• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
Илиян Илиев™ - майстор
Ползваме ги само за връзване на арматура.
Transporterr - специалист
опитвате са да плюете по китайците но не сте никак прави.
дошъл е краят на този принцип с 300% ната печалба. като ви слуша човек ще каже че всички сте инвестирали по 10-20 хиляди в само в маркови и качествени инструменти..
истината е че болшинството майстори работят с еднодневки :)
другата истина е че тука в бг не сме им на доходите за да си позволи ме коли с толкова елктроника, и хладилници който да имат всички екстри и след 5 години с чисто сърце да ги изхвърлим. все искаме да ни надживеят и все с някакво благоговение споменаваме я някой мраз, я някой руски Зил. по баровците и АЕГ дори ( само не казват преди 25-30 години как така са случили да го купят, да не с някоя партийна поръчка само ;) )
Истината е много проста, по добре всяка година да носиш нови дрехи, на 2-3 години нови уреди с най новите и полезни екстри, също и кола с най големите удобства. тия вечни коли, хладилници, телевизори и супер-пупер маркови техники са за такива като нас...просто не сме им на стантарта на живот, и че си си купил западна кола не значи че си на нивото на така наречените развити страни по качество наа живот, ама абсолютно!
това не важи с тази сила за инструментите само, защото все пак от тях и здравето зависи в немалка степен. тъй че по уекичко го казвайте, и благодарете до земи на китайците иначе досега да сме с черно бели телевизори :cool:

sstefanov написа:

Има и много други примери - продават се процесори със заключени ядра, телевизори и телефони със заключени функции и много други...
И кой губи от всичко това? - Потребителите!
всичкотовае за по голяма печалба, защото е по ефтино да произведеш милини по една технология и да орежеши или заключиш ядрата от колкото за ефтините модели да променяш технологията :) и ти не губиш нищо
sstefanov написа:
Още едно доказателство, че маркетинга не е в полза на потребителите.
точно
8180 - майстор
Transporterr написа:
Истината е много проста, по добре всяка година да носиш нови дрехи, на 2-3 години нови уреди с най новите и полезни екстри, също и кола с най големите удобства. тия вечни коли, хладилници, телевизори и супер-пупер маркови техники са за такива като нас...просто не сме им на стантарта на живот,

Не ти схващам какво точно пледираш. Сигурно без да му вникваш сам си го написал.
Двете черни НЕ МОГАТ да съществуват по отделно, като второто трябва да е 20-50х по-голямо от първото. Харесва ти или не - това е системата и нашата роля в нея.
Отделно да те попитам - считаш ли, че западнякът не може да произведе/организира производство на автомобил или хладилник по-държелив от руските? Такива, на които с ОСНОВНИТЕ функции няма да имаш проблем примерно 10год., защото заради основните функции са наречени автомобил/хладилник, а не заради мигалките, които често сравняваме. Или трябва да почерпи руски опит. :)
Може ли при производството трайно да набие цената на изделието (дори в отливката), както правеше руснака (преди).
Transporterr - специалист
разбира се че може нали благодарение на това 2/3 от нас караме такива коли.благодарение на това като си купиш кола вече не е нужно да си полвин монтьор т.н. :)
само че тенденцията стоките да стават по бързо оборотни не е непременно лоша това казвам, няма какво толкова да се вниква :)
а руснаците( както и ние) набиваха цените по скоро за да демонстрират стабилност и че няма да има спекула, не че не върлуваше с всички сили разбира се ... :-D
все още имам такива ключове с цени на тях :)
Последна промяна от Transporterr на ср авг 31, 2011 4:45 am, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Transporterr , 8180 ти намекна нещо! Аз ще ти го кажа в прав текст - ВСЕКИ СИ ЗАСЛУЖАВА СЪДБАТА! Докато като влезеш в магазина всеки път посягаш към боклуците , то все повече търговците и производителите ще ти предлагат още по-големи боклуци! Това е избора ти! НЕ се оплаквай! Ако започнеш да търсиш качество на по-ниска цена от реномиран производител търговците и това ще ти предложат(обикновено ми правят огромни отстъпки , които значително се различават от етикетната цена) и всеки производител ще се стреми да бъде реномиран не чрез реклами, а чрез качество на ниска цена като например Макита. Въпреки , че Бош ме засипват с рекламни материали , по-голяма част от инструментите ми са Макита въпреки , че досега не съм въдял техен рекламен материал. Предпочитам да нямам някой инструмент , но да не е Акита и компания.По-добре да нямаш някой инструмент и да търсиш алтернативи , отколкото да разчиташ на него и да те предаде в най-неподходящия момент! С всяка покупка ти гласуваш като в анкета какво очакваш от следващата стока която ще си купиш!
8180 - майстор
Transporterr написа:
че тенденцията стоките да стават по бързо оборотни не е непременно лоша това казвам, няма какво толкова да се вниква :)
Аз пък казвам, че е лоша - само малко ако вникнеш.
Но щом ти харесва ролята и се радваш да сме сметището на системата - твое право.
Това е само един нюанс от проблема, засега не най-сериозния (за нас).

П.П. Тани ме е изпреварил гледам.
Transporterr - специалист
аман от велики хора, по вашата логика едно видео все още трябва да струва 5-10 хиляди лева/
а ти не се ли замисляш че щом ти правят такива отстъпки значи, не само че себестойноста е многократно по ниска ами и качеството?
винаги ми е подозрително когато някой свали повече от 5-10% това значи в прав текст признание за ниско качество или че е мошеник. защо не отидеш в някой автосалон да ти направят 35% отстъпка на някоя кола, ей така защото си се сетил да "гласуваш" само си вземи бързоходките.. :)
а като влезна в магазина ще посягам всеки път, към това което мога да си позволя, това което ми е нужно и ще ми свърши работа според моето разбиране, и това което ми харесва. гласуването и дълбоките размишления за вечната битова техника, и въобще вечните неща засега ще ги оставя за тогава когато станем безсмъртни. сигурно някой от вас ще си сложи хладилника или бормашината в гроба или се надява внуците му да се пенсионират с неговия смрадлив и "вечен" хладилник? .или пък качествени чорапи с 250годишен живот :?
голямата изненада идва именно тогава когато си мисли някой, че си се купил инструмент който е супер качествен и не се разваля, този който периодично го ремонтира или подменя няма да бъде изненадан. ако не помните всяко предприятие има фонд амортизационни отчисления и иновация именно поради тази причина.същото е с колите и повечето неща. имат срок на ползване с минимални инвестиции за ремонт и обслужване и когато човек ги ползва именно в този им период означава че животът му е по лесен. и предпочитам да мога да си свърша работата, защото старата приказка казва че масторлъка не е в инструмента ами в умението и това да знаеш как да направиш. някогашните произведения го доказват, а тези които разчитат да станат голямото нещо като си купят маркови или скъпи инструменти съм ги виждал много пъти...
torbalan - Дървен философ
както обикновено - истината е някъде по средата :)

пълно е с евтини ментета, дето пет пари не струват, но да се каже че няма качествена стока пък е пълна глупост :)

проблема не е в това, че няма качествени неща... проблема е в това, че са ни ниски доходите
и сме принудени да се взираме само в най-евтината стока...
inspo - майстор
Transporterr написа:
а ти не се ли замисляш че щом ти правят такива отстъпки значи, не само че себестойноста е многократно по ниска ами и качеството?
винаги ми е подозрително когато някой свали повече от 5-10% това значи в прав текст признание за ниско качество или че е мошеник.Защо не отидеш в някой автосалон да ти направят 35% отстъпка на някоя кола, ей така защото си се сетил да "гласуваш" само си вземи бързоходките.. :)
Транспортер, спориш, а от думите ти става ясно,че дори не можеш да схванеш смисъла на темата.
Значи Тани като вземе нещо с отстъпка е некачествено, пък ако го продадат на теб без отстъпка е хубаво :lol:
Как си обясняваш,че вентилационна решетка която примерно ти ще си купиш за 100лв в магазина, ние я взимаме за 60лв (с отстъпка 40%)?
Прави си сметка колко е реалната цена на тази решетка . Некачествена ли е ? Що ли?
Или просто те си клатят народа както си искат.
Transporterr - специалист
inspo написа:
Транспортер, спориш,.
грешка, не споря. просто изказвам мнение :wink:
inspo написа:
а от думите ти става ясно,че дори не можеш да схванеш смисъла на темата..
пак греда ако си изпиеш кафето може би ще разбереш какво ми е мнението
inspo написа:
Значи Тани като вземе нещо с отстъпка е некачествено, пък ако го продадат на теб без отстъпка е хубаво :lol:
Transporterr написа:
винаги ми е подозрително когато някой свали повече от 5-10% това значи в прав текст признание за ниско качество или че е мошеник
ама чети бе момче недей спа :)
inspo написа:
Как си обясняваш,че вентилационна решетка която примерно ти ще си купиш за 100лв в магазина, ние я взимаме за 60лв (с отстъпка 40%)?
Transporterr написа:
винаги ми е подозрително когато някой свали повече от 5-10% това значи в прав текст признание за ниско качество или че е мошеник
inspo написа:
Или просто те си клатят народа както си искат
тука съм 100% съгласен :2thumbs:

клатене или не всяко предприятие в свободния свят е създадено с цел печалба, колкото по голяма толкова по добре. тези които декларират че печалбата не им е важна, се наричат благотворителни дружества и фондации.
препоръчвам ви всеки път като влезнете в магазин вместо да гадаете коя стока е по качествена и да питате консултанта( все еедно той е там за ваше улеснение, а не за да направи така че да продаде стоката) се сетете за това че най важното е печалбата за производителя.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Купи -хвърли -купи .или защо няма дълготрайна стока" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: