• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юни 04, 2022 9:19 ambrum написа:
Алиеспрес предлага опция за плащане в други валути. Горе в дясно си избираш къде си, в каква валута да работиш и на какъв език да бъде сайта. Би трябвало ако използваш за валута левове по сметката ти да влезе плащане в левове
Понеже си нямам друга работа, чета всичко изписано по сайтовете. Али може да ти смята във валута по избор, но взема долари. Пише го изрично

За българските банки, че превалутират по курс дъра-бъра е ясно, но по повод, четох за всякакви банкови такси на разни банки и там срещнах Такса превалутиране, което е логично на фона на дерикоженето напоследък
hidrazin - майстор
съб юни 04, 2022 9:17 amn_a написа:
Естествено. Винаги е било така. Нима си мислеше, че имаш директна връзка с Китай?
Така е сравнително от скоро и то само за някои стоки - търговци които са успели да създадат европейски складове.
И преди, и сега основната част от пратките тръгва от Китай.
:partyman:
infomar
Миналата година след средата и съм получил над 40 пратки - дребни, от различни търговци на цени 1-5$. Абсолютно всички пристигнаха при мен по пощата, някой дори със СПИДИ без да съм доплащал каквото и да е, и всички имаха на етикета един и същ холандски адрес. Тогава много се зачудих, понеже преди адресът на изпращачът на етикета беше различен и пишеше дори цената на него. Сега няма цена - адрес на изпращач и получател.
Това го свързах с новите изисквания за плащане на ДДС, но това са си мои мисли. Понеже са поръчвани от дъщеря ми, я накарах да проследи пратките и се оказа, че всички минават през написаният адрес, а са до различни доставчици. Не съм запазил опаковките за да снимам някоя.
Много се зачудих, ама нали дойдоха, какво да им придирям от къде минават. Време на доставка беше около 2-3 седмици след поръчката о идваха на групи по 6-7 броя заедно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юни 04, 2022 1:49 pmhidrazin написа:
съб юни 04, 2022 9:17 amn_a написа:
Естествено. Винаги е било така. Нима си мислеше, че имаш директна връзка с Китай?
Така е сравнително от скоро и то само за някои стоки - търговци които са успели да създадат европейски складове.
И преди, и сега основната част от пратките тръгва от Китай.
:partyman:
Всички пратки тръгват от Китай ... Откъде мислиш се вземат в европейските складове
Жалко, че наЩе продажници зорлем убиват РусенскаБезмитнаЗона
ky-kyy - майстор
съб юни 04, 2022 3:13 pmn_a написа:


Жалко, че наЩе продажници зорлем убиват РусенскаБезмитнаЗона
Те да оставят представителките на платената любов по Дунав мост, че ако и тях махнат...отиде, та се не видя .......
brum - майстор
съб юни 04, 2022 2:30 pminfomar написа:
Миналата година след средата и съм получил над 40 пратки - дребни, от различни търговци на цени 1-5$. Абсолютно всички пристигнаха при мен по пощата, някой дори със СПИДИ без да съм доплащал каквото и да е, и всички имаха на етикета един и същ холандски адрес.
Да, но това не означава, че тръгват от Холандия. Там влизат в Европа, лепят се нови етикети върху китайските и продължават към България. Така е от няколко години. Отваряш Алиекспрес, отиваш на пратката, избираш проследяване и гледаш от къде минава. За седмица стига до Холандия и после за още 1-2 седмици до България.
hidrazin - майстор
съб юни 04, 2022 3:13 pmn_a написа:
Всички пратки тръгват от Китай ... Откъде мислиш се вземат в европейските складове
И това не баш така. Примерно няколко пъти поръчвах керамични ножове от един и същ производител.
Всички пратки тръгваха от ... Виетнам.
:partyman:
infomar
съб юни 04, 2022 3:22 pmbrum написа:
съб юни 04, 2022 2:30 pminfomar написа:
Миналата година след средата и съм получил над 40 пратки - дребни, от различни търговци на цени 1-5$. Абсолютно всички пристигнаха при мен по пощата, някой дори със СПИДИ без да съм доплащал каквото и да е, и всички имаха на етикета един и същ холандски адрес.
Да, но това не означава, че тръгват от Холандия. Там влизат в Европа, лепят се нови етикети върху китайските и продължават към България. Така е от няколко години. Отваряш Алиекспрес, отиваш на пратката, избираш проследяване и гледаш от къде минава. За седмица стига до Холандия и после за още 1-2 седмици до България.
Така е.
sstefanov - майстор
съб юни 04, 2022 9:23 amn_a написа:
Какво ти струва?
Четох, какво не вземат, но не пише какво вземат
Засега съм на безплатния план със съответните месечни ограничения. Върши ми работа.
https://www.revolut.com/en-BG/our-pricing-plans
BLUEPUPIL - майстор
съб юни 04, 2022 3:22 pmbrum написа:
съб юни 04, 2022 2:30 pminfomar написа:
Миналата година след средата и съм получил над 40 пратки - дребни, от различни търговци на цени 1-5$. Абсолютно всички пристигнаха при мен по пощата, някой дори със СПИДИ без да съм доплащал каквото и да е, и всички имаха на етикета един и същ холандски адрес.
Да, но това не означава, че тръгват от Холандия. Там влизат в Европа, лепят се нови етикети върху китайските и продължават към България. Така е от няколко години. Отваряш Алиекспрес, отиваш на пратката, избираш проследяване и гледаш от къде минава. За седмица стига до Холандия и после за още 1-2 седмици до България.
Преди ковид, контейнера за бг винаги се
разтоварваше на Ротердам, беше най-евтино.

Сега след като COSCO купи 67% от контейнерния
терминал в Пирея, не знам как ще е.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18

Тема "Получаване пратки от АЛИЕКСПРЕС след 01.07.2021 от пощата и куриери." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: