Всички имаме коли, нали ?
brum - майстор
Подкрепям, че крушка на по-ниска мощност работи по-дълго. Ама работи е условно в тази ситуация. Свети по-дълго, но много по-бързо се образуват наслагвания по балона и светлинат става по-слаба. И реално светлината пада осезаемо, но за ДРЛ и за дълги не е драма.

На къси ако караш по няколко часа денем и час вечер балона седи чист.

Живота на nightbreaker-a е 300 часа. Писал съм го много пъти във vwclub-а, пиша го сега и тук - до 300 часа свети добре според производителят, а не че на 300 часа изгаря. После светлината е паднапа под някаква граница и се води за смяна. Моите ги сменях веднъж годишно в началото на лятото и разликата беше осезаема. Никога не съм чакал да изгори, че много карах нощем и ми беше по-важно да свети добре, а не просто да свети.
ESPACE - майстор
пет дек 01, 2023 8:22 ambrum написа:
Живота на nightbreaker-a е 300 часа. Писал съм го много пъти във vwclub-а, пиша го сега и тук - до 300 часа свети добре според производителят, а не че на 300 часа изгаря. После светлината е паднапа под някаква граница и се води за смяна. Моите ги сменях веднъж годишно в началото на лятото и разликата беше осезаема. Никога не съм чакал да изгори, че много карах нощем и ми беше по-важно да свети добре, а не просто да свети.
Така би трябвало да е обаче аз явно съм попаднал на еб*си извънземния Osram преди 10 лета. Свети да си еве мамата на дълги, да са ми живи и здрави крушките :lol: На новата ми кола не светят така ламБите.
Иначе на късите за това време съм сменил поне 3 комплекта от най-наточените breaker-и.
ivanovbg - майстор
пет дек 01, 2023 11:25 amESPACE написа:
пет дек 01, 2023 8:22 ambrum написа:
Живота на nightbreaker-a е 300 часа. Писал съм го много пъти във vwclub-а, пиша го сега и тук - до 300 часа свети добре според производителят, а не че на 300 часа изгаря. После светлината е паднапа под някаква граница и се води за смяна. Моите ги сменях веднъж годишно в началото на лятото и разликата беше осезаема. Никога не съм чакал да изгори, че много карах нощем и ми беше по-важно да свети добре, а не просто да свети.
Така би трябвало да е обаче аз явно съм попаднал на еб*си извънземния Osram преди 10 лета. Свети да си еве мамата на дълги, да са ми живи и здрави крушките :lol: На новата ми кола не светят така ламБите.
Иначе на късите за това време съм сменил поне 3 комплекта от най-наточените breaker-и.
Темата е за ламби на които късите и дългите са в един балон.
ESPACE - майстор
Всъщност темата е за LED ама се отплеснаАме.
kr1100 - майстор
пет дек 01, 2023 12:40 pmESPACE написа:
Всъщност темата е за LED ама се отплеснаАме.
От 2016/7 съм с Н4 лед безвентилаторен и си свети добре и то много добре.
На ГТП при познат съм го карал да прави проверки за отклонение на лъчите и заслепяване - нищо.От 2020 минавам ГТП на друго мяста - нищо.
Той въпроса беше , ще работи ли лед осветлението при намалено напрежение от ДРЛ модула , но разбрах ,че според някои господа трябва да се спират автомобили от движение и как работят халогенните лампи . Така,че ако има конкретни отговори -Благодаря!
П.П. Според мен няма да работят , но познанията по електроника са ми от обща култура :yawinkle:
чет ное 30, 2023 10:14 pmbrum написа:
На ЛЕД лампи не става тая работа. На газоразрядни крушки също не става. Става само на халогенни лампи.

Идеята на тая работа е че се пали само и удължава живота на халогенната крушка.
Благодаря!
чет ное 30, 2023 9:09 pmkr1100 написа:
чет ное 30, 2023 11:34 amppupof написа:
Възможно ли е монтирането на ДРЛ модул на лед лампи Н4?Ще работят ли лампите на 50% от нормалното напрежение?
Да , но не на 50%.
За цената на ДРЛ модула ще си вземеш 2 бр. с по 6 светодиода в алуминиев оребрен корпус- в продавалника вървят под името HAL
Тоя филм с допълнителни лед светлини не искам да го гледам пак :cool: .А и български ДРЛ модул колкото кибритена кутийка струва под 20лв....
joro_kem - специалист
вт дек 05, 2023 3:44 pmppupof написа:
Той въпроса беше , ще работи ли лед осветлението при намалено напрежение от ДРЛ модула...
аз пак да питам каква е задачата - да харчиш по-малко ток или да "удължиш" живота на лаМбата?
torbalan - Дървен философ
пет дек 01, 2023 8:22 amiliya_i написа:
А според мен всички автомобили с преработени светлини трябва да се спират от движение.
Има си стандарти на европейският съюз, по които всяка светлина на автомобила се одобрява, преди модела да се пусне в производство.
После идва инж. Ганев и почва да слага ЛЕД-ове, ксенони, ДРЛ модули и др.
Една забележка. Не са стандарти, а закони, които трябва да се спазват.
Стандартите не са задължителни, освен ако са цитирани в закон.

Иначе - няма да те разберат. Особено тези, дето си пускат дългите вместо дневни, че по цял ден да вадят очите на хората срещу тях.

Тема "ДРЛ модул" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: