• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички имаме коли, нали ?
Моята е Т4 с леко по "къс" диф, също еGT.
193.
DundyTheCroc - майстор
Лятото ако стигна до магистралата може да пробвам, че сега е на топло в гаража, а и пустите му джапанки хич не обичат сол :-D
Моята е правена в Англия. P10 са правени само там, W10 в Япония. За P11- W11 не съм се интересувал.
Нямам ядове със солта. Ще я хвърля на заводски кила.
Четох някога, кагато я заприходих, че заводите на острова обработват ламарините да издържат на солената мъгла.
Скоро се обсъждаже някакъв крик- крокодил, по повод на което Красьо попита дали има къде да подпра на Нистаня, хахаааа.
Junak - майстор
пет яну 12, 2024 10:26 amAndri01 написа:
Газ -1:10 пооправя работата малко. Добре е да се сипва по времена зареждане-да се размеси. Но за спирачна течност -не съм чувал.
Никога газ на комън-рейл. Според заводски предписания понася бензин до 30-40%. Това е предписанието за зимата.
пет яну 26, 2024 12:16 pmJunak написа:
пет яну 12, 2024 10:26 amAndri01 написа:
Газ -1:10 пооправя работата малко. Добре е да се сипва по времена зареждане-да се размеси. Но за спирачна течност -не съм чувал.
Никога газ на комън-рейл. Според заводски предписания понася бензин до 30-40%. Това е предписанието за зимата.
Това е интересно. Какво се случва?
пишман_майстор - майстор
Junak написа:
Никога газ на комън-рейл. Според заводски предписания понася бензин до 30-40%. Това е предписанието за зимата.
Силно се съмнявам да е вярно това. Бензин в горивото , особено в описаните проценти, се понася донякъде от старите ГНП и обикновени дюзи, но за КР обаче... не мисля.
Хубаво е такова твърдение да е подкрепено с изявление от автопроизводител. Убеден съм, че няма такова, но да речем има някаква хипотетъчна вероятност. Дайте да го видим. Няма значение на кой производител е. Стига да се отнася за КР мотор.
Junak - майстор
пет яну 26, 2024 12:27 pmпишман_майстор написа:
Junak написа:
Никога газ на комън-рейл. Според заводски предписания понася бензин до 30-40%. Това е предписанието за зимата.
Силно се съмнявам да е вярно това. Бензин в горивото , особено в описаните проценти, се понася донякъде от старите ГНП и обикновени дюзи, но за КР обаче... не мисля.
Хубаво е такова твърдение да е подкрепено с изявление от автопроизводител. Убеден съм, че няма такова, но да речем има някаква хипотетъчна вероятност. Дайте да го видим. Няма значение на кой производител е. Стига да се отнася за КР мотор.
Описано е в книжката на MITSUBISHI SPACE STAR, ще Ви го предоставя, но може ви в понеделник
Andri01 - майстор
Газта за горене си е жив керосин! За комън реил не знам как стои вътроса. Аз съм сипвал на обикновен турбо дизел с роторна ГНВП.
hidrazin - майстор
Газта за осветление/горене по нашите магазини отдавна не керосин.
Керосина е нефтен дестилат.
Масово по пазара е от всякакви боклуци - минерален терпентин + други добавки.
На Декоратор например е 95% минерален терпентин + DIMETHYL GLUTARATE.
Такива неща не съветвам никой да си сипва в дизела... :-D
Ето, и това не е керосин.
Прикачен файл:
Това не е керосин.png

Знам само за един производител дето заявява че това дето продава е нефтен дестилат.
:partyman:
P.S.
пет яну 26, 2024 12:43 pmAndri01 написа:
Газта за горене си е жив керосин!
Престани да лъжеш хората. Че някой може и да сипе от тези боклуци.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "При какви минусови температури реално замръзва нафта/бензин в резервоара?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: