• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички имаме коли, нали ?
пишман_майстор - майстор
пет яну 26, 2024 12:44 pmJunak написа:
https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubis ... r%20BG.pdf

страница 10-13
отнася се за 1,9 DID на Рено
Благодаря. Изненадах се, според мен е недоглеждане и нещо писано по "инерция" и важащо за предходно поколение двигател .
Историята познава и други подобни случаи .
Поне за ФВ груп също е имало фрапантно недоглеждане в инструкции, препоръки валидни, но за други модели и впоследствие "оправяни" .
Моята лична препоръка е :да не се добавя никакъв бензин на дизелови КР мотори.
За керосина сега. едно време имаше, дори на бензиностаниите на Петрол. Вече не се намира . Или поне не и навсякъде. Който има достъп до рафинрерия, търговци на горива.самолети , може и да намери :)
Andri01 - майстор
Ти от кога започна да разбираш и от ДВГ? :? :lol: Този номер съм го правил преди години. Няма да ти отварям мижавити очички и за двигатели!! Бензина е даже противопоказен за дизелови двигатели. Променя се цетановото число на горивото и ....
пет яну 26, 2024 12:44 pmJunak написа:
https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubis ... r%20BG.pdf

страница 10-13
отнася се за 1,9 DID на Рено
Не видях написано за керосина на хендрито.
пишман_майстор - майстор
За бензин става въпрос. То керосин да се добавя няма се намери инфо в книжки за потребители :)
М/у другото по спомени има дизел носещ на серт студ - 30, -40 градуса. Той вероятно си е керосин със смазочни добавки. Може и да е в някакво съотношение смес с нафта, но тъй като не съм запознат точно с това гориво , не мога да потвърдя с достоверност.
Търсех обяснение на това.
пет яну 26, 2024 12:16 pmJunak написа:
Никога газ на комън-рейл.
Достатъчно на Ти съм с моторите, за да сглупя с бензин.
На БМВто ми, на капачката също пише, че може да се добавя, но предвид качествата на нашата нафта никога не съм си позволявал. Зареждал съм само от големите и проблеми не е имало.
MamaMy - майстор
На стария опел имаше в книжката съвет за добавяне на бензин в нафтата, но не повече от 50% при големи студове. Много пъти съм спорел и съм го показвал на невярващите. В двигателя Исузу 1,7 по пътя на нафтата гуми няма. Дори на дюзите уплътненията са метални. Гарнитурата на главата също. На сегашната ми кола с мотор помпа-дюза един път ми объркаха горивото и последва тотален ремонт. Смених всичко по пътя на нафтата, та чак до дюзите. Всичко направено с гумени пръстенчета. Минетчийска история. Това е смятано не от инженер, а от мияча на чинии в стола на завода на VW сигурно.
D.Kalchev - специалист
Не знам реално на колко замръзва нафтата или бензина в резервоар или горивна система. Би трябвало да е под -25 градуса. Но дори и тогава едва ли замръзват, по-скоро стават на нещо като каша заради примеси на по-тежки фракции. Проблем може да се появи повече заради замръзнала влага в горивото от конденз или в горивния филтър.
Като карах дизел бяха ми препоръчали някаква добавка на Fusch за дизел. Беше в голяма туба, мисля 20 литра и синя на цвят. По грам или два на литър и никога не съм имал проблеми. И по няколко грама на литър 2Т масло. Мъркаше си дизелчето на Астрата... Почти 200 хиляди навъртях преди да я продам. Тубата трябва да е още някъде в мазата.
kr1100 - майстор
съб яну 13, 2024 7:32 pmТрифон П.Трифонов написа:
....Скоро се обсъждаже някакъв крик- крокодил, по повод на което Красьо попита дали има къде да подпра на Нистаня,
Не е до смях. Питам изрично защото нямаш пети и места за вдигане с такъв крик.ѝЗа прагове е опастно - има други крикове. При гумаджийница и в сервиз при повдигане на колата там слагат крика или петите на повдигача.
Последна промяна от kr1100 на пет яну 26, 2024 9:49 pm, променено общо 1 път.
пет яну 26, 2024 6:09 pmkr1100 написа:
съб яну 13, 2024 7:32 pmТрифон П.Трифонов написа:
....Скоро се обсъждаже някакъв крик- крокодил, по повод на което Красьо попита дали има къде да подпра на Нистаня,
... Питай изрично защото нямаш пети и места за вдигане с такъв крик.ѝЗа прагове е опастно - има други крикове. При гумаджийница и в сервиз при повдигане на колата там слагат крика или петите на повдигача.
Точно на местата за оригиналния крик повдигам с крокодила. Ще ме караш снимка да правя.
MamaMy - майстор
пет яну 26, 2024 1:26 pmпишман_майстор написа:
За керосина сега. едно време имаше, дори на бензиностаниите на Петрол. Вече не се намира . Или поне не и навсякъде. Който има достъп до рафинрерия, търговци на горива.самолети , може и да намери :)
Това не е съвсем вярно. Керосин има във всяка една квартална железария. Викат му газ за светене. Проблема е, че не е пречистен толкова колкото истинския керосин, но за добавка към дизела става. За чистене на нагар по бутала и сегменти също става.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "При какви минусови температури реално замръзва нафта/бензин в резервоара?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: