Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
newmember - специалист
Вентилатора дойде. Cata e-100g. Монтирах и останах разочарован. Клапата от фолио се движи и пука отзад леко. Перките шумят много. Звука вътре в банята е все едно съм пуснал стария обикновен ММ на 3 години. И това ако са 31db ... Надявам се да го приемат обратно и да поръчам другия испански с лагери и 26,5db уж, който мислех да поръчам след Cata-та, но не и толкова рано ... Само загуба на пари за доставки и глупости :x

http://www.pestimenergia.bg/shop/produc ... pania.html - Soler & Palau Silent-100
newmember - специалист
В крайна сметка направих друго - смених двата лагера на ММ-а. Трудно намерих магазинче, където имаха такива малки лагери, но намерих. Измих всичко, сложих една тънка смазка на оста и пружинката която е вътре и стана :) Сега като се раздрънка отивам и взимам пак два лагера за 2,50 и си свиркам, вместо на всеки 3-4 години да давам по 30-60-100 кинта. Ако мотора сдаде багажа, чак тогава ще мина на този най-безшумния от горния ми пост :-D Тази схема мисля, че е най-добре да се направи с вентилатор, който е добре изработен и перките са с добра аеродинамика като него (всъщност не ги знам какви са, но за да е толкова безшумен едва ли е само от мекото окачване на мотора, явно самата изработка си струва). Тогава смяната на лагери ще си заслужава още повече, докато с ММ-а е просто от любопитство и безпаричие след тежкия удар който ми нанесе Cata :)
forski - специалист
Колеги този модел който се коментира на първа страница Cata X-MART MATIC го намерих на цена от 92лв. на 100мм.
Наистина ли е толкова добър и надежден, трябва ми вентилатор за баня около 8 кв/м това ли е най доброто което мога да купя?
В банята има душ кабина и вана, какъв вентилатор с какъв дебит ми трябва за това помещение?
здравейте , аз също се лутах доста с избора на вентилатор за баня, и бюджета ми беше доста ограночен, но намерих един сайт за вентилатори, мой познат ми го предложи , той ползва такава марка от доста години, в моента съм с 88 кубиков с клапа, таймер и датчик за влага, струваше ми около 80,00 лв с доставката, доволен съм , даже много.
сайта е :

www.ventbg.com


дано да съм полезен на някой с тази информация, а и хората от сайта ми дадоха много инфо по телефона
profesionalist_wood - майстор
newmember написа:
В крайна сметка направих друго - смених двата лагера на ММ-а. Трудно намерих магазинче, където имаха такива малки лагери, но намерих. Измих всичко, сложих една тънка смазка на оста и пружинката която е вътре и стана :) Сега като се раздрънка отивам и взимам пак два лагера за 2,50 и си свиркам, вместо на всеки 3-4 години да давам по 30-60-100 кинта. Ако мотора сдаде багажа, чак тогава ще мина на този най-безшумния от горния ми пост :-D Тази схема мисля, че е най-добре да се направи с вентилатор, който е добре изработен и перките са с добра аеродинамика като него (всъщност не ги знам какви са, но за да е толкова безшумен едва ли е само от мекото окачване на мотора, явно самата изработка си струва). Тогава смяната на лагери ще си заслужава още повече, докато с ММ-а е просто от любопитство и безпаричие след тежкия удар който ми нанесе Cata :)
Бе и ние така бяхме сложили вентилатор в кенефа в магазинчето ни от стария компютър, марката е Acorp, евтиняк ама бачка 6 години нонстоп... :lol:
VLADO66 - майстор
САТА са хубави вентилатори,проблема с шума в много случаи е от опирането на корпуса на вентилатора в въздуховодната тръба и от там се получава резонанс който усилва шума.За бюджетен вариант/писал съм го и друг път във форума май :? / взех от Бриколажа няколко бройки от тази фирма http://www.siko.bg/serie/265.html Гаранцията беше 5 год. и горе долу от толкова си работят и не са шумни.
jdg - помощник
Cata X-MART 10 инокс - работи година и половина и умря :(
Вентилаторите CATA, са силно надценени. Дизайнът им е интересен и, докато се произвеждаха в Испания, всичко беше наред, но... Моят, като се развали и започна ходене по мъките - трябваше да го пращам в сервиз, след това чака 20 дни, за да го оправят... И аз исках да си взема тихия модел, но се оказа, че ниското ниво на шум се постига чрез намаляване на мощността и съответно по-малък дебит :( Наскоро си взех вентилатор от тук: http://www.osvetitelnitela.com/catalog-ventilatori.html Много ми харесаха цветните, но скоро ще правя ремонт на банята и тогава ще си взема такъв. :) За сега си взех такъв http://www.osvetitelnitela.com/bg-produ ... ls-79.html Хареса ми, че материалът е ABS и са с лагери. Имат електрическа клапа, за да не влизат миризми. И пет години гаранция, ехееее... :partyman: Изпратиха ми го още същия ден. Понеже бях страдал от гаранцията на САТА, ги питах как стои въпроса при тях и те ми отговоруха, че ще го заменят веднага, без да се налага да чакам. Та така... =D>
vgeorgiev - специалист
Аз сложих 48W ф150 и в банята и в тоалетната. Направо засмуква тоалетната хартия. :lol:
Защо ти е контрол по влажност ?

Тема "Вентилатор за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: