Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ribnikolaevi - майстор
Така те искам, Емо :-D
ribnikolaevi - майстор
Давайте подкрепа, че "архитектът" получава своята в беге мамата, пускайте повече бройки тука :arrow:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ribnikolaevi написа:
Давайте подкрепа, че "архитектът" получава своята в беге мамата, пускайте повече бройки тука :arrow:
Bee i nie si imame registracii tam. Daj link da oponirame...
Pooh - майстор
Значи, ако може и аз да се опитам да дам малко акъл тук :)
Котата на етажа=ниво площадка (стълбищна), а в апартаментите - както си решат собствениците. Покажи един вертикален разрез на "архитекта" и ще го/я убедиш :wink:
Стъпалце почти винаги се получава при баните, по простата причина, че строителя се стреми, замазката да не е повече от 5-6 см. дебелина за цялата плоча, а в банята само сифона ти е поне 6см/ дебел ... и това е най-ниската точка на помещението.
ribnikolaevi - майстор
:partyman:
Истински съфорумци сте вие .... :lol:
chapara - майстор
За жалост си поставен пред свършен факт(готова плоча),инак добрия проектант прави понижавана в мокрите помещения на плочата,съобразно настилките които ще се полагат.Така тогава,банята би трябвало да има обратен праг 10-15 мм(по ниска) спрямо коридора.За съжаление това съм го виждал два пъти за 35 годишната си практика.В твоя случай мисля че е непостижимо.При гореупоменатия начин никога не можеш да видиш при евентуална авария вода течаща по стълбите(Често срещано явление) :idea:
Pooh - майстор
chapara написа:
За жалост си поставен пред свършен факт(готова плоча),инак добрия проектант прави понижавана в мокрите помещения на плочата,съобразно настилките които ще се полагат.Така тогава,банята би трябвало да има обратен праг 10-15 мм(по ниска) спрямо коридора.За съжаление това съм го виждал два пъти за 35 годишната си практика.В твоя случай мисля че е непостижимо.При гореупоменатия начин никога не можеш да видиш при евентуална авария вода течаща по стълбите(Често срещано явление) :idea:
Това НИКОГА не съм го виждал! Дори и проектанта да е много добър, изпълнителите ще си отлеят плочата на цяло. Вариант, който по-скоро би могъл да се изпълни е - залагане на 10-15см. замазка/сухи подове/двойни подове и подобни ненатоварващи решения, и тогава вече може да се играе с нивата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
10-15см замазка в какъв смисъл е нанатоварващо решение?
Pooh - майстор
n_a написа:
10-15см замазка в какъв смисъл е нанатоварващо решение?
В буквален - тегло на допълнителни 5-10см. замаска, което може да бъде намалено с използване на бъквално по-леки решения - изолационни слоеве, сухи подове, двойни подове и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Инак си го писал, нооо схванах всъщност какво казваш.
Да.

Тема "Кота нула на апартамент - ниво баня или ниво входна врата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: