Всички имаме коли, нали ?
Fredfred7171 - специалист
чет фев 29, 2024 8:16 pmiliya_i написа:
чет фев 29, 2024 7:29 pmFredfred7171 написа:
чет фев 29, 2024 6:14 pmiliya_i написа:

А дълги как ще включваш?

Също трябва да имаш впредвид, че ляв и десен фар са на различни бушони.
https://www.renaultbook.ru/bg/Megane/1/ ... kih-shemah
Мерси.., ами резонен въпрос, но дълтиге ще си ги включвам от ръчката когато ми трябва, така си мисля защото на куплунга за крушките има доколкото измерих отделно напрежение за тях. А иначе за бушони, ами аз като подам от плюса под капака ще е директно към крушките и незнам дали ще минава през бушоните, незная какво може да се случи освен да изгори ключа или крушките, незнам доколоко е безопасно, но...да даде някаква искра че да се запали нещо --невярвам, ще направя кабелите да са прибрани, изолирани връзките..
А крушките H4 дали могат да светят едновременно на къси и дълги без да гръмнат на 15-тата секунда?
Чудя се от коя паланка ли си, дето няма автоморги на 20-30 км разстояние, пълна с менан 1 (може и клио 2 или лагуна 1), та си мислиш за глупости?
Естествено, плащаш след проба.

На R19 за 17 години при мен, и още 10 при друг преди това, нямах такъв проблем. Отиде си в моргата с читав превключвател.
На R5 имах, но си купих втора употреба, с проба на място.
Ти, незнам почна да обиждаш ли, не съм от паланка, и не си чел може би всичко което писах, че имам още един ключ, щото ми казаха да сменя ключа, но от това не се оправиха нещата, проработи и след един месец или по-малко пак-същото.., та затова ги мисла тия неща. А защо да светят едновремнно едновременно къси и дълги, нали дългите се включват когато реша от ръчката, но както и да е, аз може би щото съм от паланка и не разбирам..то не че ако си от село е обидно, въпроса е какъв си като човек..иначе мерси за мненията, мен тук целта ми беше да разбера има ли реле, и за какво служи, иначе за ключето, нали казах сменявах го и не е проблема от него, ако беше това нямаше да пиша тук..
Fredfred7171 - специалист
чет фев 29, 2024 8:16 pmiliya_i написа:
чет фев 29, 2024 7:29 pmFredfred7171 написа:
чет фев 29, 2024 6:14 pmiliya_i написа:

А дълги как ще включваш?

Също трябва да имаш впредвид, че ляв и десен фар са на различни бушони.
https://www.renaultbook.ru/bg/Megane/1/ ... kih-shemah
Мерси.., ами резонен въпрос, но дълтиге ще си ги включвам от ръчката когато ми трябва, така си мисля защото на куплунга за крушките има доколкото измерих отделно напрежение за тях. А иначе за бушони, ами аз като подам от плюса под капака ще е директно към крушките и незнам дали ще минава през бушоните, незная какво може да се случи освен да изгори ключа или крушките, незнам доколоко е безопасно, но...да даде някаква искра че да се запали нещо --невярвам, ще направя кабелите да са прибрани, изолирани връзките..
А крушките H4 дали могат да светят едновременно на къси и дълги без да гръмнат на 15-тата секунда?
Чудя се от коя паланка ли си, дето няма автоморги на 20-30 км разстояние, пълна с менан 1 (може и клио 2 или лагуна 1), та си мислиш за глупости?
Естествено, плащаш след проба.

На R19 за 17 години при мен, и още 10 при друг преди това, нямах такъв проблем. Отиде си в моргата с читав превключвател.
На R5 имах, но си купих втора употреба, с проба на място.
Всъщност, разбрах те, може би това трябва да се направи с ц-к ключе, за да не светят едновременно, но ще стане май много омотано да прекъсвам и дългите, незнам как да си реша проблема всъщност като не става със смяна на ключе, другия вариант е да се вклюват късите при стартиране, но тогава само при работещ двигател, не че иначе ще ми трябват ако ми трябва светлина без двигател ще включвам габаритните..май това остава като вариант..
Мерси за това че ми каза, можеше да го направя и да гръмнат крушките!!
Indianec 2 - специалист
При условие, имаш всичко фабрично, защо не откриеш първоизточника на проблема, а се занимаваш да преправяш?
Незнам дали не може да се рециклира лостчето...за COM модулите на пежата има човек от Стара Загора, но за това не знам.
Със COM модул брах ядове преди време, но го смених направо, нямаше кой да чака рециклиране...
chapara - майстор
Ситроенските за определени модели съвпадат, личен опит. За жалост като потвърждение аз на Цитрона съм заменял с такива от Рено :?
iliya_i - майстор
чет фев 29, 2024 9:03 pmFredfred7171 написа:
чет фев 29, 2024 8:16 pmiliya_i написа:
чет фев 29, 2024 7:29 pmFredfred7171 написа:


Мерси.., ами резонен въпрос, но дълтиге ще си ги включвам от ръчката когато ми трябва, така си мисля защото на куплунга за крушките има доколкото измерих отделно напрежение за тях. А иначе за бушони, ами аз като подам от плюса под капака ще е директно към крушките и незнам дали ще минава през бушоните, незная какво може да се случи освен да изгори ключа или крушките, незнам доколоко е безопасно, но...да даде някаква искра че да се запали нещо --невярвам, ще направя кабелите да са прибрани, изолирани връзките..
А крушките H4 дали могат да светят едновременно на къси и дълги без да гръмнат на 15-тата секунда?
Чудя се от коя паланка ли си, дето няма автоморги на 20-30 км разстояние, пълна с менан 1 (може и клио 2 или лагуна 1), та си мислиш за глупости?
Естествено, плащаш след проба.

На R19 за 17 години при мен, и още 10 при друг преди това, нямах такъв проблем. Отиде си в моргата с читав превключвател.
На R5 имах, но си купих втора употреба, с проба на място.
Всъщност, разбрах те, може би това трябва да се направи с ц-к ключе, за да не светят едновременно, но ще стане май много омотано да прекъсвам и дългите, незнам как да си реша проблема всъщност като не става със смяна на ключе, другия вариант е да се вклюват късите при стартиране, но тогава само при работещ двигател, не че иначе ще ми трябват ако ми трябва светлина без двигател ще включвам габаритните..май това остава като вариант..
Мерси за това че ми каза, можеше да го направя и да гръмнат крушките!!
Исках да ти кажа, че тоя ключ не е просто един прост ключ, както ти си го представяш.
Ще ти трябват няколко ключа. И ако се наложи да караш нощно време, ще ти трябва "оператор - осветител" на дясната седалка, дето да борави с всички тях.
Fredfred7171 - специалист
чет фев 29, 2024 7:42 pmvlax написа:
Ето му схемите.Ако ще слага ключ,то трябва да е преди предпазителите.Куплунзите в пластмасовата кутия около волана.
:partyman:
Мерси, аз тия ги гледах схеми, не са ми много ясни, тук май има реле, а горната картинка е за общ джойстик, при мен са отделно за фаровете и за чистачки.., но мерси много за труда да ги качваш!!
Fredfred7171 - специалист
То проблема е май в куплунга, жиците, нещо се губи контакт някъде, незная, сега се обърках щото тука един колега дето е дал схемите , а и аз като гледах по руското (френско) ръководство-дават и реле! Тези схеми са принципни за реното, но нещо не са много ясни, или от картинките тук е така, но както и да е.

Релето каква му е функцията, доколкото знам е да ограничава първоначалния ток и да запали малко със закъснение, но дали е това предназначението за късите и дали го има, тук двама, трима човека казаха че няма, а аз не намирам точна информация за фаза 1??
Fredfred7171 - специалист
Тази схема е дадена само за обща представа и няма номерация на схемата кое какво е, вижда се едно разклонение за лампата на таблото, но като цяло ми е доста мътна, някой ако разбира да поясни и другото разклонение за какво е-отдясно.., и това трябва да е реле което е преди фаровете...
iliya_i - майстор
Ако питаш за тази схема: Изображение
Тук реле няма.
4 са главните бушони в моторния отсек.
40 - превключвателя на волана
8 бушони на таблото в купето
45 и 46 ляв и десен фар.
Fredfred7171 - специалист
пет мар 01, 2024 1:53 pmiliya_i написа:
Ако питаш за тази схема: Изображение
Тук реле няма.
4 са главните бушони в моторния отсек.
40 - превключвателя на волана
8 бушони на таблото в купето
45 и 46 ляв и десен фар.
Благодаря ти много, оттук се вижда че има два отделни предпазителя както каза преди, и те след акумулатора преди превключвателя, но после са дадени и други предпазители, които незнам за кое точно са, но виждам че веригата както е дадена за фаровете преминава и през тези предпазители..
Може ли да ми изпратиш линк за тази схема откъде си я намерил от кое ръководство.
Мерсиии!!

Тема "Губят ми се късите светлини на колата??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: