• 1
  • 2
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
kabel96 - специалист
bulhomes2 написа:
Йес. Намерих го - http://212.122.182.101/pmapper/map_sepa ... g=cadaster
Работи ли при вас сайта защото нещо не мога да го отворя.
bulhomes2 - майстор
И при мен НЕ. Язък...
nikolson - майстор
VLADO66 написа:
http://www.icadastre.bg/index.aspx?ReturnUrl=%2f
На сайта има всичко-географски ширини и дължини, съседни имоти, граници, номер на парцел, номер на имот, номер на землище. В момента активно го ползвам, защото един тарикат е орал в парцел, който продавам.
А другия линк не ми отваря. :?
kabel96 - специалист
nikolson написа:
VLADO66 написа:
http://www.icadastre.bg/index.aspx?ReturnUrl=%2f
На сайта има всичко-географски ширини и дължини, съседни имоти, граници, номер на парцел, номер на имот, номер на землище. В момента активно го ползвам, защото един тарикат е орал в парцел, който продавам.
А другия линк не ми отваря. :?
Явно не ми е ден.Регистрирах се и тука давам търсене и до там и с кавички ограждах.
nikolson - майстор
kabel96 написа:
Явно не ми е ден.Регистрирах се и тука давам търсене и до там и с кавички ограждах.
Ако си влязъл, отиваш на "услуги","кадастрална карта" и търсиш по адрес, или идентификатор, ако знаеш ИД№, има го на скицата. Отдолу излизат резултатите като всяка отделна сграда има номер,плс парцела. До тях излиза справка по подразделение натискаш от резултати "добави", излиза "покажи карта".Зарежда карта с мащаб, координати и т.н :partyman:
kabel96 - специалист
Абе май ми е ясно ама населеното място го няма.Има само общината селата ги няма.
42.622452 25.161969
Кажи ми номер какво ти излиза при тебе.
bulhomes2 - майстор
nikolson написа:
kabel96 написа:
Явно не ми е ден.Регистрирах се и тука давам търсене и до там и с кавички ограждах.
Ако си влязъл, отиваш на "услуги","кадастрална карта" и търсиш по адрес, или идентификатор, ако знаеш ИД№, има го на скицата. Отдолу излизат резултатите като всяка отделна сграда има номер,плс парцела. До тях излиза справка по подразделение натискаш от резултати "добави", излиза "покажи карта".Зарежда карта с мащаб, координати и т.н :partyman:
Има не'кви (едни) координати, ама на какво са? Как да разбереш координатите на крайните точки и размерите на границите?
nikolson - майстор
На картата, която излиза има геодезични основи-отбелязани са със звездички. В менюто има раздел "геодезична основа". Нанася се номера, като картата показва координатите на точката. Нататък ти иска плащане.
Към другия колега. Някои населени места все още нямат кадастрална карта, но тези цифри, които си ми дал не ми говорят нищо. По принцип шифърът е следния вид-ххххх-5 цифри за населено място, ххх-3 цифри за парцела, хх-2цифри за имота. Отделно след тях може да има цифри за постройки. Т.е има следния вид ххххх.ххх.хх
  • 1
  • 2

Тема "Сайт за кадастрални скици" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: