• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 24
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
lov - майстор
Hoвoceлckи написа:
.... Трябва да въведа негов мейл за да си поискам парите. Намерих някакъв на сайта, но системата не го хареса.
turbocharged написа:
Дава се e-mail с който си регистриран в paypal.
Благодаря и на теб. То и аз така го разбирам, но някак си да се изпращат пари на мейл ... не ми се е случвало и не бях чувал. Явно си е така.
Весо, много ще се озоря да пейстна цитат от кореспонденцията - пиша от телефона. Иначе казва: "дай пейпъл-сметката си". Не съм споменавал "юзер нам-а" (още по-малко акаунта - как така се дава акаунт ...)
Добре де ти наистина ли се правиш на глупав или наистина си такъв. До сега ти обясняваме че при сделки през алито забрави за всякакви пейпали. Пък още повече това с червеното си е направо бисер на бисерите. Ти от никоя сметка посмъртно няма как да си поискаш пари. И да си пазарувал през ибея работата е същата. Ако има да ти връща нещо по провалена сделка пейпала ще си свърши работата и без да даваш никаква информация на никого. Той ти е посредник при сделката и той има грижата да се оправя с преводите. Така се пази банковата тайна Търговеца няма как да научи твоите сметки а и ти неговите.
Ей точно като изкукуригалите бабички си дето ги работят телефонните измамници да хвърлят пачките през прозорците. :x Ти му викаш недей то пак само се натиска.
Хидра ние му обясняваме по елементарните неща а това хептен няма да го вдене. Аз се уморих повече спирам да го завръщам да не прави глупости. :)
п.п. Сега се замислих да не са му барнали имейла и да са го подлепили с фишинга. Имейла почваше нещо :? . Временно замразена сметка на някаква транзакция по която имаш да получаваш пари. И като кликнеш на линка се отваря страница досущ като истинската само дето се различава малко адреса и връзката не е криптирана. Иначе графиката 1:1 И трябва да си влезеш в акаунта за да оправиш нещата. Баш си схема за риболов на лапни шарани. :lol: Получава си на имейла нещо такова и е налапал яко куката.
https://blog.malwarebytes.com/cybercrim ... hing-scam/
Или някаква подобна на тази картинка.
Прикачен файл:
2013-03-13_1652.png
2013-03-13_1652.png (94.94 KиБ) Видяна 2965 пъти
:goodman:
Hoвoceлckи - майстор
Ей спамер, де спри се де! Ние като сме от село да не ядем доматите с колците. Айде у лево, моля! Бях задал конкретен въпрос. Ти разтегна ебати локумите. Двама души ми отговориха конкретно. Това с "искането на пари" е от машината на PayPal. Ако случайно имаш там регистрация, цъкни на линка от inspo и ще стигнеш до въпросната терминология. Когато е платена стока през PayPal, няма прлем да се върнат парите в изходящата сметка, без търговецът да знае нищо за нея. От PayPal съдействат за коректните отношения. Случаят обаче няма нищо общо.
bulhomes2 - майстор
hidrazin написа:
bulhomes2 написа:
... но щом не те увещава, че си единствения наследник на 1326679 милиарда долара от Мозамбик - няма от какво да се притесняваш.
Вярвай си. Доста изпитана схема - оня ти иска сметка в PayPal или другаде уж да ти върне парите.
Ти му я даваш и той ти "връща парите" ама например като плащане за някаква стока - в случая стоката дето си купил.
Ти си щастлив, парите са ти в сметката. Да ама не за дълго. Оказва се че не си му пратил "платената" от него стока.
Та от сметката(твоята сметка) тези пари се връщат на мошеника.
Малко трудно за разбиране ама кой разбрал, разбрал.... И преди време не беше единичен случай.
:partyman:
Разбрах те. Не ми се е случвало досега аз да пращам стока срещу плащане в пейпал и не съм го мислил. Явно не е практика, защото ако беше така търговците щяха да заебат ибея, амазон и всички други магазини, ползващи плащане с пейпал, а не са го направили. Знаеш, че сме шампиони по мошенгиите и мисленето, че всеки се опитва да те измами. Затова у нас се работи главно с празни или виртуални дебитни карти, в които вкарват пари само за дадената покупка. Та по тая логика като дойдат парите можеш да си ги изтеглиш веднага, па да видим тогава как ще те накарат да ги върнеш обратно за мошенника. Нова регистрация в пейпал не е кой знае каква философия.
Hoвoceлckи - майстор
Алиекспрес ми върна парите директно в картата.
Да обобщим: не е проблем след като сте затворили един спор, приели сте някакви предложения от продавача, но в последствие не сте удовлетворени, да повдигнете спора отново. Алиекспрес определено е сериозна платформа и няма да бъдете избомбени току така.
lov - майстор
Брей кога си начерни дупето и стана веднага калайджия. :lol:
lov - майстор
Не виждам смисъл да обяснявам нещо повече на човек дето до вчера не искаше да разбере разликата между системата на защита Escrow на алито и PayPal сега да ми се ежи и да ми казва колко съм бос. На такива като тебе не само не трябва да се правят опити да се завръщат да не правят глупости ами точно обратното да се поощряват и да затънат още повече с глупоста си.
Разбрахме как си се полакомил да си прибереш паричките дет си налапал въдицата от фишинга и сега се мъчиш да бягаш по тъча и да ми разправяш небивалици.

И за другите дето заслужават да не правят глупости ето един линк за типичен фишинг на гърба на PayPal. Не знам колко ще е кативен защото все някой ще го е докладвал.
Но
Не правете опити да влезете вътре чрез собствената си регистрация и парола в PayPal.
Ако ви е интересно какво се случва измислете си някакъв произволен акаунт и парола.

https://taxipilardelahoradada.com/servi ... 0_Bulgaria
Hoвoceлckи - майстор
Къв фишинг те гони бе човек, кви пет лева. С червени букви повторих въроса си. Върни се и го виж. Вместо да продължаваш да упорстваш с тезата си, вземи се порови в мрежата и ще срещнеш, че не е фатално ако приемеш да ти се върнат пари чрез PayPal. То и тук колега го написа, но ти си толкова самовлюбен, че не четеш другите какво пишат. Това с фишинга е доста старо. Едва ли изобщо има пропуснат мейл, да не е пробван. Откриваш топлата вода или наппаво студената ... Виждам, че е много важно за теб да демонстрираш как знаеш всичко и те разбирам. Само ще те предупредя да внимаваш с квалификациите!
Има една приказка: "не прави непоискано добро!" Ще го разширя - "когато не си наясно що е добро за някого". На мен за в бъдеще те освобождавам да правиш такова!
lov - майстор
Hoвoceлckи написа:
............................Върни се и го виж. Вместо да продължаваш да упорстваш с тезата си, вземи се порови в мрежата и ще срещнеш, че не е фатално ако приемеш да ти се върнат пари чрез PayPal. То и тук колега го написа, но ти си толкова самовлюбен, че не четеш другите какво пишат.
..............................................
Възприемай ме като ти се иска квалификацията си е твоя но има кой да направи преценката..
Миналата година подсмърчаше из форума и питаше от къде ти минават парите когато плащаш в алито. До вчера не правеше разлика между PayPal и AlliPay. За последното дори даже може и да не си разбрал че го има. И продължаваш да философстваш. Е и сам потвърди какви повече доводи ти трябва.
Hoвoceлckи написа:
Алиекспрес ми върна парите директно в картата.
Да обобщим: не е проблем след като сте затворили един спор, приели сте някакви предложения от продавача, но в последствие не сте удовлетворени, да повдигнете спора отново. Алиекспрес определено е сериозна платформа и няма да бъдете избомбени току така.
А кат ти се обясняваше че през PayPal няма да ти върнат парите и нямат никакво отношение към твоите транзакции ти пак си знаеш своето. Та взе че ме препрати да диря в нета същите такива небивалици на които сам си вярваш за да не ти се претакова егото и да си задаваш постоянно въпроса кой ми сра в гащите. Или не искаш или пък я караш на принципа що пък да съм само аз претакования. В тая работа няма твърдения от типа ''една жена каза'' Има си строги правила и те се спазват. Пък ако не искаш да вденеш после си гориш и сълзи и сополи не вършат никаква работа.

Пък за квалификациите с опита си го написал и то се вижда.
Hoвoceлckи написа:
Виждам, че нямаш никакъв опит в областта, но пък си ме светнал :-D Чел съм ги тези неща - има ги в нета на хиляди места. Няма значение от къде си ги преписвал, но обикновено пише и, че коректно се връщат суми така. Закривал съм спор и друг път, но тогава търговецът не държеше да ми върне парите. Помоли ме да изчакам, удължи срока и без да се обясняваме, май изпрати стоката отново.
Ако случайно имаш отговор на въпроса ми в червено от горния пост - слушам те! Ако не - спри със спама!
Продължавай да четеш и да се образоваш. Лошо няма можеш да светнеш после всички ни колко си умен. Ма явно не че не искаш ами толкова си можеш да разбереш какво ти се обяснява. Пък в место май може да си почакаш кирливото адапторче юни :lol: И понеже по горе спомена наше село и колците с доматите. Та и аз нали съм си от село у наше за такива кат тебе има една друга приказка.
Пикае на шумка и мисли че бие барабанче
Hoвoceлckи - майстор
lov написа:
Пък в место май може да си почакаш кирливото адапторче юни :lol:
Ами това е. Радвайте се хора. Зимата си е отишла. Даже пролетта ни е прескочила - направо вече си е лято :lol: Кирливо или не – адапторчето пристигна :supz:

Прикачен файл

адаптер с плавно регулиране.jpg
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 24

Тема "Каквито се сетиш Китайски стоки, безплатна доставка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: