Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sstefanov - майстор
За да срещнеш фугите и да е както трябва сифона, май трябва да се почне от банята и да се продължи с коридора.
stra6ko - помощник
Много се извинявам за въпроса ако не е по темата.Утре идват маистори да ми сменяват трабите за мръсната вода,та пода ми е мозаика и може ли да сложат сифона пък когато слагам плочки да го повдигна сам и дали е лесно.Благодаря предварително на всички.
vidrata - специален-специалист
chapara написа:
Местенето на сифоня,не отнема повече от час време,а спокойно го калкулираш 50 кинта или евро според клиента :? ,и така вълка с репутация и агнето доволно и цяло :-D
Така колега, опитах се да им обясня в първите постове още ама никой не слуша.
Стелко - специалист
какво толкова чудно има че всичко е на едно ниво , когато водопровода и замазката са направени от професионалисти е напълно постижимо все пак говорим за нова къща , проблема обикновено идва че сифоните не са закопани в плочата , а сифоните не искаха да ги местим защото има тръби за парно и също са съобразени с оборудването на баните, а пък лепенето беше един ден лепиш половината на пода докъдето може на другия ден останалото между другото имаше един начин да оправим положението като намалим плочките с които влизаме в банята но пусти женски инат
Domashen_maistor - специалист
Обикновено пода на баните е по-високо, щото замазките там /също правени от професионалисти/ са по-дебели. Необходимостта да се скрият тръбите /канал/ и сифона обуславя замазки от 8-10см. На дригите места /стаи/ е необходимо да се крият единствено тръби за парно /ако има такива/, поради което замазките са обикновено около 5см там. Като сметнеш, че мокрите помещения са 1/10 от площта на сградата се пита в задачката "що ти требе по-дебела замазка?" Но цитата "пусти женски инат" смятам, че обяснява цялата тема! От тук нататък - No comment!
Стелко - специалист
ами това е ако се вкопаят сифоните 5-6 см. в плочата или направо се заложат още при кофража и всичко е на едно ниво
stra6ko - помощник
Някой виждал ли е плочата в банята да е по ниска с 8 см. от тази в тоалетната където е централната тръба за мръсната вода,тръбите са метални и минават през делящата ги стена.Блока е стоен през 1962 год.А дебелината на плочата в тоалетната е7-8 см.
vesel - специалист
В къщи плочата в банята (+тоалетна) е по-ниско от тази в останалата част на апартамента. Блока е 1954 година :? След ремонта вече нещата са на едно ниво. В случая разликата в нивата беше добре дошла защото сега има доста дебела топлоизолация и нещо подобно на подово отопление :-D
filmatoplo - майстор
Сега да кажа как правя аз, когато отивам да правя водопровод и пвц на на някоя баня -първо питам как и къде искат да се оставят изводите .После давам най добри препоръки и съветвам сифона да е в абсолютния център ако не желаят го оставам -жената където каже.Нося на обекта 2 къртача голям и малък ,ъглошлайф и електрожен .Оговарям парите и работя и къртя без да мрънкам -каквото излезе това е- ако изкат пвц то вкопано -къртя бетона ,ако излезе арматура я режа -нищо не ме спира клиента трябва да е доволен.Имал съм случаи да декофрирам тавана на банята и след това да започна работа ,понякога демонтирам стар водопровод преди да монтирам нов -затова ме търсят .

Тема "как да НЕ поставяме сифона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: