• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 24
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
inspo - майстор
Hoвoceлckи написа:
сега някой да вземе да каже какво се дава за да вкара някой нещо в PayPal сметката ти?!
https://www.paypal.com/us/selfhelp/arti ... ce-faq2155
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
...какво значи "да му дам PayPal-а си"?
Това твърде вероятно означава че е възможно да те измами.
Не се вързвай на такива искания! Всички плащания САМО през системата escrow на алито.
Не е трябвало да се съгласяваш на прекратяване на спора.
И що казваш че lov спами ??? Много правилно ти е казал човека и е обяснил подробно.
Ти си се издънил пък после кой ми такова в гащите... :-D
И що бързаш да се съгласяваш с китайчето на не попита тук? Обикновено имаш време за отговор 2-3 дена.
:partyman:
P.S. Не знам какво се е променило в алито ама явно са затегнали нещата.
Снощи изтече срока за две пратки с по два панелни ампер и волтметър - не кой-знае какво като цена, 10-тина долара.
Писах на китаеца в петък, после пак и в понеделник да ми удължи срока.
Нямаше отговор от него и снощи отворих два диспута за двете пратки.
Диспутите бяха незабавно решени и тръгна процедура по рефунд.
Демек на китаеца не беше оставено време за отговор или някакви обяснения. :?
turbocharged - специалист
Hoвoceлckи написа:
Побъбрихме си, сега някой да вземе да каже какво се дава за да вкара някой нещо в PayPal сметката ти?!
Дава се e-mail с който си регистриран в paypal. На мен са ми връщали пари така от алиекспрес дори и след като пратката е потвърдена, че е получена и продавача си е получил парите. Просто не работеше както беше дадено в описанието.
bulhomes2 - майстор
Hoвoceлckи написа:
...какво значи "да му дам PayPal-а си"?
Я пейстни точно какво ти е поискал! Щото и аз мисля, че ти е поискал имейла, на който имаш пейпал акаунт, а не самия акаунт.
lov - майстор
hidrazin написа:
P.S. Не знам какво се е променило в алито ама явно са затегнали нещата.
Снощи изтече срока за две пратки с по два панелни ампер и волтметър - не кой-знае какво като цена, 10-тина долара.
Писах на китаеца в петък, после пак и в понеделник да ми удължи срока.
Нямаше отговор от него и снощи отворих два диспута за двете пратки.
Диспутите бяха незабавно решени и тръгна процедура по рефунд.
Демек на китаеца не беше оставено време за отговор или някакви обяснения. :?
За затягането май е вярно. Върнаха ми едни пари че даже дълго се чудих от къде са без да съм обявявал спор. Почнах по сумата да диря и видях че вече магазина го няма. А пратчицата си я получих ония дни но китайчето преди това ме молеше да му удължавам срока че имало проблем със затегнат контрол от митницата. Аз му разреших две седмици а то прасна месец. Айде съжалих го, ма изгоря. Явно и на други места е газил лука. :?
А сега ако си забелязал щом наближи срока на защита почват да ти заливат пощата с предупреждения да решиш какво да правиш. Същото е и когато пратката вече е доставена и това е документирано по трекинг номера нищо че е дошла доста рано.
И аз кат тебе за няколко дреболийки от 11.11 както обяви диспут и търговците се съгласиха веднага.
А ако ползваш мобилното приложение и не си орязал известията могат да те подлудят. При всяко едно изменение на статуса на пратката получаваш известие.
Hoвoceлckи - майстор
inspo, благодаря! Разгледах, опитах, но пак ударих на камък. Трябва да въведа негов мейл за да си поискам парите. Намерих някакъв на сайта, но системата не го хареса.
turbocharged написа:
Дава се e-mail с който си регистриран в paypal.
Благодаря и на теб. То и аз така го разбирам, но някак си да се изпращат пари на мейл ... не ми се е случвало и не бях чувал. Явно си е така.
Весо, много ще се озоря да пейстна цитат от кореспонденцията - пиша от телефона. Иначе казва: "дай пейпъл-сметката си". Не съм споменавал "юзер нам-а" (още по-малко акаунта - как така се дава акаунт ...)
Lisko - майстор
Тъщата нещо пазарувала по нейните думи онлайн, ма явно и друга роднина й помагала. В един момент роднината, която уж по- ги разбира - казала - тука искат да си дадеш емайла и паролата. Аз си го обяснявам че за някаква регистрация е трябвало и съответно парола за тоя сайт. А тъщата го изтълкувала - да си даде емайла и паролата (за него). И понеже другата казала, че без това не може, тя си ги дала.
:?
bulhomes2 - майстор
Hoвoceлckи написа:
Иначе казва: "дай пейпъл-сметката си". Не съм споменавал "юзер нам-а" (още по-малко акаунта - как така се дава акаунт ...)
Ми то пейпал сметката ти е имейла. Целия пейпал е изграден за да можеш да пращаш пари от и на имейл. Демек - искал ти е само имейла, на който да ти прати парите. Не помня за какви пари ставаше въпрос, но щом не те увещава, че си единствения наследник на 1326679 милиарда долара от Мозамбик - няма от какво да се притесняваш.
Hoвoceлckи - майстор
Не е ставало въпрос изобщо за притесняване. Не ми е минавало през ума, че някой като ми поиска сметка, на която да ми изпрати пари, аз ще трябва да му дам мейла си, с който съм се регистрирал на някакъв сайт или банка. Звучеше ми неадекватно и ви питах. Изписаха се всякакви велики открития, но нищо конкретно. Сега като каза някой "мейл", скачате да ми обяснявате колко съм тъп. Ми, благодаря. Вие сте голямата работа! О'кей?
hidrazin - майстор
bulhomes2 написа:
... но щом не те увещава, че си единствения наследник на 1326679 милиарда долара от Мозамбик - няма от какво да се притесняваш.
Вярвай си. Доста изпитана схема - оня ти иска сметка в PayPal или другаде уж да ти върне парите.
Ти му я даваш и той ти "връща парите" ама например като плащане за някаква стока - в случая стоката дето си купил.
Ти си щастлив, парите са ти в сметката. Да ама не за дълго. Оказва се че не си му пратил "платената" от него стока.
Та от сметката(твоята сметка) тези пари се връщат на мошеника.
Малко трудно за разбиране ама кой разбрал, разбрал.... И преди време не беше единичен случай.
:partyman:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 24

Тема "Каквито се сетиш Китайски стоки, безплатна доставка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: