Всички имаме коли, нали ?
barakuda - специалист
Трябва ли да представя в кат документи,че някоя фирма ми го е взела за скрап? Аз искам да го дерегестрирам и да си го държа на село в двора.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет дек 14, 2023 12:17 ambarakuda написа:
Трябва ли да представя в кат документи,че някоя фирма ми го е взела за скрап? Аз искам да го дерегестрирам и да си го държа на село в двора.
Може и с декларация, че ще си го държиш в двора
ZEDYCUS - майстор
Връщаш номерата в Кат за спиране от движение, попълваш декларация, че ще държиш автомобила в собствен имот. Дупчат ти талоните, връщат ти ги и си готов. Преди няколко години бракувах така един пасат, после го върнах на Белканто.
kozl - майстор
А данъка в общината как се бракува?
Andri01 - майстор
Носиш документа за бракуването в НАП и го отписват.
vlax - майстор
чет дек 14, 2023 9:13 amAndri01 написа:
Носиш документа за бракуването в НАП и го отписват.
Нерде НАП нерде общината.Сигурен ли си в това което пишеш?
Andri01 - майстор
Да,защото преди 2г. бракувах един автомобил.
Обърка се чиляка- простено да му е.
чет дек 14, 2023 9:12 amkozl написа:
А данъка в общината как се бракува?
"Бракуването" на данъка в общината става автоматично.
КАТ изпращат информация или общината си я тегли- не знам, но в рамките на няколко дни, получавам известие за новорегистрирано МПС и дължимият данък. За отрегистрирано не получавам, но при проверка установявам, че се е "отписало" и от общината.
Indianec 2 - специалист
Май вписването, отписването от общината става електронно. Юни месец като взех кола така ми казаха, но стария собственик трябваше да представи някаква бележка ако не бъркам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет дек 14, 2023 10:01 amТрифон П.Трифонов написа:
Обърка се чиляка- простено да му е.
чет дек 14, 2023 9:12 amkozl написа:
А данъка в общината как се бракува?
"Бракуването" на данъка в общината става автоматично.
КАТ изпращат информация или общината си я тегли- не знам, но в рамките на няколко дни, получавам известие за новорегистрирано МПС и дължимият данък. За отрегистрирано не получавам, но при проверка установявам, че се е "отписало" и от общината.
Да. При бракуването в КАТ изкарват колата от твоята партида и готово. Общината като те погледне - нямаш кола
При покупко-продажба на кола, щом новият собственик си я регистрира в КАТ, отпада от партидата на стария. Ако старият собственик няма вяра на новия, може сам да иде до КАТ и да си я отрегистрира

Тема "Бракуване на автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: