Всички имаме коли, нали ?
Ал_ - специалист
И едва ли е таксиметров. Най-добре провери на място там, където е извършен прегледът. А шофирането без гтп може да е доста по-болезнено от споменатите 50 лв.
Така този автомобил не се ли води неизряден и навън?
Gadnyara - специалист
Проверете според държавата дали има ГТП.
Тук:

https://rta.government.bg/services/chec ... index.html

Ако има, карайте смело. Грешка в бланката.
lyubohar - майстор
Благодаря за линка.
Пише-изтекъл.
radius - майстор
Гадняр, мерси за линка.
Любо, нещо са се объркали, както и аз или е претърпяло промяна. N1 и N1G са веднъж годишно.
пишман_майстор - майстор
Странно , знам , че точно те са на година. Понеже имам такъв автомобил с хомологация N1G и е на около 26 години ( вече ) . Един път годишно ходя на преглед.
Някаква грешка е станало и според мен е недоглеждане от страна на персонала извършил прегледа .
Не знам къде в чужбина се намира , но колата в момента се води все едно с невалидна гражданска ( и зелена карта) . Застрахователи отказват плащания в такава ситуация.
lyubohar - майстор
Колата ще бъде върната с репатрак в България.После ще му мислим.
Благодаря на всички помогнали.
Gadnyara - специалист
Не може ли да отидете до пункта, където е направен ГТП и да опитате да оправите нередността?! Или в ИА АА.

Аз лично бих тръгнал без ГТП, ако е в Европа. Преди година стигнах до Берлин без талон на колата. Разбира се, без да излизам от EU, т.е. така или иначе съм забравил за сърбите, винаги минавам през Румъния

Мисълта ми е - никой нищо не търси в белия свят, ако се държиш адекватно и не правиш глупости.
lyubohar - майстор
По принцип е решено колата да се докара с репатрак,защото е далеко.
Проблема с годишния преглед излезе след това.
MamaMy - майстор
Почти съм сигурен, че това е първия преглед от както е регистрирана колата в БГ и е даден от КАТ. Така правят защото те реално не са направили никакъв преглед, но искат да приберат едни пари. Вие като не гледате прибират два и повече пъти. :-D

Тема "Технически преглед само за 6 месеца?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: