Всички имаме коли, нали ?
adventure1 - напреднал
В тоя ред и аз попаднах в тази ситуация обаче, става въпрос за москвича на дядо ми който почина 2010г, а колата не съм я виждал от 30 г. Пуснали писмо от кат в община С , че има незакрита партида на дерегистриран автомобил , от общината пращат писмо на община А , че наследниците са тези и тези, единия в Зимбабве може би а другия в България, а в кат искат двамата да си платят задълженията /аз ги платих/ , но другия от Зимбабве не го знам жив ли е или дали се вълнува, но от кат искат и двамата да закрият партидата или с пълномощно от единия, обаче този от Зимбабве не се вълнува и не иска да я закрие ,че му пази спомен от детството тази кола. Няма как да прехвърля дяла от колата на него име . Как да престана да плащам моя дял за нещо което не съм виждал а е останало като наследство което се примирих и платих а не мога да се отърва от него.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет дек 22, 2023 8:58 amadventure1 написа:
В тоя ред и аз попаднах в тази ситуация обаче, става въпрос за москвича на дядо ми който почина 2010г, а колата не съм я виждал от 30 г. Пуснали писмо от кат в община С , че има незакрита партида на дерегистриран автомобил , от общината пращат писмо на община А , че наследниците са тези и тези, единия в Зимбабве може би а другия в България, а в кат искат двамата да си платят задълженията /аз ги платих/ , но другия от Зимбабве не го знам жив ли е или дали се вълнува, но от кат искат и двамата да закрият партидата или с пълномощно от единия, обаче този от Зимбабве не се вълнува и не иска да я закрие ,че му пази спомен от детството тази кола. Няма как да прехвърля дяла от колата на него име . Как да престана да плащам моя дял за нещо което не съм виждал а е останало като наследство което се примирих и платих а не мога да се отърва от него.
Първо, изобщо не е трябвало да плащаш каквото и да било
С всички налични документи отиваш в КАТ, срещаш се с дежурния, излагаш казуса, попълваш някаквите декларации и готово

п.с. А, и не изпадаш в разводняващи лирични отклонения като "обаче този от Зимбабве не се вълнува и не иска да я закрие ,че му пази спомен от детството тази кола"
adventure1 - напреднал
Отивам в Кат и ще видим какво ще се случи.
ZEDYCUS - майстор
:-D Успех в Кат. Никът (името) ти е тъкмо за посещение в държавна институция.
С брат ми имахме разправия с една жигула дето я продаде с пълномощно и с години ония не бяха плащали, та едвам се отърва, щото нямаше никви документ, нито кола, нито номера и връзка с онези "купувачи" Голям "Ъдвенчър" беше :-D
adventure1 - напреднал
Сагата приключи, началника , декларация , гише 6 и край.
kr1100 - майстор
пет дек 22, 2023 8:58 amadventure1 написа:
В тоя ред и аз попаднах в тази ситуация обаче, става въпрос за москвича на дядо ми който почина 2010г, а колата не съм я виждал от 30 г. Пуснали писмо от кат в община С , че има незакрита партида на дерегистриран автомобил , от общината пращат писмо на община А , че наследниците са тези и тези, единия в Зимбабве може би а другия в България, а в кат искат двамата да си платят задълженията /аз ги платих/ , но другия от Зимбабве не го знам жив ли е или дали се вълнува, но от кат искат и двамата да закрият партидата или с пълномощно от единия, обаче този от Зимбабве не се вълнува и не иска да я закрие ,че му пази спомен от детството тази кола. Няма как да прехвърля дяла от колата на него име . Как да престана да плащам моя дял за нещо което не съм виждал а е останало като наследство което се примирих и платих а не мога да се отърва от него.
При нотариус отказ от собственост и копие на бланката я лепиш на челото на лсужителя за данъци на общината. Плащаш само последните 5 г. от неплатения данък назад.
Последна промяна от kr1100 на съб дек 23, 2023 9:12 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет дек 22, 2023 9:00 pmadventure1 написа:
Сагата приключи, началника , декларация , гише 6 и край.
Благодаря
lyubohar - майстор
Никога не ми се е случвало да бракувам автомобил!
Не мога да си позволя този мазохизъм да карам един докато му дойде време за брак.
Купувам само нови.След 10-12г.продавам и пак нов.
Само един съм купувал на старо.Митсубиши Колт.Железен!За жената,но тя се отказа да кара.
Сина го приватизира.После го подарих на приятел,който го кара 10г.и го даде за скрап.
Пазете си нервите с тези стари коли!
съб дек 23, 2023 6:58 pmlyubohar написа:
Никога не ми се е случвало да бракувам автомобил!
Не мога да си позволя този мазохизъм да карам един докато му дойде време за брак.
Купувам само нови.След 10-12г.продавам и пак нов.
Само един съм купувал на старо.Митсубиши Колт.Железен!За жената,но тя се отказа да кара.
Сина го приватизира.После го подарих на приятел,който го кара 10г.и го даде за скрап.
Пазете си нервите с тези стари коли!
Следователно, като изряден данъкоплатец и законен собственик, продължава да му плаща данъците?

Тема "Бракуване на автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: