крис2-Враца и Крис1-Враца са измамници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: