Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте!

Надявам се на съвет как да монтирам умивлник ICC 5185 (https://www.interceramicbg.com/umivalnik-icc-5185) правилно. Доколкото разбирам идеята е да е свободностоящ и е нужно само да се "залепи" за пода със силикон? Поне така ме посъветваха в магазина от който го закупих.

Макар че, тежи 42 кг., това ми се вижда малко недостатъчно - все пак е баня и има и наклон. Може би е добра идея да се използва някакъв вид монтажно лепило?

Моля за съвет :prayer:
MamaMy - майстор
Не ми казвай, че това грозно и непрактично нещо ти си си го купил и искаш да го изплющиш в банята :? ?
Това с малко силикон отдолу може да умре там, но при тая си цена и вид и пред блока да го "забравиш" даже няма да го откраднат. То е равносилно на новия албум на Веселин Маринов.
Въпросът е за монтажа му не за естетиката му :)
Все пак благодаря за потвърждението, че само силикон е достатъчен :partyman:
nilro - специалист
В комплекта има и хилава планка,която се укрепва
с два дюбеша към пода.
MamaMy - майстор
Не си дупчи пода залудо. Ако се съмняваш в силикона, вземи си полиуретанов такъв или такъв. По света колите ги сглобяват с него. Всички автостъкла са лепени само с такъв.
chapara - майстор
И ако удупиш някоя кака, па земе да го дръпне, не могат Ви закърпят. Щом има планка я слагаш!
съб юни 10, 2023 6:47 pmnilro написа:
В комплекта има и хилава планка,която се укрепва
с два дюбеша към пода.
Няма планка, очаквах да има някакъв крепеж, но няма - затова и питам по-разбиращите от мен :)
Последна промяна от Stan93 на нед юни 11, 2023 7:55 pm, променено общо 1 път.
Mitashki_MM - специалист
И като ти се затлачи сифона с тая мивка какво правиш - режеш силикони и лепила, отпушваш сифона, после чоплиш парчетата от стария силикон по мивката и пода и лепиш наново? Тия дето са ти я продали тая мивка би следвало да ти намерят и планката за монтиране.
chapara - майстор
Ха ха, преди години трябваше да монтираммонтирам тоалетна монблок такъв тип, ноо куена от ОЛХ, без крепежите, даже си бяха купили два броя, нещо да не се пре..ат, били много на сметка😁

Тема "Как се монтира умивалник със стоящ монтаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: