Всички имаме коли, нали ?
Възможно ли е монтирането на ДРЛ модул на лед лампи Н4?Ще работят ли лампите на 50% от нормалното напрежение?
joro_kem - специалист
а каква е идеята на цялото упражнение?
kr1100 - майстор
чет ное 30, 2023 11:34 amppupof написа:
Възможно ли е монтирането на ДРЛ модул на лед лампи Н4?Ще работят ли лампите на 50% от нормалното напрежение?
Да , но не на 50%.
За цената на ДРЛ модула ще си вземеш 2 бр. с по 6 светодиода в алуминиев оребрен корпус- в продавалника вървят под името HAL
radius - майстор
И на смрачаване ще кихаш от псувни :)
brum - майстор
На ЛЕД лампи не става тая работа. На газоразрядни крушки също не става. Става само на халогенни лампи.

Идеята на тая работа е че се пали само и удължава живота на халогенната крушка.
sstefanov - майстор
Според документацията, животът на халогенната крушка е най-голям при номинално напрежение. В този режим халогенните елементи възстановяват нажежаемата жичка, Тоест, не се препоръчва работата при по-ниски напрежения, защото се губи ефекта на халогенните елементи.
radius - майстор
Много интересно, има логика, мерси !
ESPACE - майстор
чет ное 30, 2023 11:32 pmsstefanov написа:
Според документацията, животът на халогенната крушка е най-голям при номинално напрежение. В този режим халогенните елементи възстановяват нажежаемата жичка, Тоест, не се препоръчва работата при по-ниски напрежения, защото се губи ефекта на халогенните елементи.
На теория е така, а на практика на едната ми кола дългите светлини с DRL 30% и крушки Night Breaker от първите направиха рекордните 10 години без да изгорят.
ivanovbg - майстор
Еми аз с дългогодишния си опит с колите съм сменил крушки на фаровете на които винаги късите са изгорели. Така че едвали това, че дългите са работели на 30% е удължило живота им. Просто си попаднал на добри крушки.

Иначе доста хора са идвали с молба да им прегледам фара, че видите ли само едната им гори, а от другата страна не. Еми като само едната са сменяли с лоши крушки как да не горят?
iliya_i - майстор
А според мен всички автомобили с преработени светлини трябва да се спират от движение.
Има си стандарти на европейският съюз, по които всяка светлина на автомобила се одобрява, преди модела да се пусне в производство.
После идва инж. Ганев и почва да слага ЛЕД-ове, ксенони, ДРЛ модули и др.

Тема "ДРЛ модул" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: