• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички имаме коли, нали ?
Andri01 - майстор
Крият ги по мазетата и овчарниците. Че на улицата току виж някой го е свил-3 тона желязо за вторични!!
kozl - майстор
Керосин, нафта ......
По спомени от казармата в танкова бригада имаше лятна и зимна нафта.
Старшинките гепваха от лятната нафта за нафтовите печки. От зимната не сакаха оти им се изчервявали кюмбетата.
Лятната беше жълтеникава, зимната безцветна като дестилирана вода.
kr1100 - майстор
съб яну 27, 2024 12:14 amhidrazin написа:
Грешка. Има и се използват доста активно. И още дълго ще се използват.
Сооории че ти развенчах сънищата... :-D
:partyman:
Явно не е ходил в горски райони. Все още има дървовози джоганчо ЗИЛ 157, единици ЗИЛ131, но има ГАЗ 66 , даже съм виждал и ексзотична Прага триос.
ОФФ от Зиловете и Газките има и на LPG.
@ Andri тръгни от бункера на Джанавара в посока Паша дере и след лозовите кооп. насаждения ще видиш дълбоки коловози от тях. Още по-на юг към помпената станция за природен газ ще ги срещнеш. Да не говорим по планините

ОФФ 2 Ей голЕмо чудо като ви замръзне нафтата :-D . Най- добре е да остава в такова положение и през летните месеци.л А късмет де. Стъотоци хиляди трактори недвижимо имущество и чист въздух.
Мама Му пак ще ме контрира, но като мине покрай мен печка ми се повдига. Филтри ДПФ все смърди гадно.
А бензина го използвам съвсем за кратко
ОФФ 2018 минус 27 гр на Безбог, минус 18-19 на ь.Г.Делчев бензинчо запали отраз след подгряване с фарове / ама с ЛЕД ламБи/, а тракторчо С макс не рачи и то с акумулатор на 1 г.. Е добре,че имаше още 4 дни да се постопли времето и да е слънчево към двигателя при отворен капак.
емовлаха - специалист
От газовия котлон се носи пролетен аромат на минзухари ил теменужки:-D Има Краз и Урал за извозване на дърва ако не сте ги чували или виждали
пишман_майстор - майстор
2019-та година бях търсил. Не намерих. После приятелче ми донесе 20 литра туба ( разфасовка ) от немско. Там все още се намира ( последно се намираше, сега не съм търсил) чат-пат, щото има и един не го знам какъв е , но пак се ползва за керосинови печки и лампи.
Погледнах преди малко , е има някакво предлагане, но не съм сигурен какво е. Това предложение примерно https://www.ebay.de/itm/334308546324?mk ... gKzZPD_BwE
Или това ? https://www.ebay.de/itm/274353977984?mk ... e_oxAAAAAA
D.Kalchev - специалист
нед яну 28, 2024 3:50 pmkozl написа:

... Замръзващата нафта не подбира - руско, скандинавско. В същата компания за която не ти се вярва да е истина, закупи пред зимен сезон една нафта де като застуде и стана на пача и всичката дизелова техника умре.
Така де, да си дойдем на думата. При каква температура нафтата стана на пача? Ако това се е случило при -10 градуса означава калпава нафта от калпав доставчик.
kozl - майстор
нед яну 28, 2024 5:27 pmD.Kalchev написа:
нед яну 28, 2024 3:50 pmkozl написа:

... Замръзващата нафта не подбира - руско, скандинавско. В същата компания за която не ти се вярва да е истина, закупи пред зимен сезон една нафта де като застуде и стана на пача и всичката дизелова техника умре.
Така де, да си дойдем на думата. При каква температура нафтата стана на пача? Ако това се е случило при -10 градуса означава калпава нафта от калпав доставчик.
А "лятната" нафта при колко замръзва? Ако ползваш лятна, зимата, това значи ли калпава нафта?
Ти какви дизели си експлоатирал?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "При какви минусови температури реално замръзва нафта/бензин в резервоара?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: