Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
boqnkov - специалист
Здравейте! Рових из форума, но не открих тема дали може да се направи под на баня с правоъгълни плочки тип паркет. Питам защото изчетох темата за полагане на плочки и разбрах как се правят наклоните (с четирите полета триъгълници), но така става само ако плочките са квадратни. Ако са правоъгълни ще може ли да се направи добро оттичане на водата ? Още повече, че сифона няма да е в центъра на помещението, а близо до единия ъгъл.
jekasus - майстор
Той и сега прави 4 такива пода :-D
За да е красиво и практично сифона трябва да е в единия от 4 ъгъла.
boqnkov - специалист
Работата е, че при мен няма как да бъде в ъгъл, а близо до него... Ако трябва да преправям май сега му е времето. Като е съвсем забит в ъгъла там не е ли по - предразположено към протичане между плочките? С тази мисъл съм ги оставял дръпнати на по 20 30 см от стените? С червеното съм отбелязал къде грубо съм оставил сифоните. Сега за замазката тези участъци без фибран няма да бъдат замазвани за да се монтират сифоните спокойно. В сухата част трябва да завъртя уткта към стената и след това на продължението към помещението за къпъне да сложа дъга за да може ф50то да излезе в ъгъла. Надявам се да може да се понижи нивото там с 1см. Там лесно ли ще се чистят ако се наложи? В сухата част ще има мивка в ъгъла, но ще е окачена.

Прикачен файл

ROSLYN+CASTEL 1-1.jpg

Прикачен файл

20170219_124147.jpg
20170219_124147.jpg (81.4 KиБ) Видяна 4123 пъти
jekasus - майстор
Ако още имаш возможност - мести към ъглите.
Праг ли ще има между душа и другата част?
boqnkov - специалист
Ще преместя само този в мократа част. Този под мивката ще се ползва само когато се мие тоалетната и мивката. Този в "къпалнята" ще го преместя. Там смятам нивото да е с 1см по - ниско от това в сухата част. Вратата да се отваря и в двете посоки и да няма никаква каса на която да ляга. По 5мм между стъклото и плочките Това достатъчно ли ще е да спира парата и влагата към сухата част? Линията на вратата да е 1см след лайсната за да може водата от вратата да пада в по- ниското ниво.
jekasus - майстор
Малко скромно да се представя с паркетен тип плочки, един от 4 броя... още един излезе :-D и няколко към лятото :-D Днес го проверих, така че сигурно към сифона.

Прикачен файл

IMG_1886.JPG
boqnkov - специалист
Този в мокрото мога да го преместя в ъгъла в който се събират двете стени и пода, а този в сухата част, може да е в ъгъл, но само между пода и едната стена. Гледам снимката и ти така си го направил, значи става! Не разбирам много, но при плочки различни от квадрат не се ли получават ръбчета някъде?
jekasus - майстор
boqnkov написа:
но при плочки различни от квадрат не се ли получават ръбчета някъде?
Ако си забиеш лицето на пода... Отклонения са близко около сифона, нататък е грубо равност...
Такива плочки са криви основно, тия, които са прави почват от 70 лв за м2.
По тая причина "риба кост" ще откажа на секунда, като знам , какво ще стане....
boqnkov - специалист
А така ще може ли да стане? Плочките са 20/60. Недостатъка май е че ще имам рязан край (плочка 20/40) в общата картинка. Това проблем ли е?

Прикачен файл

shema.jpg
shema.jpg (37 KиБ) Видяна 3802 пъти

Тема "Под на баня от правоъгълни плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: