Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
detronik - специалист
Здравейте,
Имам проблем с фугите около сифона или начина по който е залепен.
Плочките, които са зарязани за поставяне на капачката на сифона се напиват с вода и потъмняват.
Искам да питам дали е погрешно капачката на сифона да се залепи със санитарен силикон, вместо с теракол.
Типа на сифона е като този на снимката, а начина по който съм монтирал капачката е показан на другата снимка.
Значи има хидроизол. лента, отгоре налях обилно санитарен силикон и пльоснах капачката с натискане до изравняване на нивото с плочките. Замазах силикона отвътре и след като изсъхна фугирах.
Местата където се пропива съм показал на 3-тата снимка.
Дали е възможно капачката да не е залепнала добре и между силикона и плочката да влиза вода???
Моля помагайте, че веднъж префугирах щото ми е толкоз акъла, сега сигурно пак съм направил простотия, ама викам да не пипам преди някой да ми каже къде съм оплескал.
А, да кажа също, че може би е важно, фугата м/у капачката и плочката е 2мм. Капачката на сифона имаше един ръб който се наложи да изпиля, понеже изкачаше над плочките. Така беше монтиран сифона-по нагоре. Дали пък там не е проблема???

Прикачен файл

Sifon2.jpg
Sifon2.jpg (10.96 KиБ) Видяна 6850 пъти

Прикачен файл

Sifon1.jpg
Sifon1.jpg (6.25 KиБ) Видяна 6850 пъти

Прикачен файл

sifon.jpg
sifon.jpg (10.97 KиБ) Видяна 6850 пъти
laki1968 - специалист
споко де,нормално е да е мокро там,все пак водата там се събира и най бавно съхне,тва че е влажно не значи че попива
detronik - специалист
...ама не ме разбрахте май...плочките се пропиват отвътре с вода.
Аз имах такъв проблем с фугите по цялата баня, но махнах един фугинир, фугирах с друг, запечатах фугата и сега няма проблеми никъде освен при сифона.
Като пример ще сложа една снимка която показва моя проблем...
а също и схема на капачката и периферията която изпилих.
Мисля че тази периферия е водата да подлива по нея, пък аз я махнах...??? Знам ли...
Сифона ми е същия като на снимката. Плочките потъмняват по същия начин, само че вече само около сифона.

Прикачен файл

Kapa4ka.jpg
Kapa4ka.jpg (7.32 KиБ) Видяна 6828 пъти

Прикачен файл

1_925.jpg
1_925.jpg (49.43 KиБ) Видяна 6828 пъти
detronik - специалист
Ей хора моля ви помогнете че ще взема нещата пак в "свои ръце" :-D
Така де. като не казвате що е така ще го направя иначе.
Т.е. ще махна капачката и ще я залепя с теракол как си му е реда.
После фугирам и пак гледам какво става.
Ама кажете някой поне виждали ли сте да е лепил така със силикон или аз съм най-акълестия:headbash:
chapara - майстор
detronik написа:
Ей хора моля ви помогнете че ще взема нещата пак в "свои ръце" :-D
Така де. като не казвате що е така ще го направя иначе.
Т.е. ще махна капачката и ще я залепя с теракол как си му е реда.
После фугирам и пак гледам какво става.
Ама кажете някой поне виждали ли сте да е лепил така със силикон или аз съм най-акълестия:headbash:
Ми вземи я залепи с някакъв хидроизолиращ разтвор(има на "Боро"),фугирай и кажи какво си направил.Но и с теракол,цимент също става :wink:
detronik - специалист
А така де :) на мене това ми трябва-един шут за отскок и да видиш как свалям капачката :-D
chapara - майстор
detronik написа:
А така де :) на мене това ми трябва-един шут за отскок и да видиш как свалям капачката :-D



:irre:
detronik - специалист
Шегувам се де. просто искам да кажа че преди да направя нещо, вече предпочитам да набера повече информация, за да не го направя пак погрешно, както явно съм направил.
bisplus - специалист
Аз бих го залепил с фигараща смес.
chapara - майстор
bisplus написа:
Аз бих го залепил с фигараща смес.
M'трябва сега да търси фига,за да си събере смес :lol: :lol: :razz: :roll:

Но инак не :!:

Тема "Може ли капачката на сифона да се лепи със силикон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: