• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
MamaMy - майстор
Имам приятел в дървения бизнес. В гората само Зил 157 и Белоруси с ремаркета. Джуганите са на газ, но понеже нямат регистрации, а и от кабините почти нищо не е останало, всички газови бутилки са на бързи връзки. Две влизания в гората и нова бутилка. Има 10-тина оборотни и през ден товари на джипката и ходи да зарежда. Тракторите са с уредби с щипка за товарене. Те влизат сутрин и излизат чак вечерта. За асфалта има Камаз с ремарке.
kr1100 - майстор
съб яну 27, 2024 7:10 pmMamaMy написа:
Имам приятел в дървения бизнес. В гората само Зил 157
Там дето минава Зил 157 -Зил 131 го тегли 157 ка. Въпреки големите реклами с кутията на диференциалите , че на 131 била по-малка и хоризонтална кутията.
Офф АТС драпа , и се закача 157 ка да извлече пусковата - видяно нагледно.
АТС а беше допълнителни планки тип ъгъл по веригите
Indianec 2 - специалист
По нашия край има от всичко, само бордови уазки няма, то и не събират много...
D.Kalchev - специалист
съб яну 27, 2024 12:14 amhidrazin написа:
пет яну 26, 2024 11:33 pmD.Kalchev написа:
... съветски камиони от рода на ЗиЛ и ГаЗ каквито за щастие отдавна няма...
Грешка. Има и се използват доста активно. И още дълго ще се използват.
Сооории че ти развенчах сънищата... :-D
:partyman:
Да, в интерес на истината се мяркат тук-там все още. Дълго няма как да се ползват, защото са на доизживяване. Последният който ми обясняваше какво велико нещо били ЗиЛ-овете беше шофьор в държавно предприятие. Естествено ЗиЛ-ът за него беше най-великото нещо, защото цял живот крадял бензин и изписвал части и ремонти. И това беше преди повече от 10 години. Аз нямам сантимент към съветските железа и антики.

П.С. Ти новата Волга ли караш или китайски Москвич? :-D
hidrazin - майстор
съб яну 27, 2024 10:26 pmD.Kalchev написа:
Дълго няма как да се ползват, защото са на доизживяване.
Пак грешка. Зависи какво разбираш под дълго...



Основната транспортна база на остатъците от армията ни която унищожиха е все още на такива.
Сооории че ти развенчах поредните сънища... :-D
:partyman:
P.S.Като нямаш сантимент към руските железа, що не се напънеш и да подариш на армията ни един Zetros 2733 ?
Ми тъй де, хем няма да е Волга, хем няма да е китайски Москвич а ти ще се докажеш като евроатлантик...
емовлаха - специалист
съб яну 27, 2024 7:10 pmMamaMy написа:
Имам приятел в дървения бизнес. В гората само Зил 157 и Белоруси с ремаркета. Джуганите са на газ, но понеже нямат регистрации, а и от кабините почти нищо не е останало, всички газови бутилки са на бързи връзки. Две влизания в гората и нова бутилка. Има 10-тина оборотни и през ден товари на джипката и ходи да зарежда. Тракторите са с уредби с щипка за товарене. Те влизат сутрин и излизат чак вечерта. За асфалта има Камаз с ремарке.


Такова нещо нз виждал ли е някой. Клипа е сниман на остров на река Дунав в България. При нас бяха Урал не помня номер модел, Краз 255, АТС като последна надежда за извличане от сечището и Зил 131 фургон подвижна работилница
ESPACE - майстор
Понеже стана дума за Уаз да ви разкажа за другата крайност, Уаз и големи жеги. Преразказвам това което съм чул от тъст ми, почина преди година човека, лека му пръст. По времето на Ирано-Иракската война е бил в Ирак технически ръководител на обект на Газстроймонтаж. Строили са нефтопроводи и водопроводи. Служебните им коли Уаз-ки. Пали сутрин, отива на обекта и като станело голяма жега Уазката гаснела. Оказало се отплатното на бензиновата помпа и решението парцали върху нея и поливане с вода от туба да я охлаждат. Накрая им писнало, размърморили се че не могат да си вършат работата и купили Тойоти. :)
После тойотите ги продали на скандинавци, палели само през лятото и по обед.
Същите решили проблема като купили УАЗки.
ESPACE - майстор
Не знам после кой ги е купил, но и сега не виждам УАЗ-ки да се карат в близкия изток.
hidrazin - майстор
нед яну 28, 2024 6:11 pmESPACE написа:
Не знам после кой ги е купил, но и сега не виждам УАЗ-ки да се карат в близкия изток.
Семки и бонбонки...
Ирак 2017-та.

Прикачен файл:
УАЗ-1.jpg
Прикачен файл:
УАЗ-2.jpg
УАЗ-2.jpg (103.98 KиБ) Видяна 1362 пъти
Прикачен файл:
УАЗ-3.jpg
УАЗ-3.jpg (72.85 KиБ) Видяна 1362 пъти

:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Уаз/Газ-ки в модерният свят - отделена тема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: