• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
vlax - майстор
вт ное 23, 2021 1:50 pmkr1100 написа:
вт ное 23, 2021 9:31 amn_a написа:
Ееей, кухи дъртаци, начи! Направи си пощенската кутия недостъпна за щенията на гладните съседи! Пратката си е я поръчал НЕпрепоръчана! Естествено е, да я оставят е в пощенската ти кутия
:? Да направя процепа 5 см широк за да минават пратки дебели 4 см ли ??
kr1100 ти кух ли си? :?
kr1100 - майстор
вт ное 23, 2021 2:02 pmvlax написа:
вт ное 23, 2021 1:50 pmkr1100 написа:
вт ное 23, 2021 9:31 amn_a написа:
Ееей, кухи дъртаци, начи! Направи си пощенската кутия недостъпна за щенията на гладните съседи! Пратката си е я поръчал НЕпрепоръчана! Естествено е, да я оставят е в пощенската ти кутия
:? Да направя процепа 5 см широк за да минават пратки дебели 4 см ли ??
kr1100 ти кух ли си? :?
Не но ме издразни с писаното . На мен не ми дреме.
miroki - майстор
Да не би да е отпаднала таксата за митнически документи и ДДС то?
Които измислиха това лято?
hidrazin - майстор
вт ное 23, 2021 7:45 pmmiroki написа:
Да не би да е отпаднала таксата за митнически документи и ДДС то?
Които измислиха това лято?
Прочети темата от начало и може да ти светне...
:partyman:
miroki - майстор
вт ное 23, 2021 9:40 pmhidrazin написа:
вт ное 23, 2021 7:45 pmmiroki написа:
Да не би да е отпаднала таксата за митнически документи и ДДС то?
Които измислиха това лято?
Прочети темата от начало и може да ти светне...
:partyman:
Точно за това питам. Лятото имаше мито и за пратките под 150 лв. В закона е записано за всички магазини извън Европейският, които не са влезли в спогодбата. Алиекспес не е влязъл до колкото знам. Дори специално им писах за това.
Има ли някъде списък с Ел. Магазините, които са влезли в спогодбата. В едно мнение в тази тема пише, че Алиекспес са влезли, но на мен не ми отговориха.
ESPACE - майстор
Преди месец една моя пратка за 22$ от турски магазин през платформата на Aliexpress беше спряна на митница и обмитена. С представителството на пощите всичко излезе към 10-11лв.
brum - майстор
Спогодбата не е точно спогодба, а механизъм който ЕС предостави на магазините които са извън ЕС - да се регистрират като IOSS и да събират ДДС (и май мито) още при поръчката на стоката. Клиента се освобождава от занимавките с митниците и цялата хамалогия отива при търговеца/магазина.

Цените леко се покачиха, но пък удобството си заслужава. Преди таксите за да платиш 5лв ДДС бяха 16лв и често правеха поръчките от Алиекспрес неизгодни. Отделно, че трябваше да пращаш по пощата документи дето ги разпечатваш, попълваш и сканираш. Сега всичко идва в пощата и си го вземаш от там без никаква хамалогия. А тия "касови бонове" дето ги разписваш май нямат общо с това и заместват тетрадките от едно време. Има ги само на пратки които подлежат на проследяване.

И преди, и след промяната свързана със ДДС-то и IOSS пратките си се движат по един и същи начин. Пощенските/куриерските услуги не са се променили като качество и време. Само в митническите услуги има промяна и там е за добро на клиента (изключвам тези клиенти които се опитваха да си спестят ДДС-то).

Лично аз съм доволен от промяната. Няма я бумащината и чуденето дали няма да ти натресат 16лв такса за нещо дето струва 5лв. А не са били единични случай. 3 микроконтролера за 5 долара с безплатна доставка и бааам - 16лв такса за да подадат пощите вместо теб митническа декларация. Имаше за кратко борба със сайта на митници за да си подам сам декларацията, ама не беше равностойна...

А това за пратката от Турция дето е била обмитена ме учудва. От Азия каквото е дошло (50тина пратки след промяната) е било безпроблемно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
По-горе бях писала, че митница си има правото да обмитява каквото си поиска, сиреч да задържи, да разгледа и да начисли мито
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
"За почти 4 месеца нашта митница успя да ми обработи пратката 😂
Някой беше показал тук тази чаша в сайт и помолих приятелка в Лондон да ми изпрати. Изпрати тя още в края на юли и аз чакам 😁
Абсолютно игнорирах съобщенията им, че им дължа митнически сборове за подарък, нито време, нито желание имах да се занимавам с тях. Ииии... вчера хоп съобщение: Пратката ви е на гише в пощата. И дори е здрава чашата! 😍" ...."! 😂 Аз от чист мързел реших, че няма да се разправям за една чаша 😁
Явно малоумието ми и нежеланието да попълня нужните документи свърши работа 😂"


Та, случват се разни работи...

ьц

Прикачен файл

4444.jpg

Прикачен файл

3333.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18

Тема "Получаване пратки от АЛИЕКСПРЕС след 01.07.2021 от пощата и куриери." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: