Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, предстои ми лепене на плочки в баня в апартамент ново строителство. Проблемът е, че стените са страшно криви - на места има разлики от по 4-5 см, та искам предварително да ги изравня. Някой може ли да ми каже как се прави това, каква е сместа на замазката и каква е точно технологията на изравняване, не искам да слагам гипсокартон...стените са с хоросан
Стефан - майстор
Ако стените са с хоросан, значи са измазвани, нали? А какви са били тия майстори тогава, щом са оставили такива неравности. Не го разбирам. Би трябвало неравностите да са до 1 мм, след "опердашването".
Според мен решението е, да се види къде са най-големите изпъкналости спрямо вертикалността, и със зидарски чук да се премахнат максимално. След това да се преизмаже наново, но от истински майстор-мазач. Така или иначе трябва да се маже.
Time2Burn - специалист
Стефане, веднъж да си прав :) ДА съвета ми е още преди да започнеш с чука да си повикаш майстор мазач, да свърши работата на предния майстор, защото явно той не си я е свършил, така е в новото строителство за съжаление
Благодаря за съветите. Днес дойде майстор и измаза стените. Технологията на мазане доколкото видях е подобна на правенето на замазка - първо се правят вертикални майки и по тях се подравняват стените

Тема "Изравняване на стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: